Захранване с ябълков сок

  • 7 953
  • 30
ЗДравейте,
моето бебе е на 2 месеца и 14 дни.
Педиатърката каза да давам вече ябълков сок.Първи ден 10 мл.,2ри 20 и така до 50мл.Всеки ден.
Така ли е казала и вашата педиатърка?
Като гледам,разни лекари-разни идеали newsm78 и се чудя къде е истината.
Аз го давам сока,правя го,не го купувам.
Ще се радвам да споделите и вашата практика Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
И на мен така ми беше казала педиатърката, но аз не давах. Тук има много теми за и против захранването в такава възраст. Върни се назад и виж Simple Smile
Виж целия пост
# 2
О, не е само твоята. Почти всички само това знаят и пак късно ти го е казала - на мен от първия месец. Не съм захранила със сок и още не съм дала сок. Детето ми е на 6 месеца и 20 дни. Специално за сока има толкова писано, че ако ползваш търсачката свят ще ти се завие от резултатите.
Виж целия пост
# 3
О, не е само твоята. Почти всички само това знаят и пак късно ти го е казала - на мен от първия месец. Не съм захранила със сок и още не съм дала сок. Детето ми е на 6 месеца и 20 дни. Специално за сока има толкова писано, че ако ползваш търсачката свят ще ти се завие от резултатите.

 newsm10 Точно.

Аз когато дадох  ябълков сок , такива колики се появиха на Хриси , че ...... #Cussing out
А и като се замислиш от ябълките правят оцет ....... Close
Виж целия пост
# 4
 и нас така ни посъветва горе долу на същите месеци,дадох но коликите се засилиха и спрях.край на сока
Виж целия пост
# 5
а пропуснах да кажа че всъщност избора е твой-познавам майка чието бебе сега е на 2 месеца и му е дала сок от-ябълка,морков,круша,слива,домат,чушка,пъпеш(може и да пропускам нещо)и не че някой я кара а тя така е решила за да свиквало с вкусовете.Така че ти решаваш
Виж целия пост
# 6
а пропуснах да кажа че всъщност избора е твой-познавам майка чието бебе сега е на 2 месеца и му е дала сок от-ябълка,морков,круша,слива,домат,чушка,пъпеш(може и да пропускам нещо)и не че някой я кара а тя така е решила за да свиквало с вкусовете.Така че ти решаваш

Това е повече от ясно. Всеки сам си решава.
Виж целия пост
# 7
Ще се радвам да споделите и вашата практика Heart Eyes

та по темата.
дъщеря ми е захранена със сокове на един месец. първо ябълка, ябълките бяха от село, без нитрати. прие го много добре, нямаше колики. после пиеше от всякакви други плодове и зеленчуци. никога всъщност не е имала проблем с каквато и да е храна, така е и до днес.

синът ми е на 3 месеца. пробвах да му дам сок (не защото педиатъра ми е казал или нещо от тоя сорт, а защото според мен  няма нищо отровно в пресния плод, стига да е без нитрати). получи ужасни колики и спрях. за сега задържам, явно стомаха му е по-капризен. кво да ги правиш, мъже. вероятно ще захраня след месец, два с плодово пюре.
Виж целия пост
# 8
какво става в тези форуми,бе момичета...където  ида вляза все някой с някого се заяжда Sad
Недейте така,бъдете толератни една към друга Peace


По въпроса за соковете - съветът при мен от педиатърката ни беше същият,но т.к. прочетох,че се засилват коликите от сока от ябълка и аз още не съм дала на детето...Изчаквам да стане на пълни четири месеца,за да започна.
Прочетох във форума,че има и майки,които са подминали процедурата със соковете и направо са преминали на захранването с пюрета,че дори и в последствие не дават сокове.


А и мужду другото,прочетох тук,че коремчетата на бебоците ни не са така развити,за да приемат тези сокове  и да извличат полезни вещества от тях,получава се така,че сокът просто преминава през тях и няма някакъв положителен ефект
Виж целия пост
# 9
Да,и моята така каза,но не го направих/всъщност за нищо не я послушах по отношение на захранването/ .
Виж целия пост
# 10
Калоян имаше доста колики и педито ме посъветва да отложа захранването. А и аз бях решила така. По тази причина дадох сокове чак на седем-осем месеца. Преди това на 5 и нещо захраних със зеленчуково пюре, а на 6 със плодове.

Познавам майки, които са захранили със сок на два месеца и децата има са ОК.

Има доста теми във форума така че прочети и реши сама за себе си. Тук можем да ти споделим нашия опит, но според мен майката най-добре чувства какво е добро за детето и. Така и тя е най-спокойна.


А и мужду другото,прочетох тук,че коремчетата на бебоците ни не са така развити,за да приемат тези сокове  и да извличат полезни вещества от тях,получава се така,че сокът просто преминава през тях и няма някакъв положителен ефект

И аз така знам и затова отложих сока докато сам не прояви интерес.
Виж целия пост
# 11
Не, не ми бяха казали така. Казаха захранване с плодово или зеленчуково пюре след 4 навършени месеца. Преди това нищо различно от мляко не се дава на бебетата!
Виж целия пост
# 12
аз досега не съм давала никакви сокове.Захрахих беба преди 5 дни с плодово пюре , но преди това не съм давала отново казвам никакви сокове




Виж целия пост
# 13
всяка майка прави най-доброто за своето бебче(независимо какво ще решиш) Peace
Виж целия пост
# 14
Сок (особено пресен) няма да дам до навършването на 1 годинка!

Мамма миа  Mr. Green - на вашата възраст не си го и помислях. Храносмилателната система на бебето не е узряла за нищо различно от мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия