какво ли ще стане при евентуална следваща бременност?

  • 1 199
  • 7
Здравейте  Hug
Преди 3 седмици родих първото си детенце, цялата бременност премина нормално, като изключим постоянните контракции, но пък те не са нищо кой знае колко странно..Реших да раждам секцио, ей така, без причина, просто вътрешно усещане ли, не знам как да го нарека..е, това ни спаси живота...
Оказа се, че плацентата ми е имала една добавечна част, която се мушнала в шийката на матката, започнала да се отлепя ден-два преди плановото секцио, което е довело до ощетяване на бебето от кислород и кръв, много се е измъчил горкия Sad било е въпрос на часове, за да се случи най-лошото, добре, че избрахме точно тази дата!!! Това засядане на парчето плацента предизвика по време на раждането неудържим кръвоизлив, който лекарите нямаше как да овладеят, бях на прага на живота и смъртта..единственния начин се оказа - махане на матката  Confused ......... Не мога да ви опиша какво почувствах като ми го казаха по време на операцията...В този момент обаче се появи д-р Недялков - хирург-гинеколог и той направи някакво чудо, зашил матката някак си, обърнал я и тя започнала да контрахира и така парчето плацента се измъкнало, кръвоизлива се овладя и всичко се размина, след 3 часовата операция...
Надявам се да съм го описала възможно най-ясно, та ако на някого се е случвало, да може да сподели как са се развили нещата по-нататък..Сега чувам различни мения относно възможност за втора бременност..Благодарна съм на лекарите и на Бог за това, че и двамата сме живи и здрави и успяха да спасят матката ми, но винаги съм мечтала за голямо семейство..Ще се радвам ако някой изкаже мнение по въпроса.. Hug
Виж целия пост
# 1
Хубаво е, че има още лекари, които правят чудеса..! Аз не съм преживяла подобно нещо, но искам само да ти вдъхна кураж  Rolling Eyes Какви ли не невероятни неща стават, да дадеш нов живот е нещо по-силно от всичко друго и след като си успяла веднъж при силно желание защо да не успееш и втори път! Не е казано, че трябва да стане пак това, което се е случило ... Не съм лекар да преценя, но така си мисля  thumbsup Радвай се на рожбата си и бъдете щастливи!
Виж целия пост
# 2
Ива_Т МНОГО ти благодаря за отговора  Hug, и аз смятам така, решена съм да опитам да имам и друго детенце след време живот и здраве...Та дори и риска да е голям..По-голямо щастие от това да имаш детенце няма!!!
Виж целия пост
# 3
Беличка, радвам се, че си имала невероятния късмет да попаднеш на отличен доктор в подходящия момент.
Бъдете здрави с малкото бебче Hug
Виж целия пост
# 4
Beli4ka, при мен стана също кръвоизлив по време на секциото, но с друга причина - извадиха бебето през стар шев на матката, който след това не щял да се зашие. Както каза хирургът "аз шия, той се отваря"  Crazy Аз бях с пълна упойка и не знам какво е ставало точно. Стояла съм на операционната маса близо час с отворен корем, докато се убедят, че са ме зашили. После се събудих в реанимация с голям дренаж, който в следващите 2 часа кървеше. Обясниха ми, че ако не спре, пак ще ме отворят и тогава перспективата ми също беше махане на матката... Слава Богу кървенето спря и оцелях.

По въпроса за следваща бременност питах изрично заради тия кърпежи. Според хирурга след 1 година мога да забременявам пак, той не вижда проблеми, след като мястото е зарастнало добре.
Но като му дойде времето ще търся още мнения. Не ми се рискува, предполагам и на теб.
Виж целия пост
# 5
Миличка,радвай се,че ти и бебето сте добре,че Бог е бдял над вас в тези критични часове.Сега се отдай само на бебо и не се тормози  с друго,сигурна съм,че живот и здраве ще имаш още едно детенце Hug
Виж целия пост
# 6
До колкото знам след секцио трябва да минат две години до следваща бременост,така,че това е достатъчно време за да се възстанови матката.Мое мнение е,че нищо не ти пречи да опиташ,пък какво ще стане само времето ще покаже.Направо настръхнах като четях поста ти,радвам се че всичко е минало като по чудо и стискам палци това да не остане последното ти изживяване в сверата на чудесата HugДа ви е живо и здраво бебчето и много да ви радва.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Това което описваш ми зву4и като маргинална превия или ниско лежаща плацента с издаден синус (Къде е блял лекуващия ти лекар, та не е видял какво става на УЗ - друг въпрос... Twisted Evil).

Ако действително е така, добрата новина е 4е при следваща бременност имаш голяма вероятност плацентата да е нормално разположена. Веднъж ниска плацента или превия, Слава Богу, не зна4и винаги такава.

Освен това, при положение 4е ве4е си имала такъв инцидент, при следваща бременност ще те следят много внимателно (с вагинален трансдюсер в 25та - 30та седмица проблени като твоя се диагностицират сравнително лесно) и ако има индикации ще те вкарат в болница за остатъка от бременността. С напредъка на техниката бебета родени след 32 г.с. имат 90% шанс да оживеят без дългосро4ни здравословни проблеми...така 4е... из4акай си 2 те години, намери си добър лекар да ти следи бременноста и още по-добър хирург и ... ме4тата ти за голямо семейство ще стане факт!

  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия