sok ili pure za zaxranvane

  • 1 414
  • 6
na 3 meseca sme iskam da zaxranvam ne znam s kakvo pure ili sok
Виж целия пост
# 1
Ще те посъветвам първо да прочетеш статиите за захранване в тази библиотека: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844
Твоето бебе е още малко за захранване. Според мен по-добре изчакай докато бебето стане готово (към 6 месец) и започни или със зеленчуково пюре или с оризова каша. Сокът не е добър вариянт, защото само може да раздразни незрялото стомахче на бебето. В този форум многократно се е обсъждала темата за ранното захранване и захранването със сокче. Ако искаш провери с търсачката, темите са много. Тук болшинството майки са привърженички на късното захранване.
Виж целия пост
# 2
По-добре пюре отколкото сок.
Но и моят съвет е да не бързаш толкова, бебето е толкова мъничко, още е рано за захранване. Та то не може да седи още, как ще го  храниш./знам, че това не е въпроса ти, но не мога да се сдържа да не го кажа/.
Щом пишеш тук, в кърмаческия, значи, че се кърмите още. Спокойно си го кърми още поне 2 месеца и към 5-6-ти тогава захранвай.
Стомахчето на бебето все още не е достатъчно узряло/няма все още всички нужни ензими с които да разгражда твърда храна/ и тя само ще преминава през него без да може да се разградят веществата. В кърмата ти има всички от което се нуждае бебето ти.
След годинката то ще яде всичко, което си иска, но сега си е бебе, кърми го.
Прочети за рисковете, които са възможни от толкова ранно захранване /алергии, раздразване на незрялото стомахче, връщане на колики и т.н./
Ако по никакъв начин не мога да те убедя дя не захранваш толкова рано /дори и след като си прочела статиите в Библиотеката/, то захранването става много бавно и внимателно с оризова каша или картофено пюре. После може морков, таквичка, ябълка и т.н.
Виж целия пост
# 3
na 3 meseca sme iskam da zaxranvam ne znam s kakvo pure ili sok
Здравей, Роси! На мен ми се наложи ранно захранване по ред основателни причини. По съвет на педиатъра започнах с оризова каша, тъй като тя най-много щади бебешкото стомахче. Ако искаш погледни темата "Как върви захранването?". Успех.  Peace
Виж целия пост
# 4
Пюрето е за предпочитане пред сока.Можеш, ако искаш да изчакаш още малко и тогава да захраниш.До 6 месечна възраст освен кърма/АМ на бебето не му е необходимо друго.
Виж целия пост
# 5
Момичетата са те посъветвали и аз няма да се повтарям. Искам само да спомена ,че захраних на 2 месеца със сок големият си син преди 5 години. Това беше по " компетентните " препоръки на докторите и не искам да се сещам за всестранните алергии и болести на детето ми . Добре ,че успяхме да му възстановим организма. Тази грешка вече не повторих.
Виж целия пост
# 6
Започни с пюре, но не на 3мес., а на 5-6мес. Сок се дава по-късно и то разреден свода, а не концентриран. Прочети библиотеката за повече информация по темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия