кога бебето започва да сяда само

  • 22 584
  • 30
# 15
Моят сяда сам от 6 месец. Преди това педиатъра ми позволяваше да го оставям в ъгъла на дивана, облегнат и от двете страни. Както д-ра се изрази - "като се умори, сам ще си покаже - ще се свлече"- т.е. стига му, да си го слагам легнал
Виж целия пост
# 16
И моето бебе седи вече само, но аз го слагам да седи. Все още той незнае как сам да се надигне, за да седне. И вие ли, мами, това имахте превид или на тази възраст те сами сядат? Почвам леко да се притеснявам от досегашните отговори. Утре ще звънна на педиатърката, ако не забравя.  Thinking
Виж целия пост
# 17
Към 7-мия есец седна стабилно сам. По късно е по добре не го притискаи да седи от рано.
Виж целия пост
# 18
при всяко дете е различно -
моята седна към 5,5 мес
Виж целия пост
# 19
Тони седеше стабилно сам на 5,5 м., без да съм го подпирала никога с нищо - просто си седна.. По това време вече  пълзеше.
Виж целия пост
# 20
На 7 месеца и половина.  Peace
Виж целия пост
# 21
Правилно са ти казали след шестия месец, преди това детето не е добре развито и стабилно за да прави това само. Моя започна да сяда сам чак сега, на около 7м. и половина, преди това се клатушкаше и падаше и му беше по добре да пълзи.
Виж целия пост
# 22
Моята беше на 5,5месеца,когато ортопеда ми каза вече да я слагам седнала,защото физическото и състояние го позволява.Така че-зависи от детенцето.
Виж целия пост
# 23
Бебето само знае кога е готово.  Peace
Виж целия пост
# 24
Аз не съм много съгласна с това, че ако детето иска да седи само, да се слага. Д-р Драганов ни каза нещо много вярно, дори да е здраво детето, родителите сами го инвалидизират. Много са горди, че седи от петия месец само, че се изправя от 7-мия. Но това не е добре за него. Същото е като да държиш детето и да го учиш да ходи.
Виж целия пост
# 25
След 6 месец.
Виж целия пост
# 26
Аз не съм много съгласна с това, че ако детето иска да седи само, да се слага. Д-р Драганов ни каза нещо много вярно, дори да е здраво детето, родителите сами го инвалидизират. Много са горди, че седи от петия месец само, че се изправя от 7-мия. Но това не е добре за него. Същото е като да държиш детето и да го учиш да ходи.
само да вметна, че иска и може са две различи неща  Peace
Виж целия пост
# 27
Преди 6- тия месец не бива до га насърчаваш.
Друг е въпроса, че то прави опити да се надигне
и няма как да го натиснеш обратно. Simple Smile
Виж целия пост
# 28
След навършване на 6 месеца,приятелката ти е избързала явно.
Виж целия пост
# 29
Дъщеря ми започна да сяда към 5 месец но не стабилно а се поклащаше а към 6 месец започна да сяда стабилно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия