4 месечно бебе, работа и кърмене

  • 388
  • 2
От септември започвам работа от сутрин до вечер като на обяд за 1 час ще съм в къщи в обедна почивка с бебето и майка. Бебето ще е на 4 месеца и  10 дни, плануваме с мъжа ми да го кърмя и захраня късно ,но не знам каква машина трябва да стана. След обяд ще имам 30 минути от работата за да го нахраня, имам малко замразена кърма в случай на глад и ме няма.
Та плана е сутрин към 8 кърмене, после към 12 и половина после към 16часа и така ще успеем, но ако е гладен в 11 какво става? Даже си взех електрическа помпа  да става по бързо изцеждането.
Абе направо ние жените станахме като някакви машини всичко се иска от нас .

Вярно ли е че бебетата на изкуствено хранене спят по цяла нощ ,защото ако е така и изнемогна с тази работа незнам ......
Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Може да ти се получи според мен. И да пропусне някое кърмене, не е беда, всяка капка е полезна. Много хубаво за електрическата помпа, дано облекчава труда ти. Гледай да почиваш повече, лиши се поне от домакинската работа, нека майка ти те отменя колкото може повече. Научи се да спиш с бебето нощем и да суче когато поиска, без да те разсънва. Доста кърмачки го практикуват.
Бебетата на изкуствено хранене не е изобщо задължително да спят повече, има ли си темперамент детето да играе и пее по цяла нощ, нищо не може да го спре. Иначе АМ се задържа по-дълго в стомаха, защото е в пъти по-неусвоимо от кърмата. За това в него има точно 10 пъти повече витамини и др., нали уж го правят колкото се може по-близко до кърмата, защо го блъскат тогава с толкова съставки? - отговора е - защото не се усвоява, като нея.
Виж целия пост
# 2
Здравей, надявам се да се включи 4baby, тя вече към година кърми дъщеря си, а се е върнала на работа по-рано и от теб.
Бих казала, че и 4 месеца изключително кърмене са прекрасен старт за твоето бебче. Имаш реален шанс да успееш да кърмиш още дълго след това. Възможно е да се справиш и да храниш бебето само с кърма, но дори да се наложи да даваш и АМ-не виждам нищо фатално-всяка капка кърма е важна за бебето ти.
Желая ти успех и също така ти желая да се радваш на бебето си и да не се притесняваш от сега!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия