Задължително ли е да имаш лекар КЪМ ЗДРАВНАТА КАСА, водещ бременността?

  • 5 785
  • 70
Една позната ходи само веднъж през бременността си на частно, лекарката и направи преглед, посъветва я какво да яде и пие, предписа и желязо и тн. и това и стигаше за цялата бременност. Не се е оплаквала от проблеми и не се е занимавала с досадните бумащини на здравната каса и разкарванки наляво на дясно за да взима направления... Но си правеше изследвания на частно и посещаваше видеозон често. Също роди на частно без да и трябва розово направление за хоспотализация 7.

Та мен ме интересува ако не запиша водещ лекар, има ли някакви проблеми после за раждането и месечните добавки за майки?
Не мисля, че е рано да питам за надбаките... Аз съм в 6 месец и щом държавата предлага помощ, защо да не се възползвам?!




Мисля, че повечето от вас нещо не разбраха въпроса ми, но и аз трябваше да уточня... Затова налагам малко ЕДИТ:

Питам дали трябва задължително да съм към здравната каса! Аз ходя всеки месец на частно да си правя кръвни изследвания и всичко необходимо и най-важното посещавам др. Давидков и неговата програма за избягване на малформации в плода. Но де да знам, може да имат изискване да се водиш някъде в здравната каса бременна...
Виж целия пост
# 1
Женската консултация е не само задължителна, но и необходима.
Виж целия пост
# 2
Изследванията, които се правят и прегледите са за твое добро и за доброто на бебето ти. Съжалявам, че това ти е досадно. Аз родих в частна клиника и ми искаха последните изследвания.
Виж целия пост
# 3
Женската консултация е не само задължителна, но и необходима.

Абсолютно подкрепям, това твърдение. Peace

Това, че приятелката ти е отишла веднъж през цялата си бременност на лекар, за мен е малко немарливо и добре, че все пак е имала късмета бременността й да протече нормално и без усложнения.
Не мога да кажа че съм се разкарвала и висяла пред кабинети кой знае колко, докато бях бременна.
Виж целия пост
# 4
За мен твоята приятелка е постъпила супер безотговорно.
Консултациите са за доброто на бебето и родилката.
 
Виж целия пост
# 5
Женската консултация е не само задължителна, но и необходима.
Peace  yes
Виж целия пост
# 6
Учудвам се, че има жени ,който са толкова безотговорни визирам твоята приятелка.Не е добре тя да е пример за теб.Ходенето на консултация и" висенето пред кабинети" е само от полза.
Виж целия пост
# 7
Не мисля, че сега е момента да си спестявш посещения при лекар...Така е възможно да си спестиш много проблеми в бъдеще!
Мисля, че е задължително някой да наблюдава от начало до край твоята бременност, да не говорим че някои от нас ходят паралелно при двама лекари....
Виж целия пост
# 8
Препоръчвам ти да ходиш редовно на консултация,независимо дали е при частен лекар или по ЗК. Peace
Виж целия пост
# 9
Женската консултация е не само задължителна, но и необходима.
  Peace. Аз ходих и по здравната каса, и на частно  Hug.

 Пък и най-малкото някой трябва да ти даде направление за хоспитализация. Отделно, че ако си без изследвания, ще те настанят в изолатор  Peace.
Виж целия пост
# 10
Мислиш ли, че би могла да издържиш 9 месеца, без да видиш как се развива бебето? Без да си правиш изследвания и да знаеш дали няма някакъв проблем и дали не трябва да се вземат мерки навреме?
Трудно ми е да си го представя, ако става дума за желано бебе...
Виж целия пост
# 11
Трудно ми е да си го представя, ако става дума за желано бебе...

Тъкмо това мислех и аз. Чаках с нетърпение следващия ехографски преглед. Даже ми се струваше, че изследванията ми бяха малко.
Виж целия пост
# 12
Не знам дали е задължително , но ако наистина мислиш за детето и себе си е редно да посещаваш. Има аномалии, които могат да се видят на видеозон, изследванията показват твоето състояние през бременността, много са положителните страни, няма да изброявам. Вижда ми се неразумно да нямаш лекар, следящ бременността ти.
Виж целия пост
# 13
Женската консултация е не само задължителна, но и необходима.

Абсолютно подкрепям, това твърдение. Peace

Това, че приятелката ти е отишла веднъж през цялата си бременност на лекар, за мен е малко немарливо и добре, че все пак е имала късмета бременността й да протече нормално и без усложнения.
Не мога да кажа че съм се разкарвала и висяла пред кабинети кой знае колко, докато бях бременна.

Подкрепям! Peace
Аз също едвам издържах до следващия преглед в ехограф и даже ходех по два пъти на месец. Grinning
Виж целия пост
# 14

Лично аз не подкрепям идеята.И аз имах безпроблемнна бременност и ходенията ми бяха точно по едно на месец,не е чак такъв зор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия