Да започвам ли антибиотока?

  • 387
  • 4
Здравейте мами Simple Smile
Майка съм от 18 дни и имам доста кърма. С кърменето нямам проблеми, беба суче много лакомо Simple Smile, след всяко кърмене се изцеждам с помпичка. Проблема, е че преди два дни вдигнах темперетура, като междувременно лявата гърда ме болеше много и по нея избиха червени петна. Лекарката ме посъветва да се изцеждам и да правя компреси с риванол, на другия ден дойде да ни види с беба, каза че имам запушване и ми предписа, да се жабуркам с окситоцин няколко пъти дневно, преди кърмене, а след изцеждането да се мажа с прогестогел. Ако това не помогнело, ми предписа антибиотик, който не ми пречел на кърменето. Тези процедури ги правя от вчера, вече не вдигамм темперетура, червените петна ми намаляха, при изцеждане кърмата тече по-лесно в помпичката, но продължава да ме наболява, пък и петната не са изчезнали напълно. Не ми се иска да бързам с антибиотика, но ме е страх, да не стане по-лошо. Какво бихте ме посъветвали, до кога да чакам с антибиотика, дали е възможно каналите, да са се отпушили, въпреки, че продължава да ме боли?!
Предварително мерси за съветите.
Виж целия пост
# 1
Изчакай, да. Щом запушването на каналите отшумява, изчака. Почивка, затопляне, масаж, изпразване на гърдата и пак отначало, нещата ще се подобрят. Впрочем в Библиотеката има няколко добри теми за запушени канали и мастит - сигурно ще ти е интересно да прочетеш Simple Smile Пише в детайли как се третира, кога е необходим АБ и т.н.
Виж целия пост
# 2
Мерси, ще се поразтърся. Вече ме боли само, преди кърмене, когато гърдата се е понапълнила Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
Ще мине, просто бъди упорита с цеденето докато не отпусне. Аз имах подобни проблеми в началото, отшумяваха за около два дни. Помагаха ми топли компреси, масаж и цедене/сучене. Но мога да те посъветвам когато нещата се оправят, да не се цедиш до край, само ако има напрежение докато се пооблекчи. Тъй като се налагаше по цял ден да си слагам компреси, много ми помогнаха някои идейки от тук. Единия вариант беше да сипя гореща, но поносима за кожата вода в памперс и така да си го наложа на гърдата. Другата идея беше да сипя гореща вода в малка кръгла бутилка, ползвах едни от морковени сокове, така с бутилката разтърквах мястото където усещах болка или бучка и едновремено получавах загряване и масаж. Малко сложно го обясних, ама... Crazy
Дано скоро да мине  Peace
Виж целия пост
# 4
Защо не вземеш да пиеш и Лецитин като профилактика...Освен това аз много харесвам компреса от кисело цедено мляко+настърган кромид лук - слага се на гърдата, увива се без да се пристяга и стои 2-3 часа по 2 пъти на ден Peace И разбира се цедене, цедене и пак цедене...Наистина след като нещата се оправят не цеди докрай, защото ще си докараш хиперлактация, а тя често води до запушвания Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия