Тез червени домати

  • 654
  • 7
мога ли да ги изцедя и да ги дам на бебето сега е на 5 и половина месеца  newsm78 а грозде eat
Виж целия пост
# 1
Домати, не се препоръчват на тази възраст, още повече сурови. Алерген са.
Виж целия пост
# 2
А как по принцип се въвеждат , под формата на скок или когато има зъби като салата?
Толкова ми е трудно да ги държа настрана от него , може би защото са червени като ги зяпне и протяга малките си ръчички , чак ми става неудобно да продължа да се храня
Виж целия пост
# 3
Moже в пюретата, доколкото помня след 8-мия месец, ако греша поправете ме.
Виж целия пост
# 4
Суровите червени домати съдържат веществото хистамин, което може да предизвика алергична реакция. Може и да не предизвика, ама що да викаме злото  Rolling Eyes

Когато са топлинно обработени са по-малко опасни, затова е добре първи прием на домат да е в много малко количество и то в пюре - готово или приготвено от вас.

Възраст след 8-9 месеца ми се струва нормална за пюре с домат (топлинно обработен), стига детенце да не е предразположено към алергии (алергичен/ни родител/и).

Догодина малчовците ще са големи (над 1 годинка) и вероятно с удоволствие ще си хапват СЛЪНЧЕВИ (не парникови) домати и като салата и като сокче.
Виж целия пост
# 5
аз да кажа само че моят син и  досега мисли домата за ябълка и го налапва лакомо и после- плюе , просто не обича домати, а обожава ябълки, но не може да ги различи и затова напира
мисълта ми е че можеш да го залужеш с нещо, а не да му даваш домат, който хич не е препоръчителен за неговата възраст
а и на 5-6 месеца обикновенно ни зяпат в чиниите като озверяли от глад- съвсем нормално е и е от любопитство, а не от глад
Виж целия пост
# 6
Скрий ги тези домати.И гроздето също,то дразни стомаха,особено необелено и със семки  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз съм слагала засега само в пюре, и то много мъничко.Има време, всичко ше опитат  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия