Плащахте ли за изследванията за ясла

  • 1 623
  • 16
Онзи ден като бяхме на косултация, казах на педито, че септември трябва да пуснем изследвания за яслата. Не стига, че вече са с годност 2 седмици (а преди е било 1 месец), а ми каза, че и трябвало да платя по 18лв за дете #Cussing out. Уж го оспорвали, но още не се знаело какво ще стане.
Та.. Вие плащахте ли?
Виж целия пост
# 1
аз лично правих подобни изследвания и платих по 8 или 7 не помня точно джп ми даде направления като каза че само за глисти се плаща защото не се поема от рзок
Виж целия пост
# 2
Аз си платих всичко,тъй като ми казаха,че за ясла в нашия град били нови стандартите и ми взеха по 25 лева на дете,защото съм изчерпала лимита за кръв,урина,а анален и перианален секрет се плаща. #Cussing out
Виж целия пост
# 3
това е лудост!!! #Cussing out
Виж целия пост
# 4
като пуснах децата на градина за изследванията не платих нищо.това което казвате е един голям ужас. newsm12
Виж целия пост
# 5
     Искате ли някой да зададе въпроса в сайта на НЗОК. Веднъж питах и ми отговориха. За да знаем дали да се караме с педиатрите или да се сърдим на държавата?
Виж целия пост
# 6
Преди малко говорих с една майка , която сега ще дава детето на ясла и са й казали, че понеже нямало още 2 години, затова трябвало да си плати изследванията. Иначе били безплатни понеже се водели редовни след навършване на 2г. Друг вариант бил да се договориш с личната да води детето болно и да му пусне направление поне за кръвните изследвания, за да се спестят поне 18лв.
Значи, ако ги пусна моите преди да станат на 2г. трябва да се бръкна със 100лв общо за изследвания! #Crazy Тия не са нормални, и сигурно пак някоя телевизия трябва да направи репортаж, та да се обърне внимание, и въобще дали би имало някакъв резултат! #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Да добавя, че изследванията важат 15 дни.
Виж целия пост
# 8
важат колкото ви кажат от съответното заведение.
А кръв и урина не смятам, че са абсолютно задължителни, пише ли го това някъде?
Виж целия пост
# 9
важат колкото ви кажат от съответното заведение.
А кръв и урина не смятам, че са абсолютно задължителни, пише ли го това някъде?
Не съм го срещнала да го пише никъде, но така ми казаха и от яслата, и педиатърката. правили са се пълни изследвания.
Виж целия пост
# 10
Има тема и в Нашите деца, моя доктор ми даде направления за всички изследвания, въпреки че сестрата си направи устата, че се давали направления веднъж годишно,а ние вече правихме преди месец на изпражненията, когато имахме съмнения да салмонела, но доктора я отряза ,че това е било диагностично, а не профилактично и че имаме право на профилактика веднъж годишно и точка. Laughing

Тъй че си търсете правата Peace
Виж целия пост
# 11
Така и ще направя, още не е дошло времето за изследванията, но... ще искам да минат с направление.
Виж целия пост
# 12

Не съм го срещнала да го пише никъде, но така ми казаха и от яслата, и педиатърката. правили са се пълни изследвания.

така и мислех, защото в нашата ясла ми казаха, че мога да представя и предишна кръвна картина, ако не е много стара, разбира се.
Но аз профилактично нищо не съм пускала, освен на 6 мес., а джи-пито проблем не ми е правила.
Нали имаше нещо, че талоните за деца и бременни са неограничени newsm78
Виж целия пост
# 13
   Добре еми ако детето тръгва на ясла в годината в която вече са му пускани такива изследвания, като например при нас за навършване на 1 годинка, задължително трябва да се плагща ли в този случай?
Виж целия пост
# 14
   Добре еми ако детето тръгва на ясла в годината в която вече са му пускани такива изследвания, като например при нас за навършване на 1 годинка, задължително трябва да се плагща ли в този случай?


за това става въпрос, директорката предложи тези ПКК-та да дам, ама аз ги нямах правени
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия