Утрогестан при ранна бременност

  • 7 535
  • 13
Момичета, вече втора седмица съм на следната схема прием на Утрогестан 100 вагинално - 3 пъти на ден по 2 таблетки.
Докторът ме гледа пред няколко дни и ми продължи същата схема. Ще ми се съберат около 26 дни прием по тази схема.

Но аз пък четях насам-натам за този утрогестан и да ви питам дали ви се струва нормално това? Това е максималната доза и незнам да не навреди нещо на плода  newsm78

Извинявам се предварително, ако темата повтаря друга
Виж целия пост
# 1
Утрогестана е изкуствен заместител на прогестерона, предписва се когато в организма на майката има недостиг на този хормон. Липсата и недостатъчното производство водят до намаляване на жълтото тяло, което, до образуване на плацентата изхранва плода. Така, че ако не го приемаш има опасност бебето да загине, а относно дозировката, щом лекаря е преценил, че това е нужно, значи ще приемаш по толкова, колкото ти е предписал. В началото на бременността си аз бях на дуфастон перопално, първоначално 2*1, после 3*1 и така до средата на четвъртия месец. Успешно износване на бременността и леко раждане!
Виж целия пост
# 2
На много момичета изписват Утрогестан или Дуфастон през първия триместър.
desi_cover ти е обяснила много добре какво е.Не е вреден за плода,не се притеснявай.
За дозировката също. PeaceЛека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 3
През първия триместър и аз бях на утрогестан 3пъти по 2 вагинално и гинекологът ми обясни,че това било полезно за бебето.
Виж целия пост
# 4
през 9г.с получих слабо кафеникаво течение и ми назначиха лечение с Утрогестан , но не вагинално ,а през устата. Първите три дена го пиех 3х2 , а след това до 16 г.с 2х1.Лекарството е заместител на прогестерона и подпомага образуването на плацентата.
Виж целия пост
# 5
До 20 г.с пих Дуфастон!
Няма нищо страшно,че са ти изписали Утрогестан!
Виж целия пост
# 6
И аз пих Утрогестан до края на третия месец , през устата!!!
Виж целия пост
# 7
Няма страшно. Аз бях на същата схема, но го пиех до 12 г.с.
Виж целия пост
# 8
Утрогестана е изкуствен заместител на прогестерона, предписва се когато в организма на майката има недостиг на този хормон. Липсата и недостатъчното производство водят до намаляване на жълтото тяло, което, до образуване на плацентата изхранва плода. Така, че ако не го приемаш има опасност бебето да загине, а относно дозировката, щом лекаря е преценил, че това е нужно, значи ще приемаш по толкова, колкото ти е предписал. В началото на бременността си аз бях на дуфастон перопално, първоначално 2*1, после 3*1 и така до средата на четвъртия месец. Успешно износване на бременността и леко раждане!

Чудесно ти го е обяснила.
Ако имаш някакви съмнения потърси и 2-ро мнение.
Виж целия пост
# 9
И на мен предписаха Утрогестан през първия триместър, през устата - 3х2 и после намалиха. Няма проблем, доста ги предписват  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз пих Утрогестан до към 20 г.с. някъде.. Може би около месец. Нищо му няма на бебока, ела да го видиш какъв бяс е  Crazy
Виж целия пост
# 11
няма нищо страшно,пий си го-аз го пих 2месеца
Виж целия пост
# 12
Мили мами  smile3525
Виж целия пост
# 13
 През първата бременност, благодарение на Утрогестана кървенето ми спря.
 През втората бременност, "благодарение" на смотаните английски лекари и НЕизписването на хапчета при кървене, загубих бебето!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия