Смучем си палеца

  • 684
  • 11
Моята племеница си смуче палеца. Знам, че някъде по форумите имаше такава тема, но сега не мога да се сетя къде. Някоя от мамите беше предложила лекарство - горчало много и децата отвиквали от навика. Моля ви да ми помогнете с информация по въпроса. Благодаря предварително и се извинявам за повторението.
Виж целия пост
# 1
Лекарството се казва Daum Exol, струва около 9лв и поне при нас беше изкрючително ефикасно - за 4 дни отучихме Таня да си смуче палчето. Успех!
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря - непременно ще го пробваме.
Страшни сте - корпус за бързо реагиране  Wink
Виж целия пост
# 3
Ние ползвахме лак против гризане на нокти. Препоръча ни го педиатър. Daum Exol още не беше на пазара.
Виж целия пост
# 4
Момичета, колко големи бяха децата ви когато ги отучихте?
Предстои ми разрешаването на този проблем с Дани, който си смуче палеца. Чудя се кога да отучвам, защото в момента му никнат доста зъбки и това е начина да имаме спокойни нощи  Embarassed , от друга страна се чудя дали не закъснявам и дали проблема няма да стане по голям с времето  Rolling Eyes .
Виж целия пост
# 5
При нас даум ексол не помага. А Митко е направо пристрастен към този палец. Днес дори си разкървави пръста, защото му поникна зъб, а той толкова настървено го смуче. Друго което правя е да му слагам на пръста лейкопласт, но той се научи и вече си го маха сам.
Виж целия пост
# 6
Средният ми син си смучеше настървено палеца до първи клас.И нищо не беше в състояние да го спре.Сега е в четвърти и смукането на палеца е в миналото.Просто в един момент се почувства достатъчно голям и спря.Не му се е отразило на зъбките-абсолютно прави са.Аз също съм си смукала палеца до първи клас.Не се притеснявайте,децата ще израснат и този навик постепенно ще отпадне.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: iskrica_nadejda
Средният ми син си смучеше настървено палеца до първи клас.И нищо не беше в състояние да го спре.Сега е в четвърти и смукането на палеца е в миналото.Просто в един момент се почувства достатъчно голям и спря.Не му се е отразило на зъбките-абсолютно прави са.Аз също съм си смукала палеца до първи клас.Не се притеснявайте,децата ще израснат и този навик постепенно ще отпадне.


Ех Дани, както винаги си по успокоенията,много ти благодаря за което.Мойто малкото наближава 4 ри у го смуче все по-страстно начи, ужас е.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: iskrica_nadejda
Средният ми син си смучеше настървено палеца до първи клас.И нищо не беше в състояние да го спре.Сега е в четвърти и смукането на палеца е в миналото.Просто в един момент се почувства достатъчно голям и спря.Не му се е отразило на зъбките-абсолютно прави са.Аз също съм си смукала палеца до първи клас.Не се притеснявайте,децата ще израснат и този навик постепенно ще отпадне.


Добре е, че при вас така е станало. Аз да не казвам до кога си смучех палеца, че ме е срам  Embarassed . Зъбите ми са много добре подредени, което може би си е и късмет.

Казват, че чувствителните и емоционални дечица си смучат палчетата.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Maia Stoitseva
Моята племеница си смуче палеца. Знам, че някъде по форумите имаше такава тема, но сега не мога да се сетя къде. Някоя от мамите беше предложила лекарство - горчало много и децата отвиквали от навика. Моля ви да ми помогнете с информация по въпроса. Благодаря предварително и се извинявам за повторението.

Ние сме на 2год и също не си вадим пръста от устата, но ме притеснява единствено това,да не си развалим захапката,ако между вас има стоматолог,моля да си каже мнението!
Виж целия пост
# 10
Знам, че брата на моя мъж си е смучел палеца до голям и сега зъбите му хич не са красива гледка. Но наистина не знам как се оправя този навик - то като гризането на нокти - няма отърване. И да, по емоционалните, а също и нервни деца го правят.
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря си смучеше палеца (т.е. и двата, дръпнем единия, тя сложи другия Shocked ) и аз много си косях нервите, но нищо от познатите методи не помагаше. Малко след като навърши годинка, видях в детско списание реклама на това, което мамите по-горе са посочили, още го нямаше в аптечната мрежа, но с поръчка си го снабдихме. Отказа смученето от първото намазване People Angel , аз не вярвах на очите си и все очаквах да започне отново, но Simple Smile  за моя радост наистина кошмара приключи.
Когато стана на година и половина, започна да си гризе ноктите и отново извадихме лекарството, мръщи се малко и пак започваше да гризе и дори си искаше да я мажем с горчилката Cry , ето че в този случай не помогна. Започнах да й режа ноктите с нокторезачка и по-често, така че да не остава нищо за гриз-гриз и престана #Milti
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия