За въртенето на главичката наляво-надясно

  • 530
  • 7
Здравейте!
Сигурно ще се засмеете на "проблема" ми, но вече се виждам в чудо.
Ситуацията е следната: Бебчо е на 2 месеца и 10 дни. Всички около мен - педиатърката, мъжът ми, родителите, се загрижени, че не си върти главичката наляво-надясно. Почти от раждането той си има свое мнение по въпроса: 4-5 дни си държи главата само наляво, после 4-5 дни само надясно.
Да ама така не можело, трябвало всеки ден да я върти. Та на мен се пада да го постигна. Ама как? Масаж ли да правя, упражнения някакви ли? Ако в периода "наляво" се опитам насила да му обърна главичката надясно, той първо недоволства или реве, след което си я обръща самичък пак наляво.

Пробвах с дрънкалки да го карам да я движи, но той тарикатът си върти очите да следи дрънкалката и съвсем леко си мести главичката.

Имали ли сте такова чудо? Споделете опит, моля!
Виж целия пост
# 1
След като физически е способен да я завърта на всички посоки, какъв е проблемът? Както му е удобно, така. При малките бебета това е често срещано и нормално да си клюмват главата на една страна, в позиция, която произволно си избират. СЛед месец вече ще я движи повече. Peace
Виж целия пост
# 2
Е, тази педиатърка не ти ли препоръча консултация със специалист? На моя приятелка синът така си държеше главата на една страна и се оказа нещо, свързано с мускулите на врата. Ходиха на физиотерапия в продължение на 2-3 месеца и детето се оправи.
Виж целия пост
# 3
Това става понякога от по-изпъкнали черепни кости от едната страна и лежането върху тях им причинява дискомфорт. Трябва преглед от специалист и след това се назначава терапия. Ако се касае за такъв проблем, той отшумява за около 2, може и повече, години. Не е страшно, а дано и да не е това. Потърси друго мнение  Peace
Виж целия пост
# 4
Е, тази педиатърка не ти ли препоръча консултация със специалист? На моя приятелка синът така си държеше главата на една страна и се оказа нещо, свързано с мускулите на врата. Ходиха на физиотерапия в продължение на 2-3 месеца и детето се оправи.

Да, ама това дете си я върти навсякъде.    newsm78
Виж целия пост
# 5
Е, тази педиатърка не ти ли препоръча консултация със специалист? На моя приятелка синът така си държеше главата на една страна и се оказа нещо, свързано с мускулите на врата. Ходиха на физиотерапия в продължение на 2-3 месеца и детето се оправи.

Да, ама това дете си я върти навсякъде.    newsm78

Ами какъв е проблемът тогава?
Само трябва да се следи дали наистина няма предпочитания само за едната страна. Иначе не виждам нещо обезпокоително.
Виж целия пост
# 6
Не мисля, че има предпочитания към някоя страна. Единственото му предпочитание е да стои на една страна дни наред и после на другата пак дни наред. Така обаче не му се развивали вратните мускули  Thinking Трябвало всеки ден да сменям посоката. Ама не става, той се обръща както си е наумил.

Честно казано и аз не разбирам защо са се втелили така всички в тия посоки. Затова реших да питам и вас.
Виж целия пост
# 7
Светли пробвай да го подпираш с възглавница която да е по цялата дължина аз така правя от време на време защото мойта се разхожда изцялото легло
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия