проблем със захапката

  • 1 580
  • 6
Здравейте,
регистрирах се тук, защото по време на търсенето ми на инфо за коригиране на захапката ми, изкочи този форум. Питането ми е - някой от вас знае ли, дали е възможно коригирането на дълбока захапка само с фасети и оувърлеи. Не искам да нося брекети, а дентиста, при който съм ходила на консултация ми предложи този вариант, но не съм убедена дали ще е успешен резултатът.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Не, не е възможно да се коригира само с фасети. Това е ортодонтски проблем, който се решава понякога дори с хирургична намеса, фасетите и другите там джаджи са за някакви минимални естетични дефекти.
Виж целия пост
# 2
това с фасетите е според мен...глупост
ЗАЩОТО - се пили\малко или много\ здрав, жив зъб и то не един...Нищо не гарантира образуването на вторичен кариес между фасетата и зъба  newsm78 А и отлепянето на фасетата??? Фасетите са около 400 лв всяка...
Брекетите оправят нещата за около година...
Ако ми се наложи въобще няма да се замислям за брекети, но всеки сам решава.
Виж целия пост
# 3
Необходимо е здарво ортодонтско ле4ение!!!Няма мърдане от брекетите, пък и сега са на мода  Wink
Виж целия пост
# 4
За обратната захапка вариантите са два : шини или брекети. Синът ми за три години смени три шини, а сега ще слагаме брекети.
Виж целия пост
# 5
необходимо е ортодонско лецение Hug
Виж целия пост
# 6
здравейте отново,
няколко седмици след пускането ми на този пост, реших да започна преобразяване на зъбите си чрез естетична стоматология. За тези, които се интересуват от подобни процедури ще обясня как протече първият етап от лечението ми.
За да се повдигне дълбоката ми захапка, ми бяха изпилени дъвкателните зъби. В момента съм с временни фасети, а другата седмица ще ми сложат постоянните, които ще са 2мм по-високи. Моят проблем са късите зъбки изтъркани от дълбоката захапка. А предните са ми навътре /нещо като акула/.  Laughing
Също така ми беше изрязан венеца, за да имам по-красива усмивка. Още не сме почнали да работим по предните зъби, но това, което видях на примерния макет много ми хареса.
Като цяло процедурата не е болезнена, усещам малко напрежение само и леко раздразнение на венеца.
Ако някой проявява интерес, ще пиша какво се случва и в следващите етапи на лечението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия