Екскурзия до Венеция

  • 10 530
  • 59
Здравейте, мами...имаме желание да си направим няколко дневна екскурзия до Венеция. Някой от вас има ли впечатления? Мислим да ползваме нискобюджетните авиокомпании и може би да си наемем частен апартамент или студио.
Ще се надявам да споделите мнения и съвети.
Виж целия пост
# 1
Ами прекрасно сте решили  Wink не мога да помогна с Бог знае какъв съвет, само ще кажа, че дестинацията е страхотна. Била съм там само един ден, беше претъпкано от туристи, беше към 40 градуса, но този град остана завинаги в сърцето ми. Не пропускайте да се разходите с гондола / традиционните са доста скъпи, но пък има едни големи като рейсчета, които обикалят по няколко маршрута/, да влезете в Сан Марко /предвиди си някаква връхна дреха да покрие раменете /, да хапнете една пица на Канале Гранде. Но щом ще сте няколко дни, ще имате възможност да се ориентирате и да обиколите повечко, нещото, което мен ме завладя са тези малки улички дето двама човека едвам се разминават, обикалях по тях докато ми премаляха краката.
Виж целия пост
# 2
Ние бяхме във Венеция миналата година. Ако не държите да спите в самата Венеция, може да си намерите хотел на прилична цена в Местре, което е градче в континенталната част, точно до моста по който се стига до Венеция. Пътува се не повече от 10 минути с автобус  на цена от 1 евро. Венеция е малка и можете да се разхождате от един туристически обект до друг пеша. Евапоретите за които ти е писала daizy са като корабчета и цената им е по 5 евро в едната посока. Можете да хапвате на добри цени в месните ресторантчета, които не са нa Canale Grande или по площад Сан Марко, където е доста скъпо. По отношение на храната е важно да знаете, че всичко от типа на сандвичи и пици, които можете да ядете и в движение, са два пъти по-скъпи ако ги консумирате в самото заведение на масичка. Има карти за всички видове транспорт за определен брой дни и са много изгодни. Това от практическа гладна точка. Ако искаш, мога да потърся сайта на хотела в Местра, където бяхме ние.
Няма нужда да ти казвам, че Венеция е прекрасна и всяка минута прекарана там си струва. Ако имате време можете да отидете и до остров Бурано, който е на около 1 час път с корабче. Стъпиш ли на острова, имаш чувството че си "Алиса в страната на чудесата". Прилича на умалена Венеция, с много цветни къщи като в детска рисунка.

Виж целия пост
# 3
аз също се надявам скоро да осъществим такова пътуване и ще следя темата Peace
Виж целия пост
# 4
От както сме се оженили / 8 год вече/ всяка година мъжът ми се кани да ме води там и все в крайна с/ка отиваме на др. място. Но живот и здраве до година за карнавала през февруари ако всичко е на ред сме там. Naughty, за това ще следя темата, а пък ако някой е бил на кранавала нека да разкаже! Hug
Виж целия пост
# 5
А ще споделиш ли коя е нискобюджетната авиокомпания,която ще ползвате?От къде до къде има полети и на какви цени се намират билети?

И аз отдавна се каня на Венеция,ама дали ще ме огрее скоро...?
Виж целия пост
# 6
My Air  летят до Венеция - http://www.myair.com/docs/cust/it/index.shtml , доколкото знам излиза около 100 евро отиване и връщане, като разбира се вероятно и при тях има значение колко по-рано се резервира билета. Ние също планираме да я посетим. Ако някой има и други предложения за хотели? А как е положението с Рент-а - кар? Ако не спим в самата Венеция, има ли смисъл да се наема кола- т.е. има ли къде да се паркира и т.н..?
Виж целия пост
# 7
хм,никога не съм ползвала нискобюджетна авиокомпания и с италианския съм само по интуиция,ама за 29 ноември има билет за 2.99 евро от София до Венеция....??? newsm78

Ох,струва ми се,че няма да се справя със закупуването на такъв билет,ама нейсе.Продават ли се по бюрата за самолетни билети или трябва сама да се оправя?

Да,видях че са дадени телефони и адреси на агенции в София,ама те дали на такава цена ги дават там?
Виж целия пост
# 8
Билета е 2,99 е, но като се прибавят таксите, излиза около 101 е, и аз гледах преди малко.  Аз съм летяла и с Уиз, и със Скай - доволна съм много повече от Ал Италия и България Еър, примерно. Има адрес и тел  на агенция в София, опитай.
Виж целия пост
# 9
А как е положението с Рент-а - кар? Ако не спим в самата Венеция, има ли смисъл да се наема кола- т.е. има ли къде да се паркира и т.н..?
Във Венеция коли не се движат, само гондоли, евапорети и пешеходки  Wink Ако спите извън Венеция и решите да си наемете кола, ще трябва да я оставяте на паркинг на входа на града.
Венеция е малка. За 3-4 дни ще я обиколите и опознаете добре пеша.
Виж целия пост
# 10
Преди 2 г. ходихме с кола до Венеция. Паркинга на входа на града е 20 евро за 24 ч. Може да го ползвате и 2 ч но си е такава тарифата.В самамия град хотелите са скъпи. Ние спахме в едно от предградията- Куарто Д,Алтино. Хотела се казва Амбър и нощувката е 90 евро в стая с две легла. Цените за събота и неделя се вдигат на 100.
Тъй като ходихме първия ден с колата и се прецакахме с цената в поркинга питахме на рецепцията за автобусни линии.Жената ни упъти и на следващия ден за 1 евро се почуствахме като местните. В самия град храната е скъпа, но това се очаква от толкова известен курорт. Туристите масово вървят по улиците с парчета пица в ръка. Ако нещо друго се сетя пак ще пиша.
А, Венеция е чудесна през септември-времето е топло и не мирише от каналите. Тълпа винаги има, но можеш да се "загубиш" из малките улички. Голямо удоволствие е.
Виж целия пост
# 11
аз намирам в нета хотели по 60-70 евро на вечер двойна стая със закуска. а също и 80 евро в центъра на венеция - на километър и половина от сан марко.
Виж целия пост
# 12
аз намирам в нета хотели по 60-70 евро на вечер двойна стая със закуска. а също и 80 евро в центъра на венеция - на километър и половина от сан марко.

Венеция е доста мъничка. И на километър и половина от Сан Марко, не е центъра. Предполагам, че въпросният хотел се намира в Лидо или на контитента newsm78
ето това нещо мисля, че отговаря на критериите на авторката - апартамент и то на самия Сан Марко. А цената е много добра  Peace http://www.hostelspoint.com/res/step02_str.php?str=5760&lang … =3&currency=1
Виж целия пост
# 13
И аз се записвам да следя Laughing.
Обмислям подобно пътуване през октомври. Миналата година ходих на гости при приятелка, която живее наблизо и посетих Венеция, но искам сега да заведа и мъжа ми.
Смятахме с колата, но при тези цени на самолетните билети не си струва да пътуваме с часове.
Имам няколко приятелки, които откак пуснаха тази линия Венеция - София се родиха, преди пътувахе през Милано, сто часа и за много повече пари. Момичетата са много доволни от полетите, не закъсняват, няма проблеми затова реших и ние да се доверим.
Мен също ме интересува въпроса с рента кар, ние най-вероятно ще спим около Тревизо, той също е близо до Венеция и ще ни трябва кола.
Островите са Мурано и Бурано наистина си струва да се посетят.
Виж целия пост
# 14
По време на карнавала е интересно, но и ужасно претъпкано! В по-тесните улички се получават дори задръствания и се чака много, за да минеш. На площада Сан Марко има толкова много хора, че не могат да се видят сградите. За да видиш някоя от красивите маски, с които позират там, трябва много да се блъскаш с останалите зяпачи. По мостовете на крайбрежната алея има полицаи, които не ти дават да се спреш да погледнеш Мостчето на Въздишките дори!  Close Пътуването с "автобусче" по Канале Гранде се превръща в един малък ужас, защото лодката се препълва ужасно. В тълпата пък има още повече крадци от обикновено. От мен искаше да краде едно напълно нормално изглеждащо, около 10-годишно момиченце!  Shocked

Та изобщо НЕ препоръчвам посещение на карнавала! По-добре се насладете на снимките.

Иначе Венеция е страхотен град, който трябва да се посети на всяка цена. Такава атмосфера няма никъде другаде в света.  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия