Обедно хранене навън!

  • 5 998
  • 27
Здравейте момичета, като се на разходка през деня, прибирате ли дечицата на обяд за обедното хранене (имам предвид тези, които похапват зеленчуково пюре) или навън им давате бурканчето с яденето. Ама като пюрето не е затоплено?
Питам, защото последните дни е така топло и приятно, че не ми се прибира, а като си дойдем, докато ядем, после тя блаженно заспива, докато се събуди вече е следобяд и аз почвам да приготвям вечерята на нас с тати и то става дълга и широка и не излизаме отново същия ден.
Вие как процедирате в тия така предизвикателни топли дни? А като знам, че вече все такива идват - умирам си от кеф.
Виж целия пост
# 1
Ами като е хубаво времето храня навън, а си нося вряла вода и малко адапт. мляко и разреждам пюрето с тях и без това са доста гъсти. А като спра да го разреждам съм решила че ще го ктопля и в един биберон и в термочантата.
Виж целия пост
# 2
Обедно не, тъй като яде месни или зеленчукови пюрета, които давам с лъжичка. Замествам следобедното хранене.
Нося си плодово пюре и малко адапт. мляко отделно и така замествам.
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Не ядем навън на обяд  Wink , прибирам се - храня, готвя и после спят, а след обяд като се събудят излизаме  Grinning . В Неделя като сменим времето ще е още по-удобно за следобедни разходки и после за сладък нощен сън  Grinning .
Виж целия пост
# 4
Храня го на вън (вече е на кухня,а преди и с пюретата),дори две яденета(обедно и следобедно)  Simple Smile Докато беше на пюрета винаги слагах бурканчето в раницата между дрешка или одеалце,което винаги нося за всеки случай и по този начин се затопляше(не като в микровълновата,но все е нещо) Не ми се прибира в нас за едно ядене и после пак на разходка  Flutter
Виж целия пост
# 5
Винаги когато е топло се храним навън . И да не е топло пюрето отново си го изяжда . Понякога , но не винаги, го стоплям повече от обикновено на микровълновата , за да стане топличко докато дойде време за ядене. Много често яде навън и следобедната закуска .
Виж целия пост
# 6
Да, храня го навън. Имам 2 термобокса от най-обикновените (по 4-5 лв съм ги купувала, мисля че са китайски или полски). В единия термобокс нося пълно шише 250 мл с топла преварена вода. В другия - бурканчето със затоплено зеленчуково пюре. Слагам в чантата и 1-2 допълнителни празни шишета. Малко преди да излезем, затоплям водата и пюрето на микровълнова печка, така че да е по-горещо от необходимото... Слагам ги в термобоксовете ... и до 2-3 часа след това и водата, и пюрето вече са подходящо топли.
Виж целия пост
# 7
Още не.
Сутрин беба спи много - до 2 часа понякога, после обядваме у дома и тогава я мятам на разходка от 13:00 докъм 17:00 ч.
Проблемът при мен е, че бебка ака по 3-4-5 пъти на ден, а навън времето още не е подходящо да я облещя по голо дупе да сменям памперс Wink ........
Виж целия пост
# 8
Аз не смея да го храня на вън с пюре,защото после трябва да ходим двамата с него и количката на химическо чистене.Сега е във фаза да плюе.А не ми се прибира само за обяда.
Виж целия пост
# 9
Ние излизаме веднага след като яде пюре на обяд към 12ч. и всъщност му давам следобяд към 4ч. мляко, като водичката нося в термочанта;) Така седим до 6.30 навън без проблем:)
Виж целия пост
# 10
Ние се прибираме да се храним вкъщи, защото после спим около 3 часа (само вкъщи заспива, навън не иска) и пак излизаме. Следобедното киселче го хапваме навън.
Виж целия пост
# 11
Ние още не сме яли пюре навън, че много се цапаме Grinning ! Излизам веднага след като обядва девойката и постоим малко да уригне от пюрето, че иначе ще трябва все с петна да се боря.
Иначе проблем със затоплянето няма да имам. Както писа по-горе една мама, в термочантата за шишета се събира и детско бурканче - топлиш малко повече от необходимата температура и смело навън Sunglasses !
Виж целия пост
# 12
Докато беше топло - миналото лято и есен - често давах обяда навън - Мони си хапва и студени пюрета. Преди два-три дни обаче пак се пробвах да й дам навън - ужас!!! - толкова й е интересно да щъка наоколо, че не поиска и пет минути да постои на едно място. На всичкото отгоре от кухнята яденето беше месо със спанак  Sick , тя не го хареса - и всичко стана омацано в зелено!!! Едва ли скоро ще се престраша да повторя опита си! Най-вероятно ще се прибираме за обяд и след следобедния сън ще излизаме отново.
Виж целия пост
# 13
В събота бяхме на разходка извън града и бебо яде пюре навън. Затоплих го добре в МВ преди тръгване и после само за мъничко го оставих на слънце за да се стопли (то времето си беше топло и приятно). Омете всичко моя сладун и за още питаше.
Виж целия пост
# 14
Вече няколко дни го храня в парка на обед като правя следното упражнение: яко загрявам едно отворено пюре в микровелето, затвярям го и го слагам в празна кутия от чай Хип и дори след 2-3 часа пюрето е идеално топло за хапване. Термобокс и 1/2!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия