избор на количка - помощ

  • 1 585
  • 26
Трябва да си избера количка за зимно бебче /термин 07.11.2007/, за сега съм се ориентирала към няколко неща на които държа :
- около 200-300лв.
- триколка;
- комбинирана / с порт бебе/ или с кош за новородено;
- по възможност с надуваеми гуми, задължително НЕ пластмасовите;
- със спирачки на гумите;
- амортисьори;
- с една цяла дръжка;
- да се обръща дръжката;
- по възможност със спирачка на дръжката;
- да влиза в нормалните асансьори на блоковете;
- да не е много тежка;
- чанта за принадлежности, багажник и покривало за крачетата,
ще съм ви благодарна ако мамите дето са по-наясно ме ориентират какво е добре да избера. Уж ходя по магазините и гледам, но като чели има неща които могат да ме подведат, а за мен е особено важно количката да е удобна на бебчо и за мен естествено, че имам намерение да се разхождаме доста по улиците.
Виж целия пост
# 1
И на мен ми е интересно да я видя за 200-300 лв.  Laughing
Виж целия пост
# 2
Изискванията които имаш към бебешка количка,не могат да бъдат събрани в сумата от 1000 лв.,камо ли за 200-300 лв. ThinkingОт личен опит ти казвам,че такава не съществува.
За тази сума можеш да си купиш някое чиполино,бертони или кангаро!
Виж целия пост
# 3
ммм, ще трябва да направиш не един компромис...

май изборът ти ще е нещо между чиполино деста или гардения, тсм или кенгуру екс стайл.....но всички са тежки, и не знам коя как е с асансьорите....ако някоя няма порт бебе може да си купиш отделно, хич не са скъпи, или пък някой зимен чувал за бебето за количка - има и с пух дори...
дръжката точно не знам на коя триколка изобщо се обръща, обикновенно кошът би могъл, ако изобщо нещо може да се върти..., спирачки на гумте - какво трябва точно да рече...всяк количка има спирачки, ти по-специални ли искаш??? И повечето триколки не влизат в асасьор лесно, трябва да е надигната или нещо такова...
може да разгледаш и в продавалника какво има...


ти като ходиш по магазините нещо не си ли си харесала - в този ценови диапазон????

лично мнение, но за тази цена по-лесно ще си намериш сносна количка на 4 колела, а не триколка....
Виж целия пост
# 4
Добре си се ориентирала,но да не те разочаровам и аз...Но за -   200,300 лв. такова нещо няма!Както са ти казали преди мен Ще трябва да направиш компромис.
Виж целия пост
# 5
Има един модел на Кангару,който отговаря долу-горе на изискванията на авторката с малки изключения,ама майката,която бута въпросната количка каза,че я е купила,защото само и харесала на външен вид Mr. Green
Виж целия пост
# 6
И на мен ми е интересно да я видя за 200-300 лв.  Laughing
       Mr. Green
Виж целия пост
# 7
ще си позвола зда ти дам това предложение
http://family-bg.com/prX_2390.htm

за тази цена не е никак зле спортива на чиполино - ще си купиш порт бебе и мисля, че всичко ще е горе-долу наред. все пак няма да извеждаш бебето на минусови темперетури, а и количката е доста лека. Simple Smile

това обаче е опция, ако си склонна да се простиш с някои изисквания  Peace
Виж целия пост
# 8
всъност това предложение е по-добро Simple Smile
http://family-bg.com/prX_2379.htm
Виж целия пост
# 9
Трябва да си избера количка за зимно бебче /термин 07.11.2007/, за сега съм се ориентирала към няколко неща на които държа :
- около 200-300лв.
- триколка;- комбинирана / с порт бебе/ или с кош за новородено;
- по възможност с надуваеми гуми, задължително НЕ пластмасовите;
- със спирачки на гумите;
- амортисьори;
- с една цяла дръжка;
- да се обръща дръжката;- по възможност със спирачка на дръжката;
- да влиза в нормалните асансьори на блоковете;
- да не е много тежка;
- чанта за принадлежности, багажник и покривало за крачетата,
ще съм ви благодарна ако мамите дето са по-наясно ме ориентират какво е добре да избера. Уж ходя по магазините и гледам, но като чели има неща които могат да ме подведат, а за мен е особено важно количката да е удобна на бебчо и за мен естествено, че имам намерение да се разхождаме доста по улиците.


Аз пък не съм виждала триколка с обръщаща се дръжка, моля ако някой знае да пусне линк, че ми стана интересно  Grinning Има разни колички дето им се обръща коша, ама пак не са триколки сякаш  newsm78
Виж целия пост
# 10
а на тсм се върти коша със сигурност, и на ббъз нещо се върти, май също коша, ама за дръжката и аз такива не се сещам....
Виж целия пост
# 11
Добри критерии, ама да е и с 5-точков колан. Моята само това няма, не го прецених и е голям минус, особено за диване като моето... Той излиза сам в движение. Crazy
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви за мненията, очаквам и още. Не претендирам че съм наясно каква трябва да е количката и затова съм написала нещата които ми се ще да ги има, но съм склонна да се откажа от някои естествено. Досега съм си харесала Кенгуру Cruiser открих я на цена 294лв. http://family-bg.com/prX_1331.htm
но е тежка около 14кг., няма кош за новородено, но пък и се маха нейния кош и се обръща, няма спирачка на дръжката казаха ми че такава екстра имали Quinny, гумите не са пластмасови но не и гумени и не се помпат /от това мога да се откажа/, има амортисьори и спирачка цяла на задните колела а предното може да се застопорява само напред, дръжката и се регулира на височина.
Други модели който съм си харесала но във В.Търнов не съм ги виждала по магазините са на Chipolino
- Деста - 3 положения на гръбчето;Непревъртаща се дръжка
Механизъм за сгъване с една ръка;Пластмасови таблички за майката и бебето;Оборудвана допълнително с две странични чантички;Поставка за крака, регулираща се на височина;Сенник оборудван с прозорец и джоб;Отваряща се задна част на сенника, оборудвана с мрежа за летния сезон;Предна завиваща гума с амортисьор и спирачка;Чанта, покривало и дъждобран, включени в цената;Голям кош за багаж;Тегло: 14.50 kg.

- Гардения - Триколка – комбинирана;3 положения на коша;Свалящ се кош;Нов дизайн на сенника с прозорец;Покривало, чанта;Помпещи гуми 3 х 30 см;Бутон за сгъване с една ръка;Метална табла за краката.

и на Bertoni
-Atlanta 3
Ако някой е ползвал такива чакам отзиви
Виж целия пост
# 13
Ползвала съм Имола 3. Мисля, че са подобни. Само веднъж спуках гума, но продадоха такава от сервиза им, така че нямах особени грижи. Изкарах с нея. Нямам забележки за толкова пари  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
абе то куинито има такава спирачка, както и други триколки, но те са доста над 300 лв.
круизера на кенгуру е доста тясна количка - това й е основния недостатък. Но не знам дли наистина още се продава. За това писах exstyle тя е по-новия вариант на този модел. Виж я и нея. Количките с отделен кош за новородено са по-скъпи по -принцип.  Колкото до гумите на круизър, не са помпащи се наистина, но не са и пласмасови...мисля, че са си гумени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия