има ли други пострадали от храната в кухни ОЗИ?

  • 1 361
  • 12
Здравейте!
Нека ви разкажа какво се случи онзи ден  за да дадете мнение по въпроса.Детето ми се храни от ОЗИ повече от три месеца и като се изключи един инцидент с яхния, която беше лютива,сме доволни и си изяжда супата и второто .Онзи ден обаче сина ми започна да повръща но фонтан постоянно  и се наложи да ни приемат в болница ,беше се обезводнил и го сложиха го на системи.Беше ужасно да го накарам да лежи и да не си вади системата от ръката,той е на 14 месеца и навярно си представяте  колко е трудно  това .Няколко часа след него започнах да повръщам и аз и мен също ме сложиха на системи.Същата вечер приеха и едно друго детенце със същите симтоми,което беше хоспитализирано с майка му.От баща му мъжа ми разбра че те също се хранят от ОЗИ.До момента не е установено при нас  дали заболяването е предизвикано от храната или от вирус,но ми се струва че е именно от яденето защото аз винаги го опитвам преди да дам на детето.
Може би се лъжа ,но това е единствения начин да разбера има ли и други които се съмнявят в същото.Сега не знам как да постъпя,какъв е начина да се направи някяква проверка на храната от кухнята  и дали изобщо да  продължавами да се храним от там.

Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за случилото се. Лошо е детето да е болно, а пък да лежиш и в болницата е направо ужасно. Вкючвам се само да кажа, че в момента има такъв вирус с разстройство и повръщане. Моят племенник е болен, а и снаха ми също със същине симптоми. Аз съм яростен противник на детските кухни, моето дете се хранеше изключително с домашно приготвена храна, докато не тръгна на детска градина. Дори  и  във вашия случей да не е причината детската кухня, аз пак те съветвам да се откажете. С домашно приготвената храна детето свиква с вкуса на семейната кухня и храни се по-здравословно, защото можеш да подбираш продуктите по качество.
Скорошно оздравяване и възстановяване.
Виж целия пост
# 2
За кой ден точно става дума.

Дъщеря ми от събота леко взе да вдига температура, а в неделя е цял ден с температура, има проблеми с акото по-светло е и някак по-рядко.

В петък последно яде от тях  newsm78
Виж целия пост
# 3
Става дума за събота,тогава последно  имаше супа със застройка,картофи на фурна  и  малеби.Може и вирус да е но е странно съвпадението да приемат и нас и още едно дете в болницата  ,след като и двете са яли от кухнята.Впрочем първо ни питаха какво са яли децата,та се чудя все още ....
Виж целия пост
# 4
Уф, ние в събота не взимаме кухня.

Моят съвет е да се обадиш директно в кухнята и да споделиш случката. Аз съм имала проблеми от друг тип с тази кухня и се отнасят много добре към подобен тип реакция.
Виж целия пост
# 5
притеснена мама, защо пишеш анонимно?

Моят Дани също яде от тази супа и започна да повръща 4-5 часа по-късно, но до момента не бях направила връзка между двете неща.  Confused Според мен е гадния летен вирус с повръщането Rolling Eyes
Току що говорих и с кухнята. Човекът там беше изключително любезен и много си притесни. Каза, че до момента не са имали други оплаквания и че утре доставчиците ще разпитат всички клиенти дали при тях се е случило нещо такова
Виж целия пост
# 6
Току що се обадих в кухнята естествено "много любезно" ми отвърнаха че нямат обаждания или оплаквания ,при все че Lady Charm е написала че също им е звъняла преди малко....Не знам дали е нужен коментар.Пък и какво ли можеха да ми кажат от там,вие какво мислите.А дали има връзка с храната от кухнята и повръщането  исках да разбера,затова пуснах темата...
Виж целия пост
# 7
3 деца не са малко  newsm78

Най-вероятно има връзка между храната и стомашните неразположения newsm78
Виж целия пост
# 8
Уффф, не знам! Говорих с еднапозната, която също взима храна от Ози. Те нямат оплаквания.
Все се надявам, че при нас нещата не се дължат на храната, а на вирус.

От друга страна, много неприятно впечатление прави, че и на теб са казали, че не са получавали други оплаквания Confused
Виж целия пост
# 9
В Събота и моят син на обед хапна супата и 2/3 от картофите от ОЗИ.Оплаквания няма.
Виж целия пост
# 10
извинете ме,обаче какво е ОЗИ? Embarassed
Виж целия пост
# 11
Не искам да ви плаша, но на мен се случи. Беше отдавна, преди 7 години, дъщеря ми беше на 9 месеца и заболя от салмонелоза. Беше заразена с храна от детска кухня. Всъщност тогава бяха заразени повече от 100 деца. Заразата беше доказана, но никой от нас не беше обезщетен по никакъв начин и въпросната кухня продължи да работи/ с прекъсване от 2 месеца/. За сметка на това лечението на дъщеря ми продължи 1 година. Беше кошмар, след който не бих и помислила за храна от обществена кухня.
Виж целия пост
# 12
Здравейте мами! Искам и за да споделя своя опит от детска кухня Ози.Поръчвах 1 седмица от 20,07,08 до 27,07 и за тази седмица храната беше ужасна.Тиквичките бяха с корите, картофите не бяха чистени хубаво,направо готвени с едни черни неща по тях, и всички манджи имаха вкух на бульон маги или нещо подобно.Супите редки, а в постното ястие - гъсто гъсто, наблъскали 1 тон ориз.Първият ден ни хареса но после..........Не става за хранене на малко дете.И тези неща както и да е, но сина ми направи  гъбична инфекция на устата, за щастия успях да я хвана навреме.Сигурна съм,че е от там с тези стиропорни опаковки с отварящи се капачки, където всеки може да кихне и ли се изкашля и да попадне в храната Sick
Направо ужас!Уж има контрол, ама..........Може 1 път да стане и потърпевшите са децата ни.Повече няма да поръчвам от каквато и да е кухня.Идеята с готвене на няколко манджи и замразяване в къщи по ми допада!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия