Запек ли е?

  • 1 542
  • 1
Здравейте, д-р Слънчева!
Бебето ми е на 42 дни. На естествено хранене е изцяло. До преди няколко дни акаше на всяко хранене или през хранене. След това за два дни имаше редки изпражнения, но не повече на брой от нормалното за нея. По препоръка на педиатъра аз взех Ентерол. След третата капсула забелязах, че тя спря да ака и спрях ентерола. След като не беше акала около 36ч  и беше неспокойна и свиваше крачка, ползвахме термометър и се изака. Акото не беше твърдо и гъсто, но защо не ака сама?След това не е акала  спонтанно отново вече 12ч. Аз ям овесени ядки, грозде, праскови, сини сливи, но ефект няма. Какво да предприема?
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Бъдете търпелива. Нормално е при децата до 1-1,5 м. да има изхождания при всяко хранене, а след това се разреждат. Може да се изхожда по 1 път на ден, а понякога и по 1 път на 48 часа. Обикновенно кърмените бебета нямат запек, така, че изчаквайте бебето само да се изходи. Можете да правите масажче по посока на часовниковата стрелка и да притискате крачетата към корема- така засилвате чревната перисталтика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия