Период на нервност и чест плач

  • 873
  • 2
Моля за съвет, мами. Синчето ми е на 1г и 5м. По принцип винаги е растял много спокоен и усмихнат (е, освен кошмарните колики през първите 3 месеца).
От 2-3 седмици обаче изведнъж стана нервен на моменти, неспокоен, често се случва да се разпищи (ама яко Shocked) или да плаче дълго, когато не получи нещо. Мисля, че причината не е разглезеност, нито липса на общуване newsm78, но малко съм се притеснила дали това не е някаква тенденция в поведението му, която се появи незнайно откъде за мен ...
От друга страна - той много рано проходи, но още не започва да говори (разбира всичко и изпълнява, като му кажеш нещо). Понякога имам странното чувство, че се изнервя от неспособността да бърбори, да обясни какво иска.
Другото ми съмнение са зъбчетата - късно порасна първото и сега сме с 6 зъба, но 7-мия го мъчи вече от 2 месеца и не пробива.
Това са ми догадките, ама може и на друго да се дължи този - надявам се - период.
Дайте някакво мнение, моля... При вас как е? 
Виж целия пост
# 1
Според мен е период. Моето дете по принцип е много спокойно. В един момент горе долу на вашата възраст започна да се тръшка яко ако нещо не му се угоди. А по преди никога не беше правил така. Реве истерично, ляга на земята, тропа с крака, бие с юмручета. Прочетох няколко теми по въпроса и видях че не сме единствените и при други деца има такива периоди. Сега мога да кажа че тези изблици са доста намаляли, като изключим бесния вой който надаваше всеки път когато го вадим от морето. Мисля че ще отмине. А и зъбоникненето оказва влияние. При нас като тръгнат зъбите и гледай какъв кисел проклетник се вселява в детето ми.
Виж целия пост
# 2
виж в Гугъл - осемте ревливи периода на бебето Peace,там има доста подробна информация - ще ти е интересно  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия