нощен интервал между кърменията

  • 345
  • 6
Заради недостатъчно кърма около 2 седмици бяхме, и по съвет на майки от форума, на кърмене през 2 часа и половина и смесено хранене. От няколко дни намалихме добавката на 30 до 50 мл. добавка за денонощие.
Появиха се, обаче два нови проблема:
1. На храненето около 23 часа, а вчера и не само на това хранене не иска да захапва, ако засмуче, суче 2,3 минути, и започва да се върти, пуска гърдата , търси пак, но някак не я иска, извърта се назад цялата и така10-20 минути докато не дам добавка или изцедена кърма. Като дам около 30-50 гр. със шише гълта лакомо, но после повръща /това са първите случаи на повръщане /
Когато цедя след такова въртене и нежелание, не цедя по-малко от друг път, т.е. предполагам, че има кърма.Не виждам да има признаци за колики.
Не знам защо не иска да суче и какво да  правя.

2. Досега поне нощните кърмения бяха пълноценни, опитвам се да са минимум две на брой- в 3 и около 6,7 ч /пак по къвет от форума/
Тази нощ сука малко около полунощ и пи изцедена кърма, около 30 мл. Опитвах се да я храня в 4 часа - не искаше, в 5 и половина дори я измих, за да се посъбидуи и да суче, сука 5 минути и пак заспа.

Не знам при добавка от 50 мл това хранене какво е смесено ли се води? Да правя ли опити да я будя при интервал повече от 5 часа или както е при кърмените изцяло деца да я чакам за хранене при поискване.

Не пие вода. Допълнително изцедената кърма или добавката я давам с шише /опитах с лъжичка и спринцовка, не успявам/
Виж целия пост
# 1
Да не би от това,че даваш с шише да е тръгнала да се отбива?Аз кърмя сина си,който е на 4 месеца в 7-8 вечерта последно и се събужда в 3,4 а някога и в 6 сутринта.Правя го на поискване и нямаме никакви проблеми в наддаването.Бебчетата сами си показват,когато са гладни.Не мисля,че е добре да я събуждаш и насила да я храниш.Не се п ритеснявай,води се по бебчето!Успех Grinning
Виж целия пост
# 2
Добавката през биберон ли я дяваш? - Ако е така заради биберона бебето отказва гърдата. Знам, че доста мами от форума ще кажат, че децата им безпроблемно са сукали едновременно от гърда и биберон без биберона да пречи на гърдата, но за съжаление много бебета са по-капризни и след като веднъж усетят колко лесно се яде през биберон вече не искат да си правят труда да сучат от гърдата, което им коства усилия. Моят син не е бил на смесено хранене, но в началото направих грешка по съвет на педиатъра да давам водичка след кърмене, за да изплаквам устичката и давах тази водичка през биберон. В резултат на това на 10 дни малчото направи стачка и отказа да суче - точно както го описваш - хем е гладен и посяга с готовност, хем като усети, че това е гърда веднага пуска и се дърпа, извива и плаче. веднага щом се усетих от къде идва проблема моментално спрях шишето с биберон и си казах, че ще стои гладен докато не започне да суче отново нормално. Свекърва ми нстояваше да изцедя кърмя и да му дам от шише, но знаех, че направя ли го - край с кърменето ни. Аз навремето съм се отбила именно от едно единствено хрнене през биберон. Борбата продължи около 6 часа - той захапва и бързо се дърпа и продължава да реве гладен, аз го оставям малко на мира и после пак предлагам гърдата. В един момент явно гладът надделя над каприза и явно осъзна, че единствената храна, която ще получи е от гърда и примирено засука. От този момент нататък проблеми с кърменето не сме имали и си се кърмехме успешно 1год и 4 мес.  Laughing
Съветвам те да изхвърлиш шишето с бибеон. След като даваш добавка само 30-50мл. за денонощие то спокойно можете и без нея или ако се притесняваш, че бебето гладува и искаш да дохрнваш - давай добавката с лъжичка или направо от чашка. Накъде тук във форума беше подробно обяснено, но не помня в коя тема - използваш малка чашка за кафе. Пълниш я и леко я накланяш да допре устичката на бебето. Бебето като усети течността до устичката си започва да се опитва да суче и в резултат се получава нещо като лоченето при малките котета и кученца. Не съм пробвала, но казват, че е много лесен и бърз начин за хранене на малко бебе без опасност от отбиване от гърдата.
Относно опитите ти да премахнеш добавката очевидно се справяш чудесно  Wink Трябва да кърмиш на 2часа докато усетиш, че вече има достатъчно кърма, за да се нахрани бебето, а след това преминаваш на кърмене на поискване. Ако се тревожиш, че кърмата е малко продължавай да кърмш на често още няколко дни, но после вече е излишно да будиш бебето нощем, ако то само несе буди. Освен това пишеш, че чак си го измила да го разсъниш, за да суче - напротив, дори при кърмаческа стачка се препоръчва д се кърми бебето заспало или полубудно, защото тогава то най-малко се инати и най-малко отказва да суче. Така че, ако предлагаш нощем не е нужно да я будиш, а не ще ли да суче заспала, то и будна няма да иска, така че няма нужда да будиш детето
Успех  Peace
Виж целия пост
# 3
Недей да мъчиш детето будейки го през нощта - ако е гладно само ще се събуди. И не  се шашкай толкова от шишето. Аз, противно на мненията от форума от 2-та седмица давам чай - имахме силни колики и само капките не помагаха. Чаят давам от шише, а иначе сме само на кърма. И не се се е отбила. Вече е на 4 мес. и понякога суче по 2 мин, понякога по половин час. Бебето знае колко и кога да яде. Най-добре се успокой, въоръжи се с търпение и го слушай то какво ти казва breastfeeding
Виж целия пост
# 4
А и за кърма пий някакво лактогонно средство.Аз пия чай на ХИПП.
Виж целия пост
# 5
Eдин съвет от мен-аз също прапатих така с първото си дете-след секциото ми я водеха все нахранена и заспала,в резултат на което не пожела да засуче ,когато се прибрахме у нас.Целия първи месец я хранех с изцедена кърма с лъжичка-вярно не е лесно,но дава резултат-в края на 1-я месец Виктория се умори от тая хамалогия и засука.Но на всяко хранене аз първо и предлагах гърдата,която тя упорито отказваше,въртеше се настрани,ревеше и ред други...след което аз наливах в устата и с една малка лъжичка.Благодарна съм на братовчедка ми,която е лекарка,че нито веднъж не ме посъветва да я дохранвам с биберон или АМ.Трабва да си много упорита и сигурна,че можеш да надвиеш на малкото инатче  Wink
Виктория я кърмих до 6 месеца,заради старата схема на захранване,но Ралица вече 5 месеца е на изключително кърмене на поискване,което смятам да продължи,докато тя иска Simple Smile
И двете махнаха сами нощното кърмене сами около 2рия месец,аз не съм настоявала-детето само си знае!
Виж целия пост
# 6
Eдин съвет от мен-аз също прапатих така с първото си дете-след секциото ми я водеха все нахранена и заспала,в резултат на което не пожела да засуче ,когато се прибрахме у нас.Целия първи месец я хранех с изцедена кърма с лъжичка-вярно не е лесно,но дава резултат-в края на 1-я месец Виктория се умори от тая хамалогия и засука.Но на всяко хранене аз първо и предлагах гърдата,която тя упорито отказваше,въртеше се настрани,ревеше и ред други...след което аз наливах в устата и с една малка лъжичка.Благодарна съм на братовчедка ми,която е лекарка,че нито веднъж не ме посъветва да я дохранвам с биберон или АМ.Трабва да си много упорита и сигурна,че можеш да надвиеш на малкото инатче  Wink


Тя суче около20-тина минути, понякога 10 интервал 10 минути, пак 10 сукане, пробвах да я храня с лъжица, но се уморява и заспива още на 10тото подаване. Пробвах и със спринцовка, пак така, спринцовката е от 2 мл.  за да изстрелям в устата по малко трябва пак около час. Гледах и някакви системи /пак по инфо от форума/ в Малечко с тръбичка, която се закача за гърдата,  но могат да доставят такава чак през октомври.

Интересно е, че тя досега много добре дърпаше и от гърдата, и от шише.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия