как да възстановя лактацията?

  • 573
  • 12
Здравейте, мами!
В началото на седмицата бях командировка за 3 дни и не можех да кърмя сина си. Преди да замина го кърмех сутрин обед и вечер и през нощта. При все че докато отсъствах се цедях по 5 пъти на ден, когато се върнах, кърмата ми толкова е намаляла, че снощи той дори проплака на гърдата.  newsm45 Изобщо не усещам млякото ми да "слиза" иначе като се стисна, излиза кърма. Другото нещо е, че през деня не мога да го кърмя, защото съм на работа. Усещам гърдите си съвсем празни.... Мога ли да възстановя лактациата и как?  Weary
Виж целия пост
# 1
Започни да се изцеждаш на работа, нищо че ти се струват празни, за да стимулираш лактацията. Отделно като си в къщи го кърми по-честичко и ще се увеличи, няма страшно! Пий повечко вода също.
Виж целия пост
# 2
Така и правя; струва ми се че на него му е харесало от биберона докато ме няма и сега се ядосва, че от гърдата не тече както от биберона... и започва да се върти и да се пуска и не ще и да суче много ....  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Ооооо, хванал е цаката на лесното, а?
Ми не знам друго какво да ти кажа, освен да си търпелива и упорита. Пробвай в полусънно състояние, но той като е такъв голям бабаит вече, не знам дали ще се върже Wink Laughing Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Бебока е голям фен на сукането и не се отказва, но кърмата ми много е намаляла ... надявам се със сукане и изцеждане да се възстанови. Някой знае ли за колко време се възстановява в предишните количества?
Виж целия пост
# 5


3-4 дни при по-интензивно цедене/сукане, най-много до седмица би трябвало да се възстанови.
Виж целия пост
# 6
Вероятно имаш 2 почивни дни, нали? Ако не предлагаш на малкия нищо друго освен гърда тези дни-мисля, че нещата ще си дойдат на мястото.
Все пак-да те поздравя, явно връщането ти на работа е минало добре-очевидно бебето се чувства добре и приема храненето с биберон. Не е точно по темата, но ще е интересно да споделиш-имаше ли проблеми, плакало ли е детенце?
Надявам се скоро да споделиш че сте се справили с проблема и как Simple Smile
 Hug
Виж целия пост
# 7
Наистина много помага сукане на заспиване и при събуждане. Не губи надежда! Бъди спокойна и всичко ще е о.к.!
Виж целия пост
# 8
Ако навиваш часовник за да кърмиш детето на сън поне два пъти между3 и 8 часа сутринта и наблегнеш на кърменето вечер когато си у дома, без друга храна както казва yanast, мисля че до 2-3 дни всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 9
А защо освен кърмене не опиташ и други помощни средства -жито, бадеми , орехи, боза, бирена мая, бира Wink, Уртика 9 /може и 5/ или Рицинус комунис 5. Имаше такава тема някъде тук. Успех!
Виж целия пост
# 10
Бозата е само въглехидрат, няма нищо лактогонно в нея!  Grinning
Виж целия пост
# 11
И хомеопатични се изписват само от лекар хомеопат, не са безобидни и могат да подействат обратно  Grinning

А бирата освен да те "омагьоса" и да ти намали стреса и адреналина, че да тръгне един окситоцин, за друг лактогонен ефект не се сещам, не бива да се пропуска, че съдържа и алкохол.

Виж бирената мая е друго нещо.

Още да добавя - овесени ядки, в неогромни количества, 2-3 лъжици накиснати или сварени.  Grinning
Виж целия пост
# 12
А бирата освен да те "омагьоса" и да ти намали стреса и адреналина, че да тръгне един окситоцин, за друг лактогонен ефект не се сещам, не бива да се пропуска, че съдържа и алкохол.
В някои вносни бири има хмел, който има лактогонен ефект както ред други билки - но в повечето видове бира липсва, пък и съдържанието на алкохол не е за подценяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия