за кърмата и съня

  • 512
  • 10
Здравейте и от мен  smile3525
Вече от почти 4 мес. и аз съм мама 1stroller. Четях ви през цялото време докато бях бременна preggo, а и сега ми помагате безкрайно много. Обикновено за всеки проблем, който изниква има писана тема, та не ми се е налагало и аз да питам.
Ситуацията при нас е такава. Кърма много (и слава богу), детето яде когато и по колкото иска, проблеми с това нямаме  newsm20. Дарето от към 40-я ден почна да спи по цяла нощ и то до доста късно(8-9 h сутринта)  sleepuu. Това е прекрасно, какво е нощно будене почти не знаем. Само че аз от към 6 h съм като преливаща чешма. То кърмата не тече ами шурти на струйки. Страх ме е да се цедя - незнам кога звярът ще се събуди гладен. Ако изцедя малко след 10 мин. положението е пак същото. Пък и в 6 сутринта сънят е най-сладък smile3524. В 7 не издържам, ставам и почвам да чакам събуждането (т.е. стоя като "мис мокра фланелка" пред компютъра и ви чета  typeuu).
Та въпросът е: кога ще се регулира кърмата. Все още докъто кърмя от едната гърда, тече и от другата. Сутрин съм мокра (а и чаршафа, и матрака). Вече не си спомням кога за последно спах по корем (това знам, че докато не спра да кърмя няма да мога да го правя, ама да се оплача).
Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз до доста късно използвах подплънки. До към годинка някъде симът ми докато сучеше от едната,  от другата течеше, макар и по-малко в сравнение с първите месеци. При други обаче този проблем приключва доста по-рано.

А изтичането на кърма без стимулиране ми се е случвало много рядко и само първите няколко месеца. 
Виж целия пост
# 2
При мен кърмата се регулира към края на втория месец - тогава спрях да мокря дрехите  Mr. Green Явно е индивидуално.
Бебо(сега е на 4 мес.) понякога спи по цяла нощ и в тези случаи към 6 ч. сутринта гърдите ми са препълнени и на бучки,не го чакам да се събуди - слагам го спящ да си цока.Не се буди,хапва си,облекчава ме и продължаваме със спинкането.
Виж целия пост
# 3
май и при мен към 4ти се урегулира, но все още /10 2/3 месеца/ се случва да ми се понапрегнат гърдите- кърмя по много пъти на денонощие почти всеки ден.
Виж целия пост
# 4
До преди месец си ходех с подплънките, че докато кърмя от едната, тече от другата. Сега вече е доста намаляла кърмата, та не е така. Иначе при мен се регулира според нуждите на бебето след около месец и половина 2.
А защо не пробваш да изцедиш малко повече. Казваш, че ако е малко, след 10 мин. е пак същото. Изцеди малко повече, но не го хвърляй. Ако случайно се събуди по-рано, дай от гърдата, а ако според теб не стигне, додай от шишето (леле, рискувам да ме оплюят набързо, че ще се отбие бебето  Mr. Green ).
Друг вариант е да гледаш, ако бебето се разбуди леко, да го нахрахиш в полуспящо състояние - гушкате се на леглото и като се нацока, си доспивате дружно  Grinning
Виж целия пост
# 5
При такава дълга нощна пауза, незнам точно какво регулиране ще има...при условие, че през деня предполагам, че цокате доста често...единствения начин май е цедене с цел облекчаване...така или иначе кърмата пак ще ти слезе след като бебето почне да цока...Кърмата ми е регулирана, в смисъл гърдите не се пълнят така както първия месец и не са напрегнати...но, ако не кърмя поне веднъж през ноща сутрин съм мокра...бебка цока към 21 ч. и после към 3 4, ако се успи към 5 6, тогава вече и аз съм течаща и мокра...така че аз съм заложила на цокането в 3 4, за да не се цедя...Simple Smile)
Виж целия пост
# 6
При мен течове не е имало, но като усетя, че отива на твърди гърди, така както спи, слагам да суче, хем момъка сит, хем гърдите спокойни. Нощем се редуват поне 2 пъти и двамата, та ми е мирна главата до сутринта.
Виж целия пост
# 7
Тази сутрин пробвах да я сложа да суче докато спи - преди не смеех, страх ме беше да не я събудя. Получи се, много съм доволна, благодаря ви. Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
И при нас е така от 2 месеца, но последните 2-3 седмици гърдите ми се препълват без да текат. Дотогава слагах подплънки, сега се престраших да спя без сутиен.
Виж целия пост
# 9
Тази сутрин пробвах да я сложа да суче докато спи - преди не смеех, страх ме беше да не я събудя. Получи се, много съм доволна, благодаря ви. Heart Eyes

Е, браво  Grinning Така и двете страни ще са доволни, а това е най-важното!
Много съм се чудила как хем спи, хем яде, ама явно бебетата си го могат. Ива и досега така си прави - не пропуска нощните похапвания, без дори очите си да отвори  Grinning
Виж целия пост
# 10
И аз до късно течах, дори ибез да е сукала Ивана от едната, но обяснението е, че имам по-широки канали и при "подходящото" притискане те си изпускат! Сега вече нямам проблем, освен когато кърмя, но и това е неприятно, няма как! А за другата част от проблема - много се радвам за доброто решение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия