Фолио за облицовка на мебели

  • 22 596
  • 13
 Thinking Даже не знам дали точно така се нарича. Имах една позната,която си купи нещо като фолио и си облепи шкафовете.Получи се все едно са съвсем други мебели. Не бяха облепени в едноцветно,а нещо като дървени десени и т.н. (ама и аз го обясних). Проблема е,че скоро не съм се виждала с нея,а нямам идея от къде се купуват тези неща,колко струват,как се слагат и т.н.
Ако някой се сеща за какво говоря,нека ми помогне,моля   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз си облепих дървен плот - наподобява дървесина.
Отзад е разграфена на квадрати по 1 см. - това ли е ?
Аз го намирам в магазин за бои, лакове, инструменти а съм го виждала и в магазини за мушами  и покривки.
Виж целия пост
# 2
Аз си облепих дървен плот - наподобява дървесина.
Отзад е разграфена на квадрати по 1 см. - това ли е ?
Аз го намирам в магазин за бои, лакове, инструменти а съм го виждала и в магазини за мушами  и покривки.
Всъщност май да. Наподобява дървен материал. Колко струва и на какви части го продават.Трябва ми за цял гардероб  Crazy
Виж целия пост
# 3
Ако не се лъжа размерите са 3 - 45см, 67 см и 90 см. Продават се на линеен метър, най-скъпото което съм виждала е 6,00 лв на линеен метър за 90 см ширина. В Пловдив доста мебели, дори врата направих с такова фолио, стана страхотно.
Виж целия пост
# 4
Продава се като руло за тапет и на линеен метър, отиваш гледаш мостри и си избираш.
За цената може би ще те излъжа но не е ефтино, а пък за цял гардероб  newsm78 може би едно руло ще дойде до 15 лв.
Мериш си колко ти е нужно и обръщаш отзад. Реже се с ножица и се отлепя.
Вземаш суха кърпа и като при тапет изтикваш въздуха, за да не остане въздух.
Виж целия пост
# 5
Аз също преди години си направих така шкафовете в кухнята.Но в момента гледката не е особенно приятна защото започнаха да се разлепят и сега се чудя как ще ги оправям. newsm78
Така че се консултирай със специалист преди да си купиш  Peace
Виж целия пост
# 6
mamami4e, не може ли да се свали старото фолио и да се замени с ново? Питам, защото ми се въртят едни идеи за шкафовете в антрето.
Колко време издържа твоето фолио? И е в кухня, нали?
Виж целия пост
# 7
Аз също преди години си направих така шкафовете в кухнята.Но в момента гледката не е особенно приятна защото започнаха да се разлепят и сега се чудя как ще ги оправям. newsm78
Така че се консултирай със специалист преди да си купиш  Peace
И аз да добавя, че се обелва  Sick Ние облепяхме 2 плота в кухнята преди година и вече е обелено на места и не е особено приятна гледка...
Виж целия пост
# 8
А пък ние направихме всички мебели, мои набори, в детската с такова фолио преди години, какви ли метаморфози не са преживявали тея мебели, и си стоят, олющено има на две места, едното на гардероба защото е до масата на компютъра и като се дръпне плота за клавиатурата точно острата част на плъзгача му дращи вратата на въпросния гардероб, а другата на бюрото на сестра ми, около пантите на вратичката, понеже са кръглички и нямаше как да залепне хубаво. Иначе си е идеално след поне три години вече, може би и повече, и стои много свежо, почиства се лесно и тн. Само гледай мястото да е съвсем гладко преди да лепиш. И не го опъвай докато го слагаш, че е малко еластично.
Виж целия пост
# 9
Фладер се казва фолиото. Можеш да го намериш в Практикер, Домко, Практис и др. И аз съм много доволна. Никога нищо не ми се е отлепило, а вече са минали няколко години. Може би се отлепя ако повърхността е неравна или не добре почистена. Имай впредвид, че има немско и турско и немското както се сещаш е много по-добро.  Лесно е за ползване и става много красиво. Успех в избора! Peace
Виж целия пост
# 10
Понеже съм лепила от наподобяващото мрамор и наподобяващото дърво, да кажа, че първото е доста по-лесно за нанасяне и по-не се разлепва. Като правите вратите на гардероба обгърни вратата до вътрешната страна не по-малко от 5см., за да не се разлепя. Дано обясних добре  Laughing
Холовата ми маса вече два пъти я облепям. Старото се сваля без проблем и лепя новото, направо се преобразява и все различна Peace Нова маса  не купуваме докато не пораснат диванетата Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
прекрасна идея ми дадохте
Виж целия пост
# 12
В Домко има брошури с инструктаж как се поставя. Уж е проста работа (и аз съм слагала на разни плотове), но за доста хитринки описани в брошурата не се бях сетила.
- Едно от нещата е нагряване със сешуар при облицоване на обли ръбове и други дъги, за да не се получи намачкване
- Аз бих препоръчала да оставиш 1-2 см. от всички страни, които в последствие да изрежеш с остър макетен нож, защото често фолиото тръгва леко на верев.
- Другото е фолиото при поставяне да се притиска с дървено трупче (има едни специални за шкурка се продават в магазините). Не мислех, че е важно, но се убедих, че става по-добре отколкото с кърпа. По-добре прилепва фолиото.
Виж целия пост
# 13
по ръбовете може да се мине бързо със запалка. Изсмуква въздуха и няма отлепяне Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия