Как приемате идеята за прераждането?

  • 43 049
  • 1 221

Анкета

Вярвате ли, че живеем повече от един път?

Опции:

Търсих "прераждане", "реинкарнация", "минали животи", но търсачката мълчи. Значи може би не е дискутирано..

---


Как приемате идеята за реинкарнацията, мислите ли, че живеем повече от един път?

Смятате ли, че има случайни срещи? Или мислите, че всичко е случайно?

Просто вярвате в тази идея, защото е модно, защото ви допада.. или това не е просто вяра, а е нещо по-дълбоко и важно, нещо, което влияе на решенията и действията ви?

---

Разбира се, с анкетка Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Аз вярвам в прераждането - безпрекословно!
Виж целия пост
# 2
Иска ми се да вярвам, защото ако е истина, значи не всичко свършва със смъртта...
Обаче аз съм по точните, доказани неща, не мога да повярвам в нещо, в което не съм убедена лично аз..
Виж целия пост
# 3
В религиозните теми доста се дискутира. Добрите християни не вярват, както и повечето атеисти.
Аз не мога да повярвам в нещо, защото ми звучи приемливо- доста земен човек съм и гласувам с НЕ.
Виж целия пост
# 4
Иска ми се да вярвам, защото ако е истина, значи не всичко свършва със смъртта...
Обаче аз съм по точните, доказани неща, не мога да повярвам в нещо, в което не съм убедена лично аз..

Разбирам те, но аз питам за прераждането.. например, един правословен християнин вярва, че има живот след смъртта, но не приема (или поне Църквата му официално не приема) идеята за връщането отново на Земята. Т.е ти само заради живота след смъртта ли би приела тази идея или..
Виж целия пост
# 5
В религиозните теми доста се дискутира. Добрите християни не вярват, както и повечето атеисти.
Аз не мога да повярвам в нещо, защото ми звучи приемливо- доста земен човек съм и гласувам с НЕ.

А, добре, ще ми посочиш ли някоя такава за да прочета..
Виж целия пост
# 6
Аз я приемам точно само заради това, че не ми се ще да повярвам, че като умрем, всичко свършва...А до тогава остава все по-малко и по-малко време...Тик, так....  Confused
Виж целия пост
# 7
Вярвам, само материята умира.
Виж целия пост
# 8
Да, вярвам. Вярвам, че няма случайни неща.
Виж целия пост
# 9
Иска ми се да вярвам, защото ако е истина, значи не всичко свършва със смъртта...
Обаче аз съм по точните, доказани неща, не мога да повярвам в нещо, в което не съм убедена лично аз..

Разбирам те, но аз питам за прераждането.. например, един правословен християнин вярва, че има живот след смъртта, но не приема (или поне Църквата му официално не приема) идеята за връщането отново на Земята. Т.е ти само заради живота след смъртта ли би приела тази идея или..

Да, бих приела идеята за връщането на Земята.Тук ми харесва и бих искала да се върна пак ако може  Peace.
Някак си ми е прекалено нереално, хем след смъртта да има живот, хем той да е някъде си (в рая)...
Профан съм в религиозен план, но мисля че будистите изповядват това веруюто, че душите след смъртта на тялото се връщат на земята под една или др. форма.
Виж целия пост
# 10
Вярвам, само материята умира.
Абсолютно.
Има и научни изследвания за т.нар, аура, излъчване или както там щете го наречете.
Гласувах с първа опция.
Колкото до отричането на прераждането от Библията-смятам, че човешкият фактор се е намесил и е премахнал свидетелствата за това.....защото как тогава би се развила теорията за Рая и Ада, за това как добрите ще бъдат извисени, а лошите-ще горят?
Виж целия пост
# 11
В религиозните теми доста се дискутира. Добрите християни не вярват, както и повечето атеисти.
Аз не мога да повярвам в нещо, защото ми звучи приемливо- доста земен човек съм и гласувам с НЕ.

А, добре, ще ми посочиш ли някоя такава за да прочета..
Те темите за за Господ или за религията, но се засяга и прераждането. Ако те интересува можеш да погледнеш темата Има ли Господ и вярвате ли в него? в Дом и Семейство.
Виж целия пост
# 12
Иска ми се да вярвам,  че някога , някак си пак ще се видим с тези , кото са си отишли . Значи не искам да има прераждане - искам да се видим пак такива каквито сме били и такива каквито си се помним . Би било изключително нечестно да се прераждаме и разминаваме в разни животи . Прераждането е безсмислено и малко вероятно е това да е основнят замисъл на всичко .
Просто не можем да се губим завинаги и да си минаваме от съществуване в съществуване , без да има прогрес напред , без да се победи материята . Не , не вярвам .
Виж целия пост
# 13
В религиозните теми доста се дискутира. Добрите християни не вярват, както и повечето атеисти.
Аз не мога да повярвам в нещо, защото ми звучи приемливо- доста земен човек съм и гласувам с НЕ.

А, добре, ще ми посочиш ли някоя такава за да прочета..
Те темите за за Господ или за религията, но се засяга и прераждането. Ако те интересува можеш да погледнеш темата Има ли Господ и вярвате ли в него? в Дом и Семейство.

Ще я потърся и ще я прочета, ако я намеря. Мерси.
Виж целия пост
# 14
Ей я- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192431.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия