по-трудно ли е ако вече имаш свое дете да си осиновиш второ ?

  • 2 070
  • 14
Здравейте ! За първи път съм при вас,а вече пиша за втори път днес. Много се вълнувам.... Моля ви,кажете ми дали е по-трудно да осиновиш дете,ако вече имаш свое...и не е ли това пречка или повод да те забавят повече ? ЧАКАМ ОТГОВОРИ С НЕТЪРПЕНИЕ !!!! Поздрави на всички мами тук ! newsm51
Виж целия пост
# 1
Не бих казала, че е по трудно. Подготвянето на документите, изготвянето на доклада и вписването в регистъра е еднакво за всички. Аз също имам дъщеря на 12 години и сме вписани в регистъра. Вярно, вече една година чакаме, но това е "божа работа". Едва ли причината е детето ни. (има и други кандидат -осиновители които са чакали по година, че и повече).
Виж целия пост
# 2
Не е по-трудно  Hug ами както и при другите  си е съдба...някъде по-рано,някъде по-късно  Stop но става. Ние си осиновихме Ваня при положение,че аз имах вече две момчета!
Поздравления за решението и  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 3
Здравейте, отдавна чета в този форум, и искам да ви попитам имам ли реален шанс да осиновя дете, при положение, че съм в процес на развод и имам едно собствено дете?
Виж целия пост
# 4
Аз лично не се наемам с конкретен отговор,но ако имаш добри доходи за гледане на две деца-защо не Hug
Виж целия пост
# 5
Записвам се, за да следя темата, защото и аз имам бебче и мисля за осиновяване на второ.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, отдавна чета в този форум, и искам да ви попитам имам ли реален шанс да осиновя дете, при положение, че съм в процес на развод и имам едно собствено дете?
Не знам с този развод как стоят нещата.... може би първо трябва да приключите формалностите по развода, понеже иначе най-вероятно социалните ще искат да говорят и с мъжа ти най-малко.
Успех
Виж целия пост
# 7
И аз така прецених, че първо трябва да мине развода, и тогава да подам документите за осиновяване. Доходите, обаче са проблем, в смисъл, че аз си работя,но не знам дали ще се справя сама с отглеждането на две деца. Не е невъзможно, но ще е много трудно. То и сега ми е доста трудно, защото не получавам издръжка. : (Но мисълта да осиновя дете, стои от дълго време в мислите ми.
Виж целия пост
# 8
И в моите и в моите...ще следя темата. Ние сме вече една година семейство и с малко бебче любовче..., но не спираме да мислим за това...чета ви скъпи два пъти мами.Дано в близките години стана част от вас.Успех и на теб мила...  Hug
Виж целия пост
# 9
(Но мисълта да осиновя дете, стои от дълго време в мислите ми.
...........и при мене беше така,разведох се,после няколко години самота/естествено с децата де/ после дойде новата любов и единомислието за осиновяване на детенце ...и осиновяването стана факт...сега като си идем другата седмица пак във Варна,ще ходим до дом ДРУГАРЧЕ  ей така,да занесем по нещичко и да видят Ваня,онова инатесто,малко кривогледо и с обратна захапка кльощаво и дребничко момиченце   Hug каква девойка е станала
Виж целия пост
# 10
И аз мисля да посетя дома във Варна, може би сама, т.е. няма да взимам сина си. По принцип доста ме е разпитвал защо тези дечица нямат родители, обяснявала съм подробно. Не знам колко е разбрало мозъчето му. Наскоро леко му подхвърлих идеята и го питах не иска ли да си вземем едно детенце. И той ми отговори с въпрос:"Защото е от бедно семейство ли?".  Но после ме пита: "Защо да взимаме, мен не ме щеш ли?", при което аз зяпнах и реших да му обясня доколкото мога и да приключа темата, защото явно не може да схване всичко и да не остане с грешно впечатление. От друга страна, често ми е казвал, че иска братче /да не било момиче Laughing/. Но си мисли, че баща му ще е татко на бебето и отказва да приеме, че ние с баща му вече нямаме нищо общо, въпреки че от две години не живеем заедно. Не искам да го товаря допълнително засега.
Виж целия пост
# 11
запис
Виж целия пост
# 12
А какво значи добри доходи, според социалните?  newsm78
Виж целия пост
# 13
Записвам се, защото темата ме вълнува.
Виж целия пост
# 14
Като си мисля, не би трябвало да има проблем сам човек да осинови дете. В Семейния кодекс няма такова изискване. Следователно, решаващата роля, ще имат социалните служби, и то най - вече за преценката на дохода и средата, в която ще живее детето. Наистина, какъв доход се смята за стабилен? То, че аз винаги ще съм финансово притеснена ми е пределно ясно. Друг е въпроса, готова ли съм напълно да поема тази отговорност. Преди да се роди сина ми, бях примряла от страх как ще се справя, а сега той е най-естественото нещо на този свят, коетро се е случило. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия