обрив над горната устничка наподобяващ капчици пот

  • 1 746
  • 5
моят син от няколко дни има обрив над горната устничка  който прилича на капчици пот
едни малки пъпчици сякаш пълни с течност на места по скупчени като гроздчета на места по разделечени и леко зачервени
посетих кожен лекар / пенсиониран / и той ми каза да не го правя нищо
имали ли сте подобен проблем и как го решихте

П.С Становището на кожния малко ме съмнява
опасявам се да не е нещо което се разнася и да стане много повече или пък да се оправи трудно или без лечение след много много време
вече му стои там около 5дни
помагайте
Виж целия пост
# 1
А той ползва ли биберон - залъгалка?

На дъщеря ми в жегите и се е появявал такъв обрив и по горната устна и по брадичката - от бибероната(нали са с едни такива огромни пластмасови/силиконови части отпред). Обаче чак пълни с течност не са били. Гледала съм мястото с обрива да е чисто и добре подсушено - за ден-два изчезва сам.
Виж целия пост
# 2
Консултирай се и с друг лекар, на мен такива пъпки ми излизат по устните и ръцете когато правя алергична реакция към лекарства, при вас може да са от друго и се надявам да е нещо безобидно, но най добре се консултирай и с друг специалист за да си спокойна, а и 5 дни са си доста
Виж целия пост
# 3
Сигурна ли си, че не е херпес симплекс?
Виж целия пост
# 4
консултирах се с кожен лекар който има 40г стаж като такъв и той ми каза че е "дисхидроза" и че не се лекувала общо взето
даде ми едно лекарство но каза "сега да не хукнеш веднага да си го правиш / то се приготвя/ " това е прекалено малко ако засегне огромни участъци от кожата тогава
личната лекарка на която описах симтомите без да го е виждала ми каза същото и ми препоръча да го мажа с крема "дипрогента" купих му го и съм го намазала за сега само веднъж ще видя дали ще се повлияе
надявам се да не се разнесе
вчера видях едно друго детенце което имаше същото по вратлето в сгъвките  и майка му каза че му излизало от топлото когато се изпотявала
може би при нас също това е причината
благодаря на всички за съветите
Виж целия пост
# 5
синът ми не смуче биберон залъгалка и наскоро не е пил лекарства също и не е ял нови храни или пък да съм ползвала нови козметични средства / шампоани сапуни мазила/ така че не би трябвало да е от нещо такова
все пак съм спокойна защото ме увериха че не е заразно все пак се събираме с деца аз имам друго дете и че не е в резултат от пипане на мръсотии / знаете че децата пипат къде ли не / и въпреки че му бърша ръцете переодично със сигурност изяжда "доза" мизерийка
освен това кожния лекар ме посъветва да не го префинвам твърде в бърсане чистене и твърде голяма хигиена защото така само му свалям защитните сили на кожата и тя тъкмо обратно става по поддатлива на инфекции ..... така че извода е не се мийте не се къпете ........... това в кръга на шегата но съм склонна да повярвам отчасти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия