Въпрос за Klacid 250mg

  • 42 241
  • 22
Здравейте, въпроса ми такъв - нормално ли за  дете на четери год. и половина - 16 кг. да изпишат Клацид 250мг - на 12 часа по 5 мл?Проблема е такъв, от вторник сме с температура, която вечер достига до 39.7-39.8,заведох я на доктор и първия ден не ни изписа антибиотик,само Eurespal ,каза проблема идва от гърлото може би е нещо вирусно.На следващия ден ни изписа Клацид 250 но по 5 мл. два пъти което ми се струва много за нейните килограми и години. Има и още един проблем,дъщеря ми е мейдукамерен дефект
Виж целия пост
# 1
Извинете нещо не стана,затова пак го пускам.Здравейте, въпроса ми такъв - нормално ли за  дете на четери год. и половина - 16 кг. да изпишат Клацид 250мг - на 12 часа по 5 мл?Проблема е такъв, от вторник сме с температура, която вечер достига до 39.7-39.8,заведох я на доктор и първия ден не ни изписа антибиотик,само Eurespal ,каза проблема идва от гърлото може би е нещо вирусно.На следващия ден ни изписа Клацид 250 но по 5 мл. два пъти което ми се струва много за нейните килограми и години,аз й го дадох по 2,5 мл.,което може да е грешка. Има и още един проблем,дъщеря ми е с междукамерен дефект-отвор който се затваря и по принцип няма проблем,но не трябва да се позволява да вдига много висока температура и ако е нещо бактериално винаги трябва да се лекува с антибиотик. Притеснявам се да давам такава доза, но пък ако не ни помогне антибиотика рискувам също.Ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарна ,давали ли сте такъв антибиотик на децата си и в каква доза? Въпроса ми е и спешен защото в 11 часа трябва да го пие Sad, а температурата продължава да я вдига вече трети ден!Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 2
дозата от 2* 250 мг не е максималната за вашите килограми. защо не се консултирахте с вашия педиатър, друг педиатър, аптекар или поне тук?
Виж целия пост
# 3
Мнението на нашия педиатър е че това е дозата,която трябва да приема ,но като чета листовката ми се струва много,затова реших да попитам и тук! Съветвах се с още двама педиатъра и те мислят че е много, но те не са я преглеждали!
Виж целия пост
# 4
дозата варира, някои изследвания дават дози над 50мг/кг /ден.вашата доза е около 32 мг/кг /ден. клацида е бактериостатичен антибиотик. деиства сякаш по бавно. имаите предвид че е възможно сега да се развие устоичивост на микроорганизма. а и сте нямали достатъчен прием. лечение не помалко от 7 дни. правилото е 2 дни след края на клиничните признаци...
Виж целия пост
# 5
И аз имам въпрос за Клацид 250 мг. Детето ми е на 2 годинки, предписан е прием 3 х 2,5 мл., диагнозта е пневмония, мисля че интерстиционална, със сигурност не е бронхитпневмония.
Преди поставянето на тази диагноза, имаше друга - ОВИ и на детето беше изписано и съответно давано от Клацид 150 мг. 3 пъти х 2,5 мл.

Не е ли прекалено голяма дозата и в двата случая и какви може да са последствията?
Предварително благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ние пием по 250мг. на хапче сутрин и вечер по 1/2 от него  и сме 15 кг. Ако може да пие хапчета пробвай с тях.
Виж целия пост
# 7
ние пихме от този антибиотик преди няма и месец и  давах на дъщеря ми по 5мл на 12 часа
Виж целия пост
# 8
дъщеря ми е 15кг
Виж целия пост
# 9
ние пихме от този антибиотик преди няма и месец и  давах на дъщеря ми по 5мл на 12 часа

точно така ни беше изписан и на нас.
И моята дъщеря е на 2!
Виж целия пост
# 10
i  nie sme na klacid i sam mnogo dovolna ot nego nie sme na 1g. i tejim 10.800 i piem po 4 ml.
Виж целия пост
# 11
аз също останах доволна от този антибиотик.преди да го почна личната ми каза че не трябва да се бавя със започването на антибиотика иначе ще ни обарне на ангина.при нас винаги така ставе даже и да пием АБ.но този пат ни се размина и детето се оправи за няма и 2 дена.но аз естествено го продалжих докато свърши шишенцето.дори започна да си диша от носа,което не ни се беше случвало поне от година насам.незнам дали е само от антибиотика или и от респивакса който и давам.
Виж целия пост
# 12
И ние го пиехме на 12 часа по 5 мл
Синът ми е на 2г и 3м и е 11 кг.
Виж целия пост
# 13
И ние пием Клацид250 и го давам на 12часа по 5мг. Синът ми е на 2г и 6м.
Бързо оздравяване  bouquet
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми е на 2г.7м. и вчера свършихме с антибиотика. За гнойна ангина ни беше предписан Клацид 250 мл. на 12 ч. х 5 мл. И аз се бях шашнала с дозата, затова се консултирах с още двама доктори - УНГ, единият от които мой много близък познат /споменавам го, защото не би ме подвел/. След като прегледаха малката всички ми предписаха същата доза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия