Ужасни болки в кръста - помогнете!

  • 3 581
  • 8
Здравейте, мами!

Бременна съм в 26г.с. От 3 дни имам страхотни болки в кръста - едвам ставам. Докато си лежа и не мърдам - няма проблем. Моля, ако някои от вас са имали подобен проблем да споделят какво са предприели, а и колко време е продължило това състояние...
Консултирах се с един дежурен лекар (по телефона, разбира се. Аз до WC-то едвам стигам (с извинение)) - каза, че може да пия обезболяващи, ама по-внимателно. И че това не може да предизвика контракции. Утре съм при моята гинеколожка, но чак вечерта - за това се обръщам към вас.
Благодаря ви!!!
Виж целия пост
# 1
И аз имах такива болки, особено ако ходя на по-дълга разходка на другия ден не можех да се мръдна от болки в кръста. Изтърпях си ги, не съм пила нищо.
Виж целия пост
# 2
На мен пък ми се струва, че това може и контракции да са  Thinking

Непременно се свържи с добър гинеколог, на когото имаш доверие!
И гледай да не се движиш, ако можеш да ставаш само до тоалетната - най-добре, поне докато професионалист каже на какво се дължат болките ти.

Успех ти желая!  Hug
Виж целия пост
# 3
Лилянчо, а колко време търпя тези болки? Че при мен е нетърпимо Cry
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции, ама отивам да глътна 1-2 ношпа...
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Аз също имам много силни болки в кръста. Дори преди два дни болката слезе по-ниско и ми се схвана десния крак. Но не съм пила никакви лекарства. Личната ми лекарка ми препоръча да се мажа с обезболяващ спирт, но в никакъв случай с гелове, защото те проникват в кръвта и е опасно за бебчето. При мен болките се появиха от изстиване, защото бях на течение, а и по принцип имам проблеми с гърба и кръста. Повече почивка и никакво натоварване! Това май е най-доброто! Мисля че помага, защото при мен болката намаля значително, макар и да не е изчезнала напълно!
Стискам палци да се оправиш бързо! newsm10
Виж целия пост
# 5
Лилянчо, а колко време търпя тези болки? Че при мен е нетърпимо Cry
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции, ама отивам да глътна 1-2 ношпа...


До края ги имаше - налагаше се на ходя насам-натам - на другия ден имах болките. Като си почивах повече бяха по-слаби. Обръщането на другата страна беше болезнено. Едвам се движех. Повече почивка ми беше нужна явно.
Виж целия пост
# 6
Можеш да пиеш но-шпа, както са ти казали. Аз лежах на пода (на твърдо), докато се пооправя - 2-3 часа.
Ходих и на масажи за бременни (в София има в център "Съвременни родители"), помогна ми да ме боли по-рядко и по-слабо. Ходих и на йога, пак там...
Ама това, като ти поразмине...
Виж целия пост
# 7
Момичета, много ви благодаря за съветите и куража!
Ето че научих и за център "Съвременни родители".
Като се оправя, ще го посетя! (дано е по-скоро)
Виж целия пост
# 8
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции...

Аз също Irinik  Hug

Пиши, когато спрат болките, да не те мисля само...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия