Дъщеря ми е на 3год.,а излиза,че има липси в осигуровките

  • 1 137
  • 10
Здравейте!Незнам дали вече има такава тема,но риск да се повторя я поставям!Проблема ми е,че преди около 2 седмици случайно реших да проверя здравните осигуровки на дъщеря ми и се оказа,че има липси за 12.2001(тогава е родена)и 01.-09.2002г.Писх до НОИ и оттам ми отговориха,че държавата осигурява децата от по-късно.Нещо ми се струва,че ни баламосват,защото през 09.2004г пак проверявах(имах да плащам за себе си) и тогава нямаше проблеми с нея.По времето,през което й липсват,аз съм била по майчинство и всичко си ми е наред.Много ми е чудно как става така?Някой знае ли дали наистина децата ни се осигуряват от държавата от скоро?Моля за инфо!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей По принцип независимо дали родителя е осигурен или  не -държавата е длъжна да осигурява детето Така, че при всички положения няма място за тревога Някой те е заблудил или не е обърнал нужното внимание Чао
Виж целия пост
# 2
Здравей!
Никой лекар не проверява дали децата се водят осигурени или не, защото по закон здравеопазването за тях е безплатно.

Вдига се много шум за нищо, а всъщност на нито едно дете в България не е поискана такса за преглед, нали!

Споко, имат пропуски в системата, децата наистина се осигуряват от държавата, въпрос на време е да си допълнят пропуските.

Нямаш основания за притеснения, лек ден ти пожелавам!
Виж целия пост
# 3
И мойто дете има неплатени осигуровки за 11-12.2002г. (на 11.2002 е роден), ама лекарката каза че с нея нямало да имам проблеми. Детеце е малко и тя изобщо непроверява за осигуровки.
Така че споко  Wink
Виж целия пост
# 4
Цитат на: vitca
Здравей По принцип независимо дали родителя е осигурен или  не -държавата е длъжна да осигурява детето Така, че при всички положения няма място за тревога Някой те е заблудил или не е обърнал нужното внимание Чао

Не мисля, че са я заблудили. Наистина държавата осигурява децата, но това е така някъде от 2002 год. От 2000 г. /началото на здравната реформа/ до 2002 г. здр.осигуровки на децата трябваше да се внасят от единия от родителите. И тъй като не винаги родителите са внасяли осигуровки за децата се оказва, че 2000-2001 година многа деца нямат здравни вноски.
Цитат на: николета
По времето,през което й липсват,аз съм била по майчинство и всичко си ми е наред.Много ми е чудно как става така?Някой знае ли дали наистина децата ни се осигуряват от държавата от скоро?Моля за инфо!!!

Така е - държавата осигурява децата от края на 2002 год.
Въпреки, че си била в майчинство е възможно да не са внасяни осигуровки за детето.
Така или иначе този период 2000-2002 година няма значение и децата се водят здравно осигурени, независимо дали тогава са внасяни вноски за тях или не.
Виж целия пост
# 5
Абсолютно сте прави.Независимо от това дали сте внасяли или не -по закон държавата осигурява децета .Дори през периода 2000г-2002г-децата се водят осигурени , или по-точно с непрекъснати здравноосигурителни права
Виж целия пост
# 6
ХХм, здравната каса да го .. Hands Fist . Скоро проверявах осигуровките на Давид и се оказа , че една година и нещо го е осигурявал ерменския поп. Той е роден октомври 2001, от ноември 2001 до декември 2002 има липси, като през цялото това време, неомъжената му и неработеща майка е била студентка -редовно. Дори и по майчинство не съм прекъсвала. Още не съм ходила да разпитвам НОИ. Има ли смисъл, щом няма значение!
Виж целия пост
# 7
Цитат на: kose_bose
ХХм, здравната каса да го .. Hands Fist . Скоро проверявах осигуровките на Давид и се оказа , че една година и нещо го е осигурявал ерменския поп. Той е роден октомври 2001, от ноември 2001 до декември 2002 има липси, като през цялото това време, неомъжената му и неработеща майка е била студентка -редовно. Дори и по майчинство не съм прекъсвала. Още не съм ходила да разпитвам НОИ. Има ли смисъл, щом няма значение!

Няма никакъв смисъл да ходиш да НОИ...написала съм го по-горе - до края на 2002 г. държавата не е осигурявала децата...това е било задължение на родителите - и това, че са били студенти, безработни или в майчинство не ги е освобождавало от това тяхно задължение...
Друг е въпросът, че независимо, че не са внасяни вноски през периода 2000-2002 година, в момента децата ИМАТ здравноосигурителни права и се осигуряват от държавата...какво ти пука, че няма няколко вноски...
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми също има два месеца, но това не ме притеснява. Хората с години не са си плащали и нямам идея как ще ги принудят да си платят.
Виж целия пост
# 9
Благодарско за вниманието!Аз по принцип не съм се засилила да й внасям липсите,но просто ми е интересно-преди няколко месеца,като й проврявах,всичко си беше наред,а сега-не. Thinking И друго-аз нямам липси за това време,а тя-да.Сигурна съм,че шефката ми си плаща,каквото трябва,но не съм сигурна в счетоводителката й.Никой не ми е споменал даже,че е трябвало аз да й осигурявам. #2gunfire
Виж целия пост
# 10
Цитат на: vitca
Абсолютно сте прави.Независимо от това дали сте внасяли или не -по закон държавата осигурява децета .Дори през периода 2000г-2002г-децата се водят осигурени , или по-точно с непрекъснати здравноосигурителни права

Това се отнася и за 2003 и 2004 та и сега.И ние имахме същият проблем,но го оправиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия