да захранвам ли?

  • 393
  • 5

Здравейте ,вярно ли е това, бебето ми днес прави   4 месеца ,но отговаря на около 5 и половина ,
сиреч той е 7 800 кг и около 67 сантиметра само на кърма сме ,та след един месец, когато е на 5 ,дали ще му стига само кърмата дори и да имам и казват ,че трябва да го захраня по рано защото ,ще отговаря  на 6 месеца и половина на килограми и ръст .

Какво мислите да захранвам ли на 5 или не ?
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че ръстът и килограмите могат да спомогнат за по-бързо озряване на органите и стомахчето на бебето ти! За първи път чувам за такива причини за захранване! Това трябва ти да го почувстваш и да го направиш по собствено убеждение! Успех
Виж целия пост
# 2
Когато захраних на 6 месеца сина ми беше 8.900 кг., 72 см.
Сега е към 11.5 кг и 80 см (на годинка) и все още основната му храна е кърмата.
Ти си решавай сама кога да захранваш и успех Hug
Виж целия пост
# 3
Assita, аз тези доводи не ги чувам за пръв път  Confused ,педиатърката на бебо ми ги вкарваше тези разсъждения и според нея трябваше  отдавна да съм захранила(сега е на 4 навършени) ... Консултирала съм се с друг лекар,според който щом бебо се развива добре само от кърма не е необходимо ранно захранване.
Кhu,ако захраниш на 5 мес. навършени няма да е рано,но дали да го направиш ти трябва да решиш  Wink .
Виж целия пост
# 4
Моятя дъщеря е на 5м и11дни,тежи 8кг и е 65см не съм я захранвала чакам да навърши 6мес.
Виж целия пост
# 5
Искам да споделя, как един известен педиатър прецака, извинете за израза, една кърмеща майка, която за съжаление няма интернет и няма инфо за кърменето!

Има бебенце на няма и месец, да й е живо и здраво, което се ражда 3.500кг, пада с 300гр и първия месец наддава с 400гр! Можете да го изкоментирате, за да знам и вашето мнение, но според мен всичко си е в реда на нещата и малкото сладурче не се нуждае от дохранване! За съжаление ми го сподели твърде късно и сега заедно мъдрим как плавно да махнем АМ от менюто на бебето, приемаме съвети!

И не мислите ли, че след години много лесно ще се познаваме, майките с достъп до БГ-Мама и останалите! Такава необразованост цари в България, че разликата е очебийна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия