Предпазва ли кърмата по някакъв начи от забременяване?

  • 3 390
  • 36

Анкета

Предпазва ли кърменето от забременяване?

Опции:

Чувала съм че по време на кърмене не може да се забремене вярно ли е това или не? newsm78До колко може да се разчита на кърменето като естествен контрацептив според вас ?
Виж целия пост
# 1
Аз не бих разчитала...
Виж целия пост
# 2
Аз пък знам, че това не е вярно. Забременява си се. Има доста забременели кърмачки.
Виж целия пост
# 3
Но при някой кърмачки няма менструация докато кърмят ,как може една жена без менструация да забременее newsm78
Виж целия пост
# 4
Може да се забременее и още как Simple Smile
Не бих разчитала на 'поверия'...
Виж целия пост
# 5
Това казва чичко Гугъл по въпроса:

Когато менструацията се възвърне, първата обикновено не следва овулация, което означава че не се е отделила яйцеклетка и следователно не може да сте забременели преди тази първа менструация. Въпреки това, 5% от жените имат овулация преди тази първа менструацция и колкото по-дълъг е периодът без менструация, толкова по-вероятно е вие да сте между тези 5%. По този начин е възможно да забременеете докато кърмите, дори ако нямате менструация. След като менструалният ви цикъл се възстанови, трябва да знаете че може да забременеете и трябва да вземате предпазни мерки, освен ако не искате да добавите още едно детенце към семейството си в близко бъдеще.

http://www.biberonbg.com/info/karmene_i%20_bremennost.htm

Малък е %, който е даден, но като знам, че има забременяли, не бих разчитала на този метод за контрацепция.
Виж целия пост
# 6
Да така казва чичко Гугъл ,но пък жените твърдят друго newsm78
Ако кърмите според правилата на естествената разлика между децата. Същите хормони, които произвеждат млякото, подтискат освобождаването на хормоните за възпроизводство. Докато кърмят денонощно, повечето майки нямат овулация и не им идва менструален цикъл. Това означава, че не могат да забременят, е, поне за известно време. Като че ли вашето тяло ви казва: “Изхранването на едно дете е напълно достатъчно за този момент. Твърде рано е за братче/сестриче.”
Явно са митове и легенди Thinking
Виж целия пост
# 7
Добре, де, нямате ли си гинеколози?
Не ви ли правиха контролен преглед
6 седмици след раждането? Не ви ли
предупредиха, че трябва да се пазите,
че въпреки кърменето може пак да се
обебите? Големи хора сме.
Виж целия пост
# 8
сега ще кажете - тоз пък къде се намесва тука...

преди месец-два гледах 1 предаване на Милен Цветков. темата беше за или против противозачатъчните средства. поконен беше и доц. Щерев - нар. представител от НДСВ, както може би доста от вас знаят - акушер-гинеколог. та той каза - когато има лактация и се кърми на интервали по-малки от 8 часа, не може да се забременее, тъй като при лактацията се отделяло нещо си там / вече не помня какво беше /, което действало като естествен контрацептив...

но най-добре питайте личните си акушер-гинеколози...
Виж целия пост
# 9
А колко познати имам, на които децата са с 10-11-12 месеца разлика!  ooooh!
И са кърмили яко, да не мислите, че са ги гледали с АМ.
Чудно, според доцента ви Щерев, откъде ли са откраднали вторите, щом не може да се забременява по време на кърмене?  newsm78
Виж целия пост
# 10
Не може да разчиташ  на това, познавам доста  майчета с разлика от около годинка на децата.
Виж целия пост
# 11
Да, на мен и сестра ми разликата е 1 година.
Твърдението на Щерев ми се струва меко казано странно и непрофесионално.
Виж целия пост
# 12
Твърдението на Щерев ми се струва меко казано странно и непрофесионално.

Ако изобщо е казал такава глупост...  Whistling
Виж целия пост
# 13
Донякъде предпазва, но всичко е толкова относително, че не бих разчитала на това. За да се потиска овулацията, трябва да кърмите с интервали под 3-4 часа между кърменията, доколкото си спомням. В много голям процент от жените, това е достатъчно, за да ги направи нефертилни за известно време. На мен например ми дойде чак 10-11 месеца след раждането, кърмех на поискване, непрекъснато, вкл. и нощем. Обаче - познавам жени, които въпреки кърменето на поискване, са имали менструация още на втория месец. Което означава почти сигурно и овулация. Познавам само една жена, която около половин година рачиташе на кърменето като на естествен контрацептив. Всички други са се пазили. Аз кърмих над 2 години и сме се пазили от още от първия си сексуален контакт след раждането. Щото нали знаете вица за глухата акула hahaha
Виж целия пост
# 14
не , не предпазва, чичко гугъл най-добре го е казал..., а има много жени, пре кои4то въпреки кърменето, цикълът им се възстановява още на 2-рия месец...Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия