Коликите-помага ли диетата?

  • 3 548
  • 17
Здравейте моми4ета,ако някой има отговор нека помогне.
Моето бебче е със зверски колики от деня в който си дойдохме от болницата и вече не знам какво да правя.
Продължават понякога по 4-5 часа и са много силни,педиатъра ни категорично е против всякакви лекарства при новородените.
Изключих от менюто си абсолютно прясното мляко,всички млечни продукти,яйца,пилешко,цитрусови плодове и още куп други неща за който четох,че предизвикват коликите.
Като че ли,положението се успокои до една степен,но на мен не ми остана почти нищо позволено за храна и сега вече се притеснявам за качеството на кърмата ми.А и за 7-8 дена свалих 4 кг.което си е прекалено.
Вчера си позволих да пробвам филийки с масло за закуска и вечерта горко съжалявах,колики продължиха часове и силни както в началото,вече не знам какво да правя
Виж целия пост
# 1
Ям пилешко-не му се отразява.Но пържено не си позволявам,също шоколад,бобови и газирано.Ям всичко друго,но да е печено или варено-не се ограничавам.Колики сме нямали. Peace
Виж целия пост
# 2
И моят син в момента е с колики. Аз пия доста прясно мляко, но пържено не ям, също газирано и бобови. Не пия натурални сокове, шоколад си позволявам адски малко (просто не мога без него). Въпреки че педиатъра е против защо ти не си вземеш някакви капки или чайче. Аз давам чай от копър, но знам, че този от анасон е най-добър. Също давам капки на основа - Симетикон. Виждам, че си от Атина или София. В Атина има капки - Инфаколик, който ми донесоха от там понеже знам, че са добри, но аз сега давам Еспумизан и мисля, че му действат добре. Въпреки всичко коликите няма да изчезнат напълно каквото и да даваме или каквито и диети да спазваме.  Hug
Виж целия пост
# 3
Забравих да ти кажа...понеже аз вода не давам,пиех чая за колики за бебета.Надявам се да е преминавал през кърмата.
 Sunglasses
Виж целия пост
# 4
Чая за колики наистина преминава в кърмата,но не прави чудеса.Моят малечко-палечко пищеше по време на коликите като заклан и на два пъти така се уплаших,че го заведохме с баща му в спешния център, но там дежурната педиатърка ни увери,че всичко му е наред и просто трябва да сме много търпеливи!!! Praynig

              П.П.Носете го в позата "тигърче на дърво"!!!!!!
Виж целия пост
# 5
При мен никаква диета не помогна, а имахме колики през цялото време
Виж целия пост
# 6
Искам да попитам,който има опит.Колко време продолжават колики от момента в който започнат?Горе долу.
Виж целия пост
# 7
От самото начало ядях всичко без бобови храни, а дъщеря ми не е имала колики.

Искам да попитам,който има опит.Колко време продолжават колики от момента в който започнат?Горе долу.

Казват, че ги има през първите 3-4 месеца.
Виж целия пост
# 8
Интересува ме колко траят?Месяц,два....?
Виж целия пост
# 9
започнах да пия чая за колики от вчера сутринта.
имаше колики но за по малко от обикновенно и не толкова силни!
Дано да минава през кърмата а не да е просто случайност за ден newsm17 newsm17 newsm17
Ди 13,колко чай и колко пъти дневно пиеше,предполагам преди карменето?
Виж целия пост
# 10
Ето някои идеи за коликите:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/675/51/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29220.0

Много гушкане и контакт кожа-до-кожа, за предпочитане - легнало по корем върху твоя или на таткото гол корем ще облекчат - коремчето се затопля, а натискът от собственото му тяло помага да излезе излишният въздух.
По-често оригване, кърмене в по-изправена поза може да помогне. Иначе как суче, как наддава и пълни памперсите?
Виж целия пост
# 11
Мерси за съветите,пробваме всичко.
По принцип си хапва на поискване,на два и половина часа или по често.
Памперсите ги пълни доволно,да не кажа мно-о-ого доволно Mr. Green и се оригва понякога по няколко пъти след яденето но понякога изобщо.Има ли това нещо общо със силните колики?
Виж целия пост
# 12
Повече поет въздух по време на хранене може да доведе до стомашен дискомфорт, точно като при големите Simple Smile Затова по-често оригване помага понякога.
Виж целия пост
# 13
Повече поет въздух по време на хранене може да доведе до стомашен дискомфорт, точно като при големите Simple Smile Затова по-често оригване помага понякога.
Виж целия пост
# 14
Ето храните,които засилвали коликите-хляб,пшеница,царевица,боб,леща,зеле,соя,леблебия,всички ядки(вкл.овесените),пилешко месо,лук,чесън,пресни плодове и зеленчуци,яйца,млечни продукти,оцветени храни,какао,газирано,боза,грах,пържено,подправки(особено черен пипер),витаминни добавки(ако майката пие)
 Shocked
Всички тези храни ги срещнах в различни статии по въпроса.Е,какво остава да ядем-картофи,ориз,маслини,печени чушки.И дали бебо ще се чувства по-добре,ако майка му яде само това.Всъщност,ако беше така,нямам нищо против да спазвам тази строга диета 3-4 месеца,докато траят коликите,но май не е съвсем така.Пробвах с 1 ден само на картофи и нищо не се промени,.А млечни,зеле и бобови не ям от самото раждане.Според мен диетата може да има някакъв ефект,но минимален и при всяко дете си е индивидуално.Всичко ще отмине с времето...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия