Помощ! Къде греша?

  • 869
  • 14
През пролетта качих 3кг, защото поради лични проблеми си позволих повече сладкиши! В началото на май реших ,че трябва да си върна старите килограми и промених хранителния си режим! Оттогава той включва:
 Закуска - половин препечена филия с кашкавал и една чаша мляко
 Обяд - салата от зеленчуци със сирене или 1/2 филийка хляб или печено пилешко месо/ около 100гр./
 Вечеря - салата отново с 100 гр. ориз или картофи /печени/ или ако има сготвено месо  само месото
 Следобяд - една кофичка Активия натурална с 1с.л мед - това за да заситя глада за сладко към което съм пристрастена
 В останалото време плодове най-вече череши , дини, ябълки , но не ги ям с килограми .
 В събота си позволявам малко сладки неща но в минимално количество.
 На работата ми не мога да се движа много , повече съм седнала, но след това яхвам метлата и започва едно пазаруване, готвене ,чистене , гладене ,пране и всяка вечер си лягам уморена до смърт! ОТ три седмици към това съм включила 30мин всеки ден каланетика + 1час седмично в събота или неделя ! НО въпреки това до този момент не съм свалила нито грам , напротив вече съм 56 кг т.е с килограм повече ! За да не решите  че съм някоя маниачка за теглото да кажа че съм 158 см на 35 г и досега съм поддържала тегло около 52-53 кг ! Къде греша ?? Четох много диети, но аз на глад не издържам прилошава ми, а пък тези които са почасове с точно определени неща всеки час не мога да спазвам заради динамиката на ежедневието ми, привърженик съм на правилен хранителен режим а не на драстични диети , но сега нещо не ми помага!
ПОМАГАЙТЕ!!
Виж целия пост
# 1
gala66 първото нещо което искам да те питам е дали споменатия хляб е бял? newsm78
Второто нещо е да махнеш картофите. Naughty
Наблегни на водата, ако можеш изпивай най - малко от 1.5 до 2 литра на ден, първо за да ти се изчисти организма.
И на трето място  -  но не на последно - се успокой.Знам че точно когато искам нещо силно точно тогава не става.Аз като се притесня мога да настина от отворен хладилник Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
Май третото е с най-голямо значение при мен, и аз много като искам нещо не се получава, все си повтарям да не мисля за отслабването и да си спазвам режима , ама като си обуя сутрин панталона и колана се впие в талията спокойствието ми изчезва
Виж целия пост
# 3
По мое мнение 4 кг не са толкова много, че да се замисляш за драстична диета

Според мен няма да сбъркаш ако смениш вечерята с обяда - така въглехидратното хранене ще ти е на обяд, вечер не яж хляб, а само салатка и месо, също така не знам дали слагаш мазнина в салатите, по-добре недей, поне докато си върнеш кг
кашкавала и сиренето имат доста мазнини-това също може да е проблем за свалянето,

успех Hug

Виж целия пост
# 4
Според мен няма да сбъркаш ако смениш вечерята с обяда - така въглехидратното хранене ще ти е на обяд, вечер не яж хляб, а само салатка и месо, също така не знам дали слагаш мазнина в салатите, по-добре недей, поне докато си върнеш кг

Съгласна съм...нисковъглехидратния режим винаги действа...обаче...честно казано на мен ми се струва доста това, което ядеш...Ако изобщо ядеш въглехидрати , а именно : плодове, ориз, картофи, хляб...те трябва да са до обяд  Naughty
За съжеление това изключва сладкото към което и аз съм пристрастена...

3 килограма обаче не са много и можеш спокойно да ги свалиш...сутринта можеш да закусваш плод...на обед можеш да хапваш мляко...разреждай си кофичка мляко със Степ...-много помага за сладкото, а вечер голяма салата- може със сирене , със каквото искаш, ама без крутони или някакви въглехидратчета да се мъдрят вътре Simple Smile

Пробвай 10 дни така...едно и също и няма начин да не успееш според мен..особено след като правиш и каланетиката...ама чак на 10 тия ден си хапни сладко.

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
голяма салата- може със сирене , със каквото искаш, ама без крутони или някакви въглехидратчета да се мъдрят вътре Simple Smile
Това за салатката с въглехидрати ми напомни, че наистина някои хора викат салата на всичко което не е готвено и е накълцано и набъркано в купа, така че внимавай наистина какво слагаш вътре

Мъжа ми например си прави "салатка" от макарони, шунка, кашкавал, майонеза и какво ли още не, но без да има и един зеленчук вътре Joy Joy Joy, и после вика"какво има за вечеря" Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички които ми отговориха!! Да поясня че салата за мен са домати, краставици, маруля и в някои случаи за разкош малко маслинки! Обедната салата не я подправям, но вечерната е семейна и има малко зехтин! Хляб на обед ям не повече от 1 път в седмицата, но пък не знаех че е добре въглехидратите да се хапват до обяд, ще опитам и това!!
Аз определено съм тежък случай , моя колежка реши да отслабва и хапва около 2 пъти на ден като се ограничава само от сладко, но си хапва чипс, кола ,хляб и въпреки това е вече  -10кг за 5 месеца , а  аз за 4 кг се боря и няма ефект!!
Виж целия пост
# 7
Много по-лесно се отслабва когато имаш много килограми за сваляне, така, че не се учудвай...освен това аз имах едни познати които отслабваха като намалиха хляба до половин на ден...и става въпрос за момичета, така, че...важно е с какво си се хранила досега и да стресираш организма си като го лишиш от него...

Докато не дойдох във форума...винаги съм се хвалила, че единствената диета, която ми е действала някога наистина е за 10 дни : закуска кафе с мляко и натурален сок/ фреш
                                      обед: кисело мляко, активия или данон за пиене
                                      вечеря: голяма салата...

и въпреки това се опитвах да свалям с плодове...самоп това, само онова...а се оказва, че през цялото време съм сваляла от нисковъглехидратна диета без да съм го знаела...

идеята е, че не поемайки енергия (въглехидрати) дори и да поемаш мазнини (сирена, кашкавали, месо) организма ти си взима от натрупаното за да си достави енергия..., а междувременно изразходва повече калории да разгражда месото и отколкото калориите на самото месо ,например...

Мисля, че това беше обеснението до колкото помня...МОЖЕ да греша, но така или иначе...
Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 8
Моят съвет- не яж жляб, картофи и ориз. Замени ги със зеленчуци. А плодовете ги яж най-малко два часа преди или след ядене.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички които ми отговориха!! Да поясня че салата за мен са домати, краставици, маруля и в някои случаи за разкош малко маслинки! Обедната салата не я подправям, но вечерната е семейна и има малко зехтин! Хляб на обед ям не повече от 1 път в седмицата, но пък не знаех че е добре въглехидратите да се хапват до обяд, ще опитам и това!!
Аз определено съм тежък случай , моя колежка реши да отслабва и хапва около 2 пъти на ден като се ограничава само от сладко, но си хапва чипс, кола ,хляб и въпреки това е вече  -10кг за 5 месеца , а  аз за 4 кг се боря и няма ефект!!

Ако наистина мислиш, че само лека промяна в храненето няма да ти помогне, по-добре се насочи към някой от дълготрайните режими на хранене във форума.
Аз в момента съм почитателка на режима на Дюкан, с него се сваля лесно(майка ми свали 4 кг за една седмица и даже не разбра как, тя естествено имаше да сваля повече от теб)- хапваш си колкото ти се яде,но само от позволените храни, пък и предлага добра програма за задържане на килограмите след постигането на целта.
Виж целия пост
# 10
Здрасти и от мен!Аз /не че съм голям спец/, но бих ти препоръчала НВХ-ВМ режим на хранене /има си цяла тема където може да прочетеш за него.В общи линии - ограничаваш здраво ВХ - никакво тестяно, сладко, безалкохолни, картофи, ориз, бобови, плодове по малко и само до обед.Яде се месо, риба, краве масло, зеленчуци, зехтин, млечни, по малко ядки.И както казаха преди мен - много вода.
Не е трудно за спазване, желателно е да ядеш по-често през деня /4-5 пъти/, но никой не ти определя точен час за това.Важното е да не освирепяваш от глад м/у храненията.
При мен поне дава резултат - с този режим свалих вече 8 кг.И аз имам издънки /най-вече с филии хляб с мед/, но безалкохолно и шоколад например не съм яла много отдавна...
А и най-важното - не гладуваш!Просто внимаваш да не приемаш прекалено много калории за деня.
Виж целия пост
# 11
Според мен трябва да намалиш количеството Peace.Това е лично мое мнение - просто си представям ако аз ям всичко това ,което си написала за деня Sick.Множко ми се вижда Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Има много грешки ooooh!
Виж целия пост
# 13

Поци е прав.

Много са ти въглехидратите.
Прочети във форума или се консултирай с диетолог.
Виж целия пост
# 14

Поци е прав.

Много са ти въглехидратите.
Прочети във форума или се консултирай с диетолог.

Имай и търпение, тези килограми не може да свалиш от раз!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия