АМ на поискване

  • 1 579
  • 32
АМ може ли да се дава на поискване?
храним се и с кърма и с АМ и не спазваме определени интервали. обичайно се храни на два часа и половина-три, но понякога огладнява и след час и половина и аз му давам. нощна пауза също няма. даже вечер е по-гладен и иска да яде по-често. правя ли грешка, че му давам АМ когато поиска?
Виж целия пост
# 1
уф, и аз все съм била пред тази дилема..
просто има бебета, които обичат АМ повече от вода, а и за приспиване си го търсят..
Аз съм гледала горе-долу да спазвам три -те часа, ама откакто минахме само на АМ
Виж целия пост
# 2
Просто предлагай гърда,а не АМ когато поиска.Мисля,че не е редно да се дава така,докато кърмата е много лесно усвоима и тя може да се предлага по всяко време PeaceА е възможно да плаче и от колики,а не от глад,просто бебетата не различават двете неща и затова когато ги боли коремче,те търсят папо.
Виж целия пост
# 3
там е работата, че се цедя, а не давам гърда.  Rolling Eyes и като е гладен не винаги имам достатъчно кърма, за да го засити или пък няма време да се изцедя /то цеденето около половин час ми отнема и не мога да го гледам да реве от глад. давам АМ  Confused/
Виж целия пост
# 4
Аз мисля,че не е желателно да се дава АМ на поискване.По-добре да се спазва някакъв интервал все пак.
Виж целия пост
# 5
Не бих могла да оставя детето да плаче ,само защото не е дошъл часът за хранене.Особено пък толкова малко бебе.
Виж целия пост
# 6
това може и да са колики, не глад. ако ще храниш на поискване го кърми. кърмата се усвоява по - лесно... слагай на гърда, вместо да даваш АМ.
Виж целия пост
# 7
това може и да са колики, не глад. ако ще храниш на поискване го кърми. кърмата се усвоява по - лесно... слагай на гърда, вместо да даваш АМ.
Peace
Виж целия пост
# 8
AM се дава минимум през 2.5 часа, защото е по-трудно усвоимо, за разлика от кърмата  Peace
Виж целия пост
# 9
Просто предлагай гърда,а не АМ когато поиска.Мисля,че не е редно да се дава така,докато кърмата е много лесно усвоима и тя може да се предлага по всяко време PeaceА е възможно да плаче и от колики,а не от глад,просто бебетата не различават двете неща и затова когато ги боли коремче,те търсят папо.

 Peace
Виж целия пост
# 10
Аз мисля,че не е желателно да се дава АМ на поискване.По-добре да се спазва някакъв интервал все пак.
Peace
Виж целия пост
# 11
Аз хранех на поискване.
В самото начало хранех под режим, както казаха в болницата, добре, че педиатърката на София ми каза да я храня на поискване. Чак тогава разбрах какво е да имаш доволно, тихо и щастливо дете  ooooh!

Имай предвид, че има т.нар. фази на бърз растеж, през които детето може да огладнява и през 1 час, затова се води по него, то си ги усеща тези неща  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
АМ може ли да се дава на поискване?
храним се и с кърма и с АМ и не спазваме определени интервали. обичайно се храни на два часа и половина-три, но понякога огладнява и след час и половина и аз му давам. нощна пауза също няма. даже вечер е по-гладен и иска да яде по-често. правя ли грешка, че му давам АМ когато поиска?

Не, според мен не е грешка. Винаги изхождай от това добре ли наддава детето - ако наддава нормално значи не преяжда, а просто е гладно и има нужда от храната, ако наддава, обаче твърде много - консултирай се слекаря, той ще ти препоръча или захранване или диетично АМ.
Виж целия пост
# 13
Аз мисля,че не е желателно да се дава АМ на поискване.По-добре да се спазва някакъв интервал все пак.
Винаги Слави е бил на поискване с храненето. На АМ сме от третия месец изцяло.
Виж целия пост
# 14
Аз давам АМ на поискване от самото му раждане Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия