Сметана за готвене?

  • 6 825
  • 13
Момичета някой от вас да си е купувал скоро сметана за готвене от тази в кутийките растителна? Вчера купих една такава кутийка задължително я погледнах дали е в срок на годност но като я отворих вътре не е течна а гъста като крем. Вкусът и е доста странен и нагарча и не посмях да я ползвам. Та въпросът ми е как трябва да изглежда този тип сметана течна гъста и вкусът и трябва ли да нагарча?
Иначе за сладкарската ми е ясно течна и сладка но тази? newsm78
Виж целия пост
# 1
хм,аз няколко пъти съм купувала готварска сметана и изглеждаше точно като тази сладкарската,само с тази разлика,че не беше сладка.Много ми харесват сосчетата с нея.Не съм попадала на гъста и горчива,но и нямам голям опит с готварските сметани.
Виж целия пост
# 2
Незнам за сметаната, но веднъж бях купила една растителна майонеза и приликата с твоята сметана е направо невероятно еднаква, незнам дали трябва да нагарча, но я изхвърлих, защото е невероятно горчива-отвратителна даже бех казала...Може би и растителните сметана и майонеза са еднакви- а щом не ти харесва вкуса й, недеи да ядеш  Peace
Виж целия пост
# 3
Купувала съм сметана за готвене, ползвала съм, но е била течна и не е нагарчала. Изхвърли я. Гъстотата - не съм попадала на такава, но щом горчи е за кофата. Опитвала съм - вкусът е бил хубав.
Виж целия пост
# 4
аз само такава ползвам за готвене, защото заквасената се пресича Peace
за вкус - по-скоро е неопределен, но почти винаги е така гъста, не течна като сладката. след като е в срок на годност мисля,че няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 5
Аз също съм взимала сметана за готвене и е била по-скоро гъста от колкото течна, но определено не е била горчива. Възможно е да не е била съхранявана правилно в търговската мрежа.
Виж целия пост
# 6
Аз също съм взимала сметана за готвене и е била по-скоро гъста от колкото течна, но определено не е била горчива. Възможно е да не е била съхранявана правилно в търговската мрежа.
Не се колебай и я изхвърли! Peace
Виж целия пост
# 7
Изхвърлих я вече!
Все си мислех че в такива вакумни опаковки нещата издържат повече а и до сега на такава не бях попадала.
Виж целия пост
# 8
 newsm78 може кутийката да ти е била пробита , аз съм попадала на прокиснала и почти втвърдена заради малка дупка в кутийката , като от карфица !
Виж целия пост
# 9
В тази жега се случва често да са развалени млеката, сметаната и този тип продукти.
Докато ги свалят от камионите, докато ги вкарат в хладилници ... И става лошо.
Трябва много да се внимава с млечните продукти  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз на твое място я бих изхвърлила Peace
Виж целия пост
# 11
А аз искам да попитам след като вече е отворена кутията колко време може да се съхранява в хладилника.
Обикновено купувам от малките кутии, за да не се застоява в хладилника. Сега обаче имам една голяма кутия, от която съм ползвала много малко,  на вид и вкус не се е променила, но ме е страх да я ползвам и май ще я хвърля. Не си спомням кога точно я купих, но май не е скоро.
Виж целия пост
# 12

Желателно е да не стои повече от 3-4 дни.
Виж целия пост
# 13

Желателно е да не стои повече от 3-4 дни.

Благодаря! Значи заминава в кофата. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия