Захранване преди 4-тия месец

  • 1 647
  • 7
Най-често по книгите чета ,че захранването се започва в края на 4-тия месец.А да не говорим за препоръчителното захранване в 6-тия месец!!!
Александра ще навърши след 2-3 дена 4 месеца ,а майка ми започна да й дава пюре от картофи ,моркови и ябълкаДнес на два пъти й даде по няколко лъжички.Направо се вбесих.Даже не го беше пасирала като хората и имаше цели парчета.Не е ли още рано и при това за пръв път да се дава такова количество?!!А и не сме се съветвали с личната лекарка.Имам ли основания да се ядосвам или да не се притеснявам че ще й стане нещо на бебка?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че не е толкова притеснително, но е добре да започнеш само с един плод или зеленчук, за да може, ако бебето направи реакция, да знаеш от какво е. Иначе аз й дадох на 3,5 месеца плодово пюре (ябълка, после круша, после сливи и нататък вече комбинации), а на 4,5 - картоф, след това картоф+тиква, + морков и т. н. От страх давах първо по две лъжички на ден, постепенно увеличавах и така.
Виж целия пост
# 2
А майка ти не знае ли, че ти не искаш да я захранваш Shocked
Виж целия пост
# 3
Как така майка ти дава нещо, което ти не позволяваш #Shocked  Не се ли допитва до теб кое да кое не Rolling Eyes  Само ти даваш разрешение за хранене с еди какво си и еди кога си, било то рано или късно.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: nikol78
А майка ти не знае ли, че ти не искаш да я захранваш Shocked

и аз това исках да питам ? моята майка нищо не би посмяла да направи без да ме пита..
а ако не искаш да захранваш сега - просто спираш пюретата и почваш пак когато решиш. в смисъл, че не е късно и можеш да спреш...
Виж целия пост
# 5
Незнам дали е рано(т.е. знам де но няма да изказвам мнение по този въпрос),но се чудя как така майка ти ще дава нещо без твое разрешение  Shocked Майка ми никога няма да даде на бебето или направи нещо без мое знание и удобрение.Много са ми странни такива неща  Thinking
Виж целия пост
# 6
Аз захраних със зеленчуково на 3 1/2 мес. и му беше сладко на детето. А и това го направих по препоръка на педито така че спокойно.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Kriskata
Най-често по книгите чета ,че захранването се започва в края на 4-тия месец.А да не говорим за препоръчителното захранване в 6-тия месец!!!
Александра ще навърши след 2-3 дена 4 месеца ,а майка ми започна да й дава пюре от картофи ,моркови и ябълкаДнес на два пъти й даде по няколко лъжички.Направо се вбесих.Даже не го беше пасирала като хората и имаше цели парчета.Не е ли още рано и при това за пръв път да се дава такова количество?!!А и не сме се съветвали с личната лекарка.Имам ли основания да се ядосвам или да не се притеснявам че ще й стане нещо на бебка?


Виж сега,ако не искаш да захранвате бебето,трябва да се разбереш с майка си ,че трябва да те слуша Wink И не само за захранването.Според мен не бива да проявява самоинициатива.... Thinking Но това сигурно и ти си го знаеш. Wink По въпроса за пюрето -в тази възраст ,нищо няма да му стане на детето.Наистина може да спреш захранването.Но ако все пак решиш да си яде пюре....действай постепенно.Ябълка и морков сигурно вече е пило на сокче....така че и с пюрето няма проблем-само добре го пасирайте ,за да не се задави.После картофче и тиква....
Всъщност има такива теми ,като пуснеш търсачката....
Аз захраних с морков и картоф на 4 месеца....Въпрос на избор. Wink
Успех ! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия