Да съберем дрехи за помощно училище интернат в Долни Дъбник

  • 2 020
  • 18
Докато дискутирахме в една друга тема, ми направи впечатление следното мнение.

----------------------------------------------------
Работя в Помощно училище-интернат.Водя начален етап на обучение,поемам децата, те са около 12-15, в 12ч, водя ги да обядват, като се има предвид,че не всички могат да се хранят самостоятелно,значи ги и храня.След което следва баня-намиране и подреждане на дрехи, които съм ги събирала от комшии и познати,защото държавата....проявява страшен интерес и е загрижена за тия деца. Следва следобеден сън, оправяш легла и деца, сякаш си си в къщи и са твои и чак оттук нататък започваш учебните занятия. И при всичко това не се оплаквам, обичам си работата и децата и когато завършат 4 клас ми е мъчно,че се разделям с тях.
---------------------------------------------------

Ето линк към цялото мнение - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209655.msg4752283#msg4752283

Свързах се с Atrakcia на лични и и предложих да пусна тема за събиране на дрешки за деца 1-3 клас. Ще я поканя и в тази тема. Ако имате останали дрешки и обувки от вашите деца или на познати да помогнем.
Виж целия пост
# 1
Благодаря на tigonew за темата. Хубаво би било, да окажем някаква помощ на тези деца.
Работя в помощно училище-интернат в гр.Долни Дъбник. Там се обучават деца от 1 до 10 клас. Училището е на пълна държавна издръжка. Дрешки и обувки идват като дарения веднъж годишно или пак веднъж годишно се отпускат пари за закупуването на такива. Практиката при нас е всеки преподавател да събира дрешки,бельо,обувки от познати, за да може децата да са в изряден вид винаги. В общи линии това е проблема. Материалната база е много добра, но откъм облекло сме зле.
Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 2
Може ли да ми изпратите адрес, на който да изпратя дрехи и други. Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 3
Да,ще публикувам адреса, но не съм сигурна в номера на улицата  Rolling Eyes Днес ще проверя  Peace Също така ще говоря с директорката , кога е най-подходящо да изпратиш дрешките,защото сега всички са в отпука и има само един дежурен колега. После пак ще пиша.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 4
И ние от Бургас може да пратим дрешки, но също ще ни е нужен адреса  Hug
Виж целия пост
# 5
Ето адреса:
гр. Долни Дъбник, п.к. 5870   
ул. "Христо Янчев" 151

Домакин е Ганка Христова, ако се иска някакво име.
Може да ги пращате по всяко време, има дежурен учител, а след 03.09 почти всички колеги са на работа.

Благодаря отново   bouquet
Виж целия пост
# 6
 lucyl30 изпревари ме. Благодаря за адреса Atrakcia  bouquet
Виж целия пост
# 7
Atrakcia, моля кажете от какво по-точно имат нужда децата - напр.белъо, блузи, пангалони и т.н. - брой на момичетата и момчетата. аз ще купя и ще изпратя дрешки, но ще ви бъда благодарна, ако може да ме ориентирате какво точно.
Виж целия пост
# 8
Забравих да напиша името на училището  Embarassed Помощно училище-интернат "Асен Киселинчев".

Atrakcia, моля кажете от какво по-точно имат нужда децата - напр.белъо, блузи, пангалони и т.н. - брой на момичетата и момчетата. аз ще купя и ще изпратя дрешки, но ще ви бъда благодарна, ако може да ме ориентирате какво точно.
Преди, винаги кът е било бельото, от всякакъв вид, чорапки, панталоните също. В клас са около 12 дечица, 1-4 клас общо са около 40 деца. Не всички се нуждаят от дрешки, идват си подготвени от къщи,но повечето родители нямат никаква финансова възможност. Съотношението момчета/момичета не мога да кажа, от 3 години не съм там.
 Ако нещо съм пропуснала като информация,питайте   bouquet
Виж целия пост
# 9
Atrakcia, благодаря за отговора. Мислите ли, че ще свърши работа да взема 80 чифта чорапки и 80 чифта гащички с потниче--по 2 комплекта на дете? предполагам, че за белъото няма значение дали е за момченца или за момиченца.
Виж целия пост
# 10
Мислите ли, че ще свърши работа да взема 80 чифта чорапки и 80 чифта гащички с потниче--по 2 комплекта на дете? предполагам, че за белъото няма значение дали е за момченца или за момиченца.
Разбира се,че ще свърши работа. Всяка дрешка е добре дошла  Peace Ще помоля, преди да пуснете колета, да ми пишете, може и на лични, както ви е удобно, за да предупредя дежурния колега какво и кога ще пристигне, та дори ако трябва домакинката да ги прибере.
 Това е голяма помощ за дечицата, благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 11
Atrakcia, изпратила съм колет с 80 чифта чорапки. Моля, кажете дали са получени. предварително благодаря.
Виж целия пост
# 12
Около месец нямах нет. Ще проверя дали са пристигнали и ще пиша.Благодаря на всички   bouquet
Виж целия пост
# 13
говорих с директорката. в понеделник ще ми върне информация какви размери са децата. те общо са 163,  а не 40. казах и, 4е искам да купя тениски, но тя ме помоли за гащи, тъй като в момента са им по-нужни. тъй 4е ще се съобразя с нея. 

моми4ета от ДБМ, моля за съвет, казах и 4е съм ФЛ, не съм член на нищо, не представлявам нищо- просто една форумска майка. моля пояснете ми какво трябва и дали трябва въобще да изисквам (не държа да си приспадам от ДОД)нещо от там. ?

Някой от ДБМ работи ли с този дом?евентуално да му дам пратката, 4е не мога да ида ли4но.
Виж целия пост
# 14
  Аз писах,че са около 40 дечица от 1 до 4 клас. Иначе всичките ученици са колкото тя е казала  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия