решение /евентуално/ на запек при бебетата

  • 813
  • 10
Пускам темата за да попитам дали някой има опит по въпроса или си въобразявам.

Като явно доста бебета и моят син от раждането си е запечен - честотата варираше от веднъж на 3 дни до веднъж на 8, и все с помощни средства, спонтанно не се изхождаше. Когато стигнахме до 8-те дни го водих на лекар и гастроентероложката със свиване на рамене каза - ами нищо му няма на детето, явно му влияе нещо от храната ви /бебо е изключително на кърма/ но все пак гледайте там да направите нещо, че поне на 3 дни да се изхожда. И това беше.
След мислене по въпроса за храната реших, че единственото, което хапвам всекидневно в неограничени количества е мляко и млечни продукти. След като напълно елиминирах млечните - само 3 дни след това, бебо се изходи спонтанно 5 пъти за 4 дни, и оттогава вече месец и половина - всеки ден, рядко през ден и мнооооого рядко през два.
Сега отново започнах да хапвам от време на време по малко кисело мляко и сирене, но наистина много ограничено, прясно мляко не смея да консумирам.
Виж целия пост
# 1
Бебчето ти вече е на 4 навършени месеца, доколкото виждам.
Мисля, че можеш да се върнеш на нормално хранене (млечните храни не би трябвало да водят до запек при него). Ако това се случи отново, възрастта май е достатъчна да въведеш плодовите сокчета, които действат разхлабващо.
Някои майки могат да ти кажат, че е рано, но все пак, ако в края на август не ги въведеш, ще изпуснеш и последните сезонни плодове до догодина май месец...
Виж целия пост
# 2
Ако това се случи отново, възрастта май е достатъчна да въведеш плодовите сокчета, които действат разхлабващо.
Някои майки могат да ти кажат, че е рано, но все пак, ако в края на август не ги въведеш, ще изпуснеш и последните сезонни плодове до догодина май месец...

Мдаааааа, аз съм една от тези майки.Прекалено е рано за сокчета.По-добре изчакай до другата година, вместо сега от зор да хващаш последните плодове, да направите някоя алергия или да се обострят коликите(или да се върнат,ако вече са минали)Има време за всичко,не разбирам защо е това бързане с въвеждането на храните Confused
Колкото до запека, изключително кърмените бебета могат да не се изхождат доста дълго време,дори повече от 8 дни.Ако бебето е весело и има апетит, и не показва признаци на дискомфорт и болка(коликите са разлечно нещо),няма защо да се притесняваш.До към 6ти месец бебето ти няма нужда от нищо друго,освен кърма.А вместо сокчета, когато му дойде времето ти препоръчвам да дадеш директно плод,вместо сок.По-полезно е.
Виж целия пост
# 3
Не разбирам от къде имат убедеността някой майки, че до 6м. бебето има нужда само от кърма - сигурно от най-новите изследвания? До преди 10г. най-новите изследвания в областта са сочели друго, сигурно и след 10г. ще са различни. 
Според мен въпроса е не толкова с какво се храни бебето, по-важното е да е естествена храна  без изкуствени примеси, защото точно те причиняват алергиите, а за коликите  - те ще се върнат при започването на твърдата храна независимо от възрастта на детето.
Виж целия пост
# 4
Това със запека е много неприятно и понякога не се повлиява по никакъв начин от храната. Дъщеря ми до преди три месеца имаше постоянни проблеми с акането. И това от бебе. Не мога да ви опиша в какъв ужас се беше превърнало за мен , за нея и горе-долу за всички това с акото Laughing.
Аз - всеки ден следя стриктно какво хапва, дали пие достатъчно сокчета и...... Sad Тя - изпитваща вече ужас да ходи до тоалетната, стиска колкото може, при което се стига до още по-лошо положение Cry
Нищо не помагаше - сини сливи, кайсии, праскови......ЦЪК
И преди три месеца, не знам как, всичко се нормализира. И тя е толкова впечатлена от новото изживяване, че сега ходи поне по три пъти на ден Joy
Малко дълго стана, ама като цяло исках да кажа, че ми са мноооого познати тия притеснения Peace
Дано при вас е временно Wink
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите   bouquet, но аз всъщност исках друго да попитам, вероятно не съм се изразила правилно.
Марти вече няма запек, ходи си съвсем редовно и това откак елиминирах млечните храни от менюто ми. Въпросът ми е, имали и други мами с такива наблюдения и дали евентуално можем да кажем, че това теоритично е възможно, най-малкото като съвет за новите мами, които се шашкат за бебетата си със запек.
Иначе не бих искала да превърнем темата в спор какво е запек, и за захранването - целесъобразно или не. Всеки сам си решава по темата.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите   bouquet, но аз всъщност исках друго да попитам, вероятно не съм се изразила правилно.
Марти вече няма запек, ходи си съвсем редовно и това откак елиминирах млечните храни от менюто ми. Въпросът ми е, имали и други мами с такива наблюдения и дали евентуално можем да кажем, че това теоритично е възможно, най-малкото като съвет за новите мами, които се шашкат за бебетата си със запек.
Иначе не бих искала да превърнем темата в спор какво е запек, и за захранването - целесъобразно или не. Всеки сам си решава по темата.

Не. Аз не пиех прясно мляко, нито кисело, нито никакви млечни /по принцип не обичам много, а не заради запека на бебето/ и синът ми си беше перманентно със запек. После мина на АМ и пак имаше запек. Тъпчех го със сливи и круши, но пак имаше запек. Чайчета - байчета, нищо не помогна. Преодоля проблема чак на 5 г. Не мисля, че има такава зависимост /още повече, че когато аз имам такива проблеми се оправям точно с прясно мляко - 2-3 чаши сутрин на гладно/.
Виж целия пост
# 7
... Въпросът ми е, имали и други мами с такива наблюдения и дали евентуално можем да кажем, че това теоритично е възможно, най-малкото като съвет за новите мами, които се шашкат за бебетата си със запек.
Иначе не бих искала да превърнем темата в спор какво е запек, и за захранването - целесъобразно или не. Всеки сам си решава по темата.

Понякога ми се струва, че повечето потребители, попаднали отскоро във форумите не си правят труда да посещават "Библиотеката"... Там има изписано доста по темите за запек, захранване, кои храни да се избягват при кърменето и т.н, т.н...
Виж целия пост
# 8
Давах 2,3капки зехтин и много сокове , които разхлабват Peace
Виж целия пост
# 9
Възможно е за някои това да е решение, но не е унивесално. По принцип с млечните продукти не трябва да се прекалява както по време на бременността, така и докато се кърми.

Кърмачетата могат да не се изхождат до към 7-8 дни без това да е сигнал за някакъв проблем, стига да не им причинява болка, да наддават добре... въобще всичко да изглежда нормално, освен по рядкото изхождане. Моят син така се изхождаше през 4-5 дни и със захранването нещата се промениха коренно. От тогава ака по 1-2 пъти дневно.
Виж целия пост
# 10
Не разбирам от къде имат убедеността някой майки, че до 6м. бебето има нужда само от кърма - сигурно от най-новите изследвания? До преди 10г. най-новите изследвания в областта са сочели друго, сигурно и след 10г. ще са различни. 
Според мен въпроса е не толкова с какво се храни бебето, по-важното е да е естествена храна  без изкуствени примеси, защото точно те причиняват алергиите, а за коликите  - те ще се върнат при започването на твърдата храна независимо от възрастта на детето.

За да не превръщаме темата в спор, и за да разбереш от къде идва моята убеденост, прочети малко по въпроса.Не казвам,че ти трябва да си убедена в това, но понеже казваш,че не разбираш.....А изследванията в подкрепа на тази практика са от преди повече от 10 години. Peace

Относно коликите-при сина ми те не се възобновиха след въвеждането на твърда храна.Може би причината е,че съм изчакала подходящия момент и не съм избързала да го захранвам, докато все още стомаха му не е готов за това. Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия