Юрисконсулт....

  • 6 293
  • 16
Моля разяснете ми какво прави,не е адвокат а какво?????ако има дори някой работещ съответно като такъв и ми обясни ще съм благодарна
 bowuu
Виж целия пост
# 1
Като начало се сещам, че заема длъжността "юрисконсулт".
Виж целия пост
# 2
Като начало се сещам, че заема длъжността "юрисконсулт".

да точно така...и какво върши Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Позицията на юрисконсулт е една от професионалните опции пред завършващите юридическо образование. Неговата задача е да консултира ръководството на фирмата по всички юридически въпроси и да представлява компанията пред съдилища и други органи на изпълнителната власт. Работата му е доста разнообразна, налага му се да обхване много и най-различни материи. Това
е човек, готов да се развива непрекъснато и да чете много. По отношение на заплащането те все още са подценявани. В частните компании обаче вече се налага разбирането, че един добър юрисконсулт може да спести много пари и неприятности. Тази промяна води до чувствителен ръст на заплатите...
Виж целия пост
# 4
Позицията на юрисконсулт е една от професионалните опции пред завършващите юридическо образование. Неговата задача е да консултира ръководството на фирмата по всички юридически въпроси и да представлява компанията пред съдилища и други органи на изпълнителната власт. Работата му е доста разнообразна, налага му се да обхване много и най-различни материи. Това
е човек, готов да се развива непрекъснато и да чете много. По отношение на заплащането те все още са подценявани. В частните компании обаче вече се налага разбирането, че един добър юрисконсулт може да спести много пари и неприятности. Тази промяна води до чувствителен ръст на заплатите...

полезна информация Hug
аз ли греша в изписването ЮРИСтКОНСУЛТ(без Т ли е Rolling Eyes )защото е юрист а не юрис #Crazy
Виж целия пост
# 5
Пише се без "Т" Peace
Виж целия пост
# 6
благодаря ще се корегирам Embarassed
Виж целия пост
# 7
благодаря ще се корегирам Embarassed
И може би "корИгирам"? Hug
Виж целия пост
# 8
Също така юрисконсулът работи на трудов договор в съответната фирма или учреждение. А адвокатът е свободна професия, има право да обслужва и представлява физически и юридически лица и не е обвързан със задължения по Кодекса на труда
Виж целия пост
# 9
Ееее, хайде обяснете ми, защо се пише без 'т'? Нещо не ми се връзва...
Виж целия пост
# 10
Пише се без "т", отвори си правописния речник. Думата не идва от "юрист", а от "юридическа консултация".
Виж целия пост
# 11
Ок-нямам такъв, но ще потърся. Wink
Все пак за мен няма логика, но щом казват умните...
Виж целия пост
# 12
благодаря ще се корегирам Embarassed
И може би "корИгирам"? Hug
ааааааа Whistling
то човек да не пита нещо Whistling


пп:имам ли грешки тук Joy
Виж целия пост
# 13
 Юрисконсулт си е самостоятелна правна фигура, още от римското право и буквално означава правен специалист.Като ангажименти функциите му обхващат всякакви правни консултации свързани с дейността на дадена фирма, както й процесуално представителство.
Виж целия пост
# 14
Ееее, хайде обяснете ми, защо се пише без 'т'? Нещо не ми се връзва...
без "т" е да-има много "правописни "заблуди в българския,идващи от произношението на думата.
С юриспруденция е същото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия