С какво се лекувате от грип и настинка през бременността?

  • 1 695
  • 6
 Здравейте,
бременна съм в 9-та гестационна седмица и наред с пълната весела картинка от симптоми на бременността (вкл. гаденето и повръщането) взе че ме сюрпризира вчера един гърлобол. Температура нямам за щастие. Джипито ми предписа " Фитолор" за смучене, Парацетамол (ако евентуално се появи температура) и топли чайове (за които знам, че със сигурност поне липата не вреди на плода и може да се консумира в по-големи количества). Та по този въпрос- как се лекувате вие през бремнността от настинка и грип и, може би най-важното- как се предпазвате и засилвате имунната си система?
Благодаря и здраве пожелавам на всеки от вас! Simple Smile



Виж целия пост
# 1
Имах зачервено гърло и температура в първия триместър- и аз като теб пих чай от липа,гаргара с чай от лайка и вътре в него хлябна сода.А иначе гинекологът ми ме посъветва да пия през този период минимум 3л.вода,като един вид детоксикация на организма.Не се разминах без антибиотик-преписаха ми Биопарокс за гърлото ,тъй като е локален антибиотик.Що се отнася до имунната с-ма по препоръка на джипито ям сурови лешници поне 1път седм.по 50гр.и 1път седм.сурови орехи.Бързо оздравяване,почивай повече и пий мноого течности!
Виж целия пост
# 2
Аз бях с гърлобол 2 дена и след Биопарокла ми мина, температура нямах но вече 3 сед. имам суха кашлица която ме убива / а съм в 14г.с./ Пих оспамокс на 12ч, 6 дена но днес пак ми гъделичка гърлото.
Направо ми писна-така исках това дете да се роди здраво а с тези хапове вече незнам
Виж целия пост
# 3
 Не се притеснявай, Milagros, лекарите не биха ти назначили лекарства, които да навредят на плода. Лекувай се без притеснения, нищо няма да му стане на бебочо. И аз като baksisa пожелавам бързо оздравяване на болничките кандидат-мами и, напролет, Milagros (за  baksisa не знам кога й е термина) да сме щастливи мами на здрави бебоци! Simple Smile



http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url
Виж целия пост
# 4
Само да добавя и според мене, че почивката в нашето положение е много важна - да не вземеш да ходиш на работа - защото си спомням моменти, когато на няколко пъти ме почваше гърло или хрема и ми се размина, обаче ако бях ходила на работа (като първия път, когато не ми се размина, ама ти дотам не си стигнала и ти пожелавам да не стигаш), нямаше да е така сигурно; след това боледуване ми дадоха доста витамини.
Виж целия пост
# 5
Пробвайте с хомеопатия! Изберете си обаче много добър класически хомеопат  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също боледувах по време на бременноста от зачервено гърло, съпроводено с висока температура. Не пиех абсолютно никакви лекарства, включително и парцетамол. Пиех по 2 изцедени лимона на ден, правих гаргара от чай от лайка с една лъжичка хлебна сода вътре, пиех чай от липа. А температурата смъквах с мокри чорапи и често взимане на душ. Желая ти бързо оздравяване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия