Страх и паника - най-големите врагове

  • 1 196
  • 5
Привет на всички Hug С риск да преповторя тема или да ядосам редовните участници във форума, че тук не е мястото на темата ще помоля тези, които имат наблюдения и злочестив опит да пишат. Десет години се борих с паническо разстройство- на моменти побеждавах аз, на моменти страха. Последно в продължение на година пиех Сероксат, чувствах се много добре и го спрях. Преди няколко месеца разбрахме, че ин витрото е единствената алтернатива да си имаме бебе. Страхът започна да се заражда отново у мен. Започнаха безкрайни изследвания, откриваха се все нови и нови проблеми, правиха ми пункция на яйчник и т.н. Преди две седмици, малко преди да започна стимулация, съпругът ми получи инфаркт. Сега се възстановява, но предполагам разбирате колко много се страхувам за него. От ин витрото няма да се откажем, в момента той се възстановява и дай боже да е добре. Но аз не съм добре. Гинекологът се опитва да ме "залъгва" със Стресам, но не ми помага. Нервност, раздразнителност, страх и паника. Моля пишете ми ако някой се е чувствал в моето състояние. Знам естествено, че антидепресантите, както и всичко останало е противопоказно, но ако някой е пил или пие такива лекарства преди забременяване или по време на бременност, моля за съвет. В такова положение човек се върти в омагьосан кръг и не знае какво прави - да чака - да се лекува - да отлага процедура. Благодаря Ви.   
Виж целия пост
# 1
Ей, недей така, мила Hug
Чета те и наистина си минала през много трудности, но съм сигурна,  че можеш да бъдеш силна! Съжалявам за съпруга ти! Надявам се той бързо да се възстанови. Зная, че е тежко да трябва да си силната страна, когато искаш да има на кого да се облегнеш при кого да се скриеш. Подкрепяйте се и се обичайте - това е прекрасно лекарство
Нервност, раздразнителност, страх и паника, казваш .... мила, ми че ти като че ли за мене пишеш Crazy Трудно е, стресиращо, тежко. Понякога всеки губи надежда, отчайва се, паникьосва се ... каквото искаш. Кой не е изпадал в паника?! Миличка, страшното предстои. Не искам да те плаша, но е точно така. Аз се страхувам - да не загубя и това бебе, дали ще прескоча 7-ма г. с., 8-ма, 12-та, развива ли се, здраво ли ще е ... така обаче доникъде няма да стигна. Опирам се ма любимия и на т. нар. здрав разум, който ми е останал. Аз мога! Вярвам! Ще се справя с подкрепата на близките ми и със собствените си  сили. Защото искам да бъда майка - това е по-силно от всички страхове. Тези неща ги можеш и ти, без лекарства. С вяра в себе си ги можеш Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, arcana, за прекрасното писание. И аз не искам да се предавам, а ако се откажа от ин витрото все едно, че ще съм предала последните ни надежди. Не се имам за слаб човек, но защо винаги гледам от черната страна ? Там ми е проблемът. Стискам ти палци и се моля за теб и малкото ти бебенце. Благодаря ти  bouquet
Виж целия пост
# 3
Здравей, Калианна,
искрено ти съчувствам за тежкия период и се надявам нещата да се развият по най-добрия начин за теб и семейството ти  Hug
Предполагам колко ти е тежко... аз самата преживях един много тежък период на адаптация към тотално различен начин на живот миналото лято и напълно разбирам какво значи страх и паника - да се събуждаш с лудо биещо сърце от ужас, който не можеш да назовеш, да ти се схващат мускулите и да ти се потят длените от напрежение, за което не можеш да намериш причината и, най-вече, да не можеш да се зарадваш на нищо... Повярвай ми, знам какво е.
За щастие аз изпълзях сама от дупката, но ми отне месеци. При теб може би ситуацията е още по тежка, ти знае най-добре как се чувстваш. Опитвала ли си с психологическа помощ, може би ако намериш страховете си, ще съумееш да се справиш с тях без медикаменти. Но, ако е нужно, нека лекарят, който готви ин-витрото те посъветва какво можеш да си позволиш.
И най-важното - фокусирай се върху това, че от всяка ситуация има изход. Ще го видиш  Hug
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти, roxanne 25, от написаното от теб и от всички момичета и от това, което и вие сте преживели ще се помъча да извлека полезното и да го приложа върху себе си.
 
 
Виж целия пост
# 5
Zdravei kaliana.Sega razbiram za6to ne mi pi6e6.Sajalqvam za sapruga ti dano da ozdravee po skoro.A za lekarstvata koito pie6 mnenieto mi e a gi izbqgva6 dokolkoto moje6 ili da pita6 lekarq za nqkoi na bilkova osnova,no zadaljitelno da e s znanieto na lekarq ti.Uspeh i zdravi nervi ot men
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия