Расте ми кокалче на крака

  • 87 389
  • 41
# 30
Ортопедите смятат , че халуксът се получава  от високи и тесни обувки.За профилактика на заболяването и забавяне на процеса се препоръчват разделители  за пръсти от силикон- има ги на д-р Шол. Те  са два броя , слагат се между палеца и втория пръст и така се обува обувката.Идеята е да се фиксира ставата на палеца и да не се луксира.Вършат работа.

Мдам, налагаше ми се да нося такъв силиконов разделител след като ми махнаха всички шевове и превръзки! Лятото ти се запотява- резултатът- гъбички между въпросните два пръста. През студено време и затворени обувки- стискааааааааа, ужасно изнервящо е. А не си и помисляйте за пластмасови разделители, така убиват, че резулататът почти на 100% е пришки!
Просто носете качествени дишащи обувки на най- много 3-4 см ток. А само в специални случай по- високи! Кокалчетата са гадна работа.  Peace
Виж целия пост
# 31
Имам чувството, че тук се смесват две различни неща: едно са израстъците, мъртви кости или както и да се наричат, в следствие на травма или неудобни обувки и съвсем друго са кокалчетата от външната част на краката от страната на палеца-те са наследствени (обикновено и стъпалата са широки), болезнени и растат с времето. Оперативното им отстраняване и невероятно болезнено, както е обяснено по-горе и даже няма гаранция, че костта отново няма да порасне.
Виж целия пост
# 32
това не е ли едно и също???
Виж целия пост
# 33
Мисля, че не е едно и също. Баба ми имаше, майка ми и леля ми имат, аз имам от съвсем малка, преди да се е наложило да нося тесни или високи обувки. Още ми е трудно да преценя, но ми се струва, че и дъщеря ми ще има, просто формата на крака е същата. Добрата новина е, че със всяко следващо поколение вида на крака се подобрява, т.е краката на майка ми са по-хубави от тези на баба ми, моите по-хубави от тези на майка ми и т.н. Разбира се, не съм специалист, но мисля, че е ген. А колкото до деформациите от неудобни обувки-спомням си едни обувки, които си купих май по-малък номер, разширявах ги, слагах ги във фризер, пълни с вода, докато накрая ми хлопаха, но преди това ми бяха образували една доста твърда подутина, която слава богу с времето изчезна. Но виждам у приятелки разни такива израстъци, които със сигурност са от обувки.
Виж целия пост
# 34
Изпозлвам темата за да кажа, че няма по-кривив пръсти на караката от моите. Миналата семица бях на педикюр и се вгледах по-задълбочено и  Shocked о, ужас всеки пръст е със собсъвено менние. Срам ме е
Виж целия пост
# 35
Изпозлвам темата за да кажа, че няма по-кривив пръсти на караката от моите. Миналата семица бях на педикюр и се вгледах по-задълбочено и  Shocked о, ужас всеки пръст е със собсъвено менние. Срам ме е
Хахаха  Joy
Ако дойдеш на купона- моля те, бъди с джапаки! Praynig
Ще пукна от яд, че не съм ти ги забелядала... Crossing Arms Баси, как ме е яд!!! ooooh!
Виж целия пост
# 36
Даа,наследство. И моите хора по майчина линия всички имат. Никой досега не се е подлагал на операция,не се е налагало. Надявам се и из да се размина,макар че на моменти много боли и то не само от тесни обувки.
Виж целия пост
# 37
Изпозлвам темата за да кажа, че няма по-кривив пръсти на караката от моите. Миналата семица бях на педикюр и се вгледах по-задълбочено и  Shocked о, ужас всеки пръст е със собсъвено менние. Срам ме е
Хахаха  Joy
Ако дойдеш на купона- моля те, бъди с джапаки! Praynig
Ще пукна от яд, че не съм ти ги забелядала... Crossing Arms Баси, как ме е яд!!! ooooh!
Не й вярвам на Деяна Joy
На нея всичко й е готино Simple Smile
Виж целия пост
# 38
И аз имам от много години. Появи се по времето, когато носех високи и неудобни обувки. Сега от време на време много ме боли, ако го преуморя или сложа високи токове. Причинява неудобство, случвало се е да започна да бягам и веднага ме заболява.
Виж целия пост
# 39
[ #2gunfireсинът ми каза, че е чул, че трябва кокалчето да се обработва с йод. не съм сигурна, но ако някой го е пробвал - да сподели!
Виж целия пост
# 40
ох,и аз имам такова кокалче вече от 10 години.
Купих си евтини обувки,по-точно боти-шпиц,от изкуствена кожа.
Нали съм си пестелива Embarassed #Cussing out
Понякога много ме боли,особено ако ходя повече.Бях на ортопед и той ме прати на операция.
Обаче се посъветвах и нашият биоенерготерапевт и той ми каза да не се оперирам,защото щяло да стане по-зле.
Там има енергийни точки,които отговарят за яйчниците и бъбреците и боли повече,когато са възпалени.И наистина ,след като ме масажира там,винаги болката изчезва за определено време.
Вярвам му безрезервно,защото досега винаги ми е помагал много и така засега съм оложила операцията за неопределено време.
А след като прочетох по-горе за нея,май е по-добре да ме боли по малко,отколкото да го режа и може би пак да порасне.
Виж целия пост
# 41
И оперативно премахване на кокалчето не е решение... Рецидивират.  Confused Освен, ако изкривяването е много голямо и палеца се е "качил" доста в/у другите пръсти.

Дуци, съчувствам ти  Hug.
Майка ми има, по наследство. Сега чакаме с брат ми, кой ще изтегли "печелившия" билет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия