Завесите - само пред прозореца или на цялата стена

  • 3 329
  • 20
Не знам защо ме обзе голямо чудене относно размера на завесите в дневната: дали да ги направя само пред прозореца или да ги пусна да покрият цялата стена. става въпрос за още около 1м отстрани на прозореца newsm78?

има ли някакво правило (от гледна точка на дизайна). при вас как е? процорецът заема 90% от въпросната стена.
Виж целия пост
# 1
Ако отстрани на прозореца е само гола стена, без нищо на нея, според мен по-завършено ще изглежда с перде на цялата стена. Ако има място за картина, например, или висока ваза с цвете, или каквото се сетиш за акцент, тогава пердето може да виси само пред прозореца.
Виж целия пост
# 2
Зависи от това  дали има ъгъл, чупка стената.
Аз имам ъгъл и сложих масичка на един крак и върху нея саксия.
При това положение се наложи да свия пердето и то излиза от рамката на дограмата само с една педя, а преди беше до края
Виж целия пост
# 3
Както ти харесва.При мен в някои стаи са само пред прозореца,а в други на цялата стена.
Виж целия пост
# 4
на цялата стена ми харесва повече-иначе от страни ми стои едно голо...
Виж целия пост
# 5
И аз съм за цялата стена, вкъщи поне е така, иначе някак недовършено ми изглежда.
Виж целия пост
# 6
И в нас е на цялата стена.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Цялата стена ми стои по-завършено!
Виж целия пост
# 8
Ако пък разстоянието е наистина малко, може и без перде там.
Виж целия пост
# 9
аз пък не съм за цялата стена Rolling Eyes ако имаш цял метър, може да сложиш няколко малки картини там например  Peace вкъщи нямам нито едно перде от стена до стена  Sick
Виж целия пост
# 10
според мен зависи и от обзавеждането. При мен лично са на цялата стена, но разстоянието без прозорец е малко /макар че и метър не е много/. Въпрос на предпочитание
Виж целия пост
# 11
пред въпросния прозорец има диван. свободният метър е точно в ъгъла зад дивана. май не става за картина.
Виж целия пост
# 12
По принцип и аз съм за перде на цялата стена, но пак зависи. Един метър е доста място и наистина можеш да сложиш някоя картина примерно. Но ако пердето илиза доста по-напред от прозореца (примерно ако има трегер) смятам, че ако се вижда стената отстрани, дори и с картина, ще изглежда някак хлътнало и не хубаво. Така че според мястото и както на теб ти харесва  Peace
Виж целия пост
# 13
пред въпросния прозорец има диван. свободният метър е точно в ъгъла зад дивана. май не става за картина.
при това положение съм твърдо за перде от край до край.
Виж целия пост
# 14
При мен е на цялата стена Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия