Бялата фуга в банята

  • 34 944
  • 41
Кой има чисто бели фуги в банята и как ги поддържа? Никой не ми препоръчва да слагам бяла фуга, а съм предвидила такава. Споделете опит, сложно ли е, наистина ли пожълтява, посинява?
Ако ще си сменя цвета, по-добре сива, ама на мен бяла ще ми се впише в пространството.. Ех, неволи!  Crazy
Виж целия пост
# 1
Наистина се цапат много от примесите във водата,но пък има хубави препарати.С една стара четка за зъби и CIF за баня се поддържат добре,но те чака яко търкане.Точно от тази гледна точка в нашата баня сложих бежави фуги/подхождаха ми и на плочките/,но сега винаги имам чувството,че са мръсни.На вилата фугите са бели и ми е много по приятно там.
Виж целия пост
# 2
В нашата баня фугите са бели.
Е, търкане те чака, ама като се поддържа непрекъснато ...
Казали са ти вече как. Става и с твърда четка, за килими, с Циф или Меглио за прозорци ...
Ще си намериш сама начина.
Но пък иначе е хубаво! Hug
Виж целия пост
# 3
Запечатай си фугите, има специални препарати. Някакъв силикон за баня май беше. На 3-4-5 години се подновява, но пък много облекчава задачата по чистенето.
Виж целия пост
# 4
Краставичке, нашите фуги няма да са бели, ами леко кремави, ама пак се цапа. В къщата на нашите фугите в банята са бели и не ми се разказва какъв е ужас. Едвам изтрайвам да ги чистя на 2 седмици веднъж (по-основно с ЦИФ). От водата при душа стават оранжеви на места. И аз съм чувала, че има начин да се запечатват.
Виж целия пост
# 5
Нашите фуги също са бели, най-лесно ги почиствам с белина. Намазвам цялата баня, без да търкам и после само измивам със душа. Всичко се почиства идеално без търкане.
Виж целия пост
# 6
Нашите фуги също са бели, най-лесно ги почиствам с белина. Намазвам цялата баня, без да търкам и после само измивам със душа. Всичко се почиства идеално без търкане.

По същият начин действам и аз. Нещо не се виждам надупена в банята с четка за зъби да търкам фуги.  Crazy
Ако нямам белина - мажа с прапарата за тоалетната. И пак светват.  Hug
Виж целия пост
# 7
Благодаря за идеята с белината- с тези фуги виждам голям зор...
Виж целия пост
# 8
Съветваха ме да сложа сиви, сребърни фуги, подхождали на всичко. Но съм си купил вече бялата фуга и ще я сложат.
Благодаря за мненията!!
Попитах майстора, каза за импрегнант силиконов, който да си сложа сам с клечка за уши. Ще пробвам и ще кажа.
Получих и друг съвет за по-лесно поддържане на банята. След основно почистване се намазва с разтвор на веро и се оставя да изсъхне. Така остава тънък филм, който предпазва плочките от външни влияния, а и се разреждат основните чистки.. Хитринка! Доволен! Party
Виж целия пост
# 9
ОФФ
Аз ли нещо съм пропуснала или Краставицата е минала под дъгата newsm78.
Виж целия пост
# 10
 Laughing Това е краткотрайно психично отклонение, но заразно е, фнимауайти!!

Купих си фуги всякакви, купих и импрегнатора, ще взема малка четка за рисуване и като изсъхнат фуги ще ги мажа. Доволен е, ще има нова къпалня!

Ще си чистя банята пък, нека да ми е красива. Каквото е необходимо ще й правя. Един път са живей, нека е  с бяла фуга.  Crazy
Виж целия пост
# 11
Аз ползвам САВО.
Виж целия пост
# 12
Според мен бялата фуга е проблем ако е при подовите плочки, а на стената не е трудна за почистване.
Виж целия пост
# 13
От 1 месец имам бели фуги в банята. Засега нямам сериозен проблем с почистването, ама ще видя нататък ... Мерси за идеята с белината  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
.................и като изсъхнат фуги ще ги мажа.

Но поне 3-4 пъти трябва да ги минеш, но за да повториш трябва добре да са изсъхнали, за да се запечатат............. ако има нерви и търпение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия