странен въпрос

  • 1 873
  • 57
Здравейте мамчета....скоро ще започнем  да захранваме бебо.... и ми е много интересно какво мислите по въпроса - как е по-правилно: сама ли да приготвям сокчетата и пюретата или да си ги купувам? Знам, че въпросът може да ви се стори тъп, но почти всички майчета които познавам се бият в гърдите, че си ги приготвят сами  Shocked! На мен пък някак си странно ми се вижда  Confused .....но кажете вие какво мислите
Виж целия пост
# 1
За сокчета според мен ви е малко раничко, но можеш да приготвяш или купуваш пюренцата.Аз лично първо захраних с оризова каша, после картофено пюре и след това пюрета от различни зеленчуци.Някои съм приготвяла, но основно купувах.Успех със захранването  Peace
Виж целия пост
# 2
Съветвам те да купуваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Рано ви е за захранване, поне до 5,5м изчакай, ако сте на кърма, ако сте на АМ, може и на 5 да зараниш. В началото купи пюре, гледай да няма сол, захар. Може в началото да слагаш малко мляко, за да е познат вкуса, и постепенно ще го махнеш. За сок ви е доста рано, поне до 10м изчакай. И като ви дойде времето, може вече и правени от теб да даваш.

 Peace
Виж целия пост
# 4
Аз захранвах със сок от ябълки от моркови точно по това време... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
аз захраних бебка в 5тия месец с зеленчуково пюре. Първо само картоф 3-4 лъжички, после увеличих лъжичките, после цяло бурканче, после й дадох кортоф с морков, после картоф с тиквичка. Давам готови пюрета на хип, но някои не ги яде и трябва аз да ги правя. и това, с което я захраних аз го правих защото само от картоф по магазините няма.
Виж целия пост
# 6
Не е странен въпроса... И двта варианта си имат и предимства и недостатъци. Т.к нямах откъде да си набавям 'екологично чисти' продукти, не посмях да рискувам и да купувам оот пазара. Заложих на готовите пюрета, но само на качествени марки. Избирах такива от био-продукти, без добавена сол или захар. Зеленчуковите вече ги правя сама, но месните все още й ги купувам готови
Виж целия пост
# 7
В началото, като започнах захранването, купувах всичко - сокове, пюрета. Незнаех дали ще уцеля гъстотата, вкуса и т.н. Като поотрасна малко вече сама си ги приготвях.
Виж целия пост
# 8
е аз не съм от майките, които цитираш, .....купувах, купувам и ще купувам готови пюрета, когато го захранвах започнах с разни зеленчуци - морков, тиква, картоф, ябълка, и тн....давах да ги опитва, изчаквах, после с пюренцата, няма да пиша марки, избора е личен,....
на 7 месеца го записах на детска кухня и съм страшно доволна - 5 дена в седмицата различна храна, сготвена,....и не се повтаря на 10 дни, ....за мен това ще е доста трудно да готвя 10 дена все различни неща;

Ами съдържанието на месо - в повечето пюрета е 12 процента например, как точно изчисля колко точно месо да му дам на бебето след като съм сготвила.

Сега вече е на 'обща' храна, тоест каквото ние ядем и той с изключение на пържено, патладжани, и някой по особени, например странна риба и тн..

обичам да готвя за детето и мъжа ми, но не мога да го правя по задължение, .... а работя, така че аз съм : ЗА ПЮРЕТАТА - трудно много трудно щеще да ми е без тях, ....като знам майка как ми мърмори: ееее живот е това вашето: и памперси и пюрета, перални, сушилни, кърпички, кремчета,...аз с 3 деца луднах навремето, сега деца да гледаш.

Ако имаше и кухня за мъже - както за малкия, вечер след работа аз съм първа на опашката за вечеря newsm03

п.с. когато е болен - аз готвя задължително, но само когато е болен.
Така е при мен, на теб - Успех!
Виж целия пост
# 9
Аз те съветвам ако си решила да купуваш пюретата те да са качествени.А ако качествените ти идват скъпи и си принудена да купуваш Ганьовите да речем, по-добре готви на детето.

Предимството на някой купени е, че са много добре балансирани, подходящо пасирани за съответната възраст и с уж със строго контролирано качество.Като техен недостатък намирам това, че все пак са си престояли в бурканите, а това определено променя вкусовите качества на храната.

Предимството на домашно приготвените е, че винаги са прясни и вкуса им е свеж, по-вкусно е.Ако готвиш по точни рецепти, също ще са добре балансирани.
Недостатък им е това, че продуктите които купуваш от пазара не са със строг контрол, като при бебешките храни и реално погледнато не ти е много ясно с какво точно храниш детето си.Губиш много време в готвене, особено ако продължиш с това и след годинката.
Виж целия пост
# 10
И аз съм привърженик на късното захранване - сок от ябълка съм дала на 6-7 мес. Пюренце  съм правила, но повечето пъти съм купувала. Купешките поне не са с нитратни продукти. Както са писали и други мами, първо се дава пюренце само от картофче/можеш и сама да го направиш, не е трудоемко/ и да добавиш АМ за да го разредиш и така постепенно добавяш по някой друг зеленчук. После и сокче включваш към дневния ред Grinning С малки изключения предпочитам да купувам.
Виж целия пост
# 11
Аз купувам пюрета, сокчета не давам, но ако започна мисля че бих ги приготвяла сама.
Виж целия пост
# 12
Аз захранвах със сок от ябълки от моркови точно по това време... Rolling Eyes

Всеки решава, сам за себе си, в случая за детето. Прочетох доста неща,мнения и отзиви за соковете и прецених, че ще дам по-късно сок. За сега пресните плодове са му достатъчни.

И в тоя ред на мисли, не знам каква е разликата от това да дадеш пасирана ябълка със се сока и от това да я прецедиш и да го дадеш. Ей това се чудя.  newsm78
Виж целия пост
# 13
Още не съм стигнала до този етап, но мисля да купувам пюретата (които са смесени, не само плодови) и да цедя сокчетата. За какво имам сокоизстисквачка - че аз и на себе си обичам да правя фреш, пък се мие в миялната... Но ако не беше така, нямаше да цедя на ръчна изстисквачка или всеки път да мия, ако това питаш.
Виж целия пост
# 14
      Най-здравословна е домашно приготвената храна. Но ако нямаш необходимото време най-добре от детската кухня, където предлагат бульон или супичка, пюренце и някакъв десерт според възрастта. Сокчетата най-добре да бъдат прясно изцедени със сокоизтисквачка. Най-напред се започва с ябълка и морков добре измити и обелени. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия