Успокойте ме. При вас как стана?

  • 1 234
  • 18
Мили мами, много се надявам да ме успокоите. Чувала съм, че когато ти дойде цикъла кърмата намалява, даже и в някои случаи спира. На мен ми се случи вчера. При вас как стана. Вярно ли е или е пореден мит. Имам ли повод да се притеснявам. Моята сладурана до сега е на изключително кърмене и най - малкото което искам е да ми намалее кърмата. Аз съм ЗА късното захранване. Не искам да минаваме на АМ.  Cry
Виж целия пост
# 1
Дойде ми 9м. след разждането. Намалява ми седмица ПРЕДИ да ми дойде.. после всичко се опправя  Peace
Не е нужно да минавате на АМ.. най-много да зачестите сукането  Wink
Виж целия пост
# 2
Няма да минете на АМ.  Wink
Кърмата може да намалее, но няма да спре. А може и изобщо да няма промяна. Кърмете се както желае детето.
Виж целия пост
# 3
Нищо не ми намалява на мене, поне аз не усещам. На моя приятелка с бебе на възрастта на моето и намаляваше първите дни и с по-честичко кърмене се регулираше. Всичко е индивидуално, но дори и да намалее кърмата ти, бебето ще стимулира производство на повече като иска да суче по на често. В това няма нищо притеснително, просто ака му налагаш някакъв режим, зарежи го за малко. Даването на АМ не е добра идея, защото така ще се намали стемулацията и кърмата естествено може да намалее.
Спокойно, всичко ще ви е наред. Успешно и дълго кърмене  Hug
Виж целия пост
# 4
Ще следя темата-все още не съм се срещнала с цикълчето и дано да е по далеч във времето!!! Praynig
Виж целия пост
# 5
Аз се оциклих още първия месец. Беба ужасно ревеше и постоянно беше гладна, педито каза - от това ще да е, те хормоните за кърмата и за цикъла са несъвместими. То обаче май не било това, ами криза на растежа някаква, щото виж ми лентичката... Та явно не пречи цикълът.
Виж целия пост
# 6
Моят цикъл дойде на 5 месец след раждането, намаше промени в кърмата. Бебка си бозае без проблем  и когато съм в цикъл  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Всеки път няколко дни преди да ми дойде ми намалява кърмата и това продължава чак до след цикъла. Преди не ме притесняваше, но сега вече нямам толкова мляко както в началото и ми е кофти, но какво да се прави. По време на овулацията пък е обратно - кърмата доста се увеличава.
Но не е спряла, нито сме минали на АМ, затова спокойно - кърми си и не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 8
На мен ми дойде точно две седмици, след като захраних Яна, в резултат на което тя започна да прави пауза от 4-5 часа през нощта. Преди това се кърмехме на всеки два часа и денем, и нощем  Rolling Eyes. Имам такъв ефект на намаляване на кърмата в началото на цикъла и затова взимам мерки - повече течности и лактогонен чай.
Виж целия пост
# 9
Не съм забелязала връзка между цикъл и кърмене, но при мен пък беше 10 месеца след като родих, а тогава по принцип беше почнала да намалява, не е като първите месеци. Но може и да има, все пак хормоните, които стимулират лактацията подтискат цикъла, та логично е, ако ти дойде, да намалее кърмата. Ще взема да наблюдавам внимателно  Wink
Виж целия пост
# 10
Не ми намалява. Не виждам промяна.
Виж целия пост
# 11
на мен още официално цикал не ми е дошъл , но преди около две седмици започна да ми процапва помалко на-няколко пъти и точно тогава ми спраха да ми се напрягат гърдите / че иначе обикновенно със свръхлактация си бях и уж не цедя - а само бебка ме сучеше и пак ми се напрягаха чяак докато стана на 10 месеца /,
 но невиждам да се оплаква да и липсва кърма, верно че яде разни други неща денем и нощем цоцка повече / от бабите аман - току виж недохранено си останало иначе детето и все мушкат , мушкат това - онова да си хапне /
но тя нощем си наваксва - забелязах че се кърмим много по дълго през нощта отколкото през деня - и то с голям апетит и лакомия яде
в началото като захраних беше доста неинтосиазирана и само опитваше това онова - но около 9 месец реши че ще яде отвсичко което ние ядем и само си проси - е адекватни за възрастта неща / и то как да не му подадеш само да и видиш малкото пръсче дето посочва как иска това или онова Heart Eyes /
Виж целия пост
# 12
Дойде ми на 6-ия месец, не съм забелязала зависимост,освен, че последния път преди да ми дойде /значи някъде около овулацията/ бях като дойна крава - преливах от всякъде, а след това се нормализира. Кърмя 8 месеца вечеи Петър си расте добре, така че не се притеснявай излишно. Това са нормални неща. Кърмата не е постоянна величина.
Виж целия пост
# 13
На навършени 4 месеца ми дойде за пръв път - кърмата рязко намаля + кърмаческа стачка = видях се в чудо  #Crazy. Тогава дадох малко АМ два пъти по 60 гр.  докато с подкрепа на Мис Бу успях да преодоля кризата с повече кърмене, без вода за бебето, с литрите за мен и много лактогонен чай, и върнахме кърменето през ноща  Sad.

Вчера ми дойде за 2ри път (даже ми е редовен вече  newsm78) и всичко се повтаря  Tired , НО знам че в края на цикъла всичко ще се оправи  Peace

Прави са момичетата, около овулация 2 дни се събуждах в локвичики от кърма по леглото  Embarassed

Така че мила мамо, "стискай зъби" ще мине, гадничко е с ряващо, гладничко бебе - аз и давах играчки след хранене, за да се разсее малко и успокои, нося я на ръце повечко, така се уморява и заспива и докато спи си я кърмех.
Успех!
Виж целия пост
# 14
Честно казано не си спомням да съм почувствала някакъв проблем, но всеки организъм е различен. Нали знаеш как да стимулираш лактацията - къремене, кърмене и пак кърмене и никакво отказване! Успех   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия