Има ли шанс да ми се увеличи кърмата отново?

  • 595
  • 5
Здраввейте, мили майчета,
Когато се роди Мая, на другия ден ми я дадоха за кърмене. Нещата тръгнаха добре. Тя има много добър сукателен рефлекс. Но вечер я хранеха с шише.
Поради усложнения със секциото ми и минаването ми на тежки антибиотици спрях да кърмя и се изцеждах, за съжаление, не успявах да спазвам интервал от три часа, заради кофти състоянието ми, но изцеждах и по 70 мл. Когато имах температура или бях под силен стрес, едва по 20-30 мл.
След спирането на антибиотиците ми я дадоха за кърмене отново и тогава сякаш кърмата ми намаля зловещо, направихме контролно кърмене, оказа се че е избозала само 20 мл, за 20 мин от едната гърда.
В момента гледам да я слагам на три часа на гърдата и след това давам шише, но ми се вижда, че сякаш яде по-малко отколкото в болницата(от шишето изпива само по около 30 мл на ядене)
Гърдите си ги чувствам като празни през цялото време...освен това на моменти като бозае, имам чувството, че само дърпа празна гърда...Също така имам бодежи вътре в зърната, остри бодежи, след кърмене и от време на време между кърменията...не знам дали е признак за нещо?!?

Дайте някакъв съвет....страх ме е да я оставя само на кърма с по-често слагане, пък и тя като е гладна не млъква, само от глад реве за сега...иначе е доста спокойна и в 1 часа като изпие около 60 мл формула и спи до 5:30-6:00 сутринта. Това също не ми се иска да го развалям, щото ми трябва и сън все пак, и с тая отворена рана ми е доста труден живота....Вечер пие най-много от шишето.
Сигурно е доста объркано, но и аз съм така......
 Embarassed  Embarassed  Embarassed  Sad
Виж целия пост
# 1
Първо честито бебче Simple Smile
Кърмата ти ще се увеличи само ако слагаш бебето често на гърда,възстановиш нощното кърмене и махнеш добавката.Иначе няма да стане - нарушават се прекалено много от условията за успешно кърмене.Не се притеснявай,че бебето ще гладува - като го кърмиш начесто,макар че ще получава малки количества,ще има повече кърмения и общото количество мляко за денонощие ще е ок - освен това в момента нуждите на бебче не са големи,така че ще има достатъчно.
Виж ето тази статия как да действаш,точно по проблема е:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21132
и още няколко неща - намери кой да ти помага,за да можеш да почиваш през деня - пак ще кажа,че нощното кърмене е есенциално важно за стимулацията на хормона пролактин,който отговаря за образуването на млякото.Почивай си,зарежи домакинстването,пий чай за увеличаване на лактацията,хапвай жито и овесени ядки и се посвети само на бебето,изцяло на неговите нужди.Макар че ще ти е трудничко,опитай с помощта на таткото (бабата,приятелка)и с всички възглавници вкъщи (по картинки от статиите в библиотеката) да си намериш удобна поза да кърмиш легнала - така хем ти ще почиваш,хем няма да е проблем да слагаш бебето на гърда колкото често иска.
Наистина изисква известни усилия - но е постижимо и предвид,че бебенце е съвсем мъничко и си родила съвсем скоро,няма да трае дълго - една седмица неудобства си заслужават за здравето на детенце и дълго и успешно кърмене след това - пожелавам ви го Simple Smile И да кажеш как върви Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Честита радост! Да е живо и здраво малкото бебче и много да те радва!
А сега споделям няколко идеи, които бяха полезни при мен:

-посещение при хомеопат, на мен ми препоръчаха една педиатърка-хомеопат и с 1 лекарство направо ми се утрои кърмата;
-кърми легнала на една страна , а бебо да е срещу теб на една страна - ще си почива гърба тии няма да е проблем за раната;
-пий много сок (поне 300мл/ден) от моркови и ябълка+червено цвекло за добър хемоглобин (от цвеклото)  в съотношение 4:1 в полза на ябълката.
Аз имах чувството, че цялото количество сок след 30 мин вече ми е в гърдите. Има много книги за соколечението и за това колко лесно и пълноценно се усвояват прясно изцедените сокове.

Само да добавя - аз кърмих на поискване, а това през първия месец значеше през 1,5 часа, а 2 и 3 месец - през 2 часа денонощно. Но всяко дете си е разлино.

Успех!
Виж целия пост
# 3
Да споделя от опит, и при нас имаше подобен проблем (извинявам се, 4е го пиша за пореден път Embarassed , който го е 4ел, дане 4ете отново). Родих секцио, първия ден бебка спря да диша и я транспротираха в Неонатологията на Педиатрията към МА. Не съм я кърмила дори 1 път, само я видях за малко, преди да я откарат с линейката, аз още бях в реанимация. Първите 17 дни Мила беше в болница. Хранеха я от шише, отна4ало с адаптирано мляко, после - с изцедена кърма, която аз й носех всеки ден.
Когато си я взехме вкъщи, се опитвах първите няколко дни да спазвам режима от болницата - хранене на 3 часа с 6 часа по4ивка през нощта. После разбрах, 4е това не е подходящо не само за недоносените и по-дребните бебета, но и за вси4ки новородени. Но тогава не знаех това и само се 4удех, защо не иска да спи и все реве, след като правя вси4ко, което са ми казали лекарите. Оба4е не съм дохранвала.
Единственият на4ин, по който разреших "проблема" с 4естото будене и  по който си увели4их коли4еството кърма, беше да запо4на да кърмя при всеки признак за глад. Имай предвид, 4е пла4ът е късен признак за глад! Трябва да се вглеждаш в беб4ето, и като видиш, 4е се върти неспокойно и търси гърдата, "су4е" въздуха - веднага го слагай на гърдата! Може първите 5 до 10 дни да е на гърдата едва ли не денонощно, но това ще помогне да се увели4и кърмата ти. Всеки път, огатосложиш беб4о на гърдата да су4е, мозъкът полу4ава информация, 4е организмът трябва да произведе още кърма. Колкото по-4есто кърмиш, толкова пове4е кърма ще произвежда организмът.
Много добре са те посъветвали и другите мами - най-добре е да се гушнете с бебо няколко дни в леглото, да се посветиш изцяло на кърменето. И спри добавката! Не го ли направиш, просто ве4е запо4ваш да отбиваш. Бебо бързо ще се нау4и, 4е сукането е по-трудно от пиенето от шише, и в един момент ще запо4не да 4ака шишето, без изобщо да су4е. И сега казваш, 4е изпива само по 30 мл след кърмене - зна4и просто не му е необходимо! Това, което ще стане, е 4е ще запо4не да се буди много по-4есто, но пък 4естото кърмене ще ти стимулира лактацията.
Много важно е и кърменето през нощта. За да не се уморяваш, да ставаш по няколко пъти нощно време (което си е ужас след секцио), просто остави бебка да спи при теб. Когато се размрънка, 4е е гладна, само в просъница й буташ цицата в устата, и си заспивате пак и двете. От опит ти казвам, много по-лесно е.
Все пак, решението е твое. Но дори да решиш да даваш добавка например ве4ер, поне през деня кърми при всеки признак за глад и не давай добвака, и ще видиш, 4е резултатите няма да закъснеят!
Виж целия пост
# 4
Честита дъщеричка Grinning
Много хубави съвети са ти дали майчетата. Аз успях да увелича временно кърмата с много течности (предимно чай от шипки) и постоянно слагане на гърда.
Друго искам да ти кажа - всяко напрежение се отразява негативно на количеството на кърмата. Ако се притесняваш, че кърмата не стига, тя наистина няма да стига. Опитай да се успокоиш, ако има - има. Направи всичко, което зависи от теб, за да увеличиш количеството, но бъди спокойна. Важно е  Simple Smile
Успех и дълго кърмене ти пожелавам  Grinning
Виж целия пост
# 5
...и варено жито...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия