Лекарствата за паническо разтройство

  • 75 186
  • 100
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?
Виж целия пост
# 1
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Можеш да започнеш да го пиеш само вечер, а по-натам - и обед, и сутрин. Така адаптацията ще е по-плавна.
Виж целия пост
# 2
Чувала съм ,че тия лекарства действат така!
Виж целия пост
# 3
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Можеш да започнеш да го пиеш само вечер, а по-натам - и обед, и сутрин. Така адаптацията ще е по-плавна.

Благодаря ти:)))))))
Като прочетох отговора ти, ми олекна много:)
Виж целия пост
# 4
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?
Виж целия пост
# 5
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?


Никои не е давал съвети,за лекарства!

Момичето пие нещо(явно изписано от лекар) и пита само за симптомите,които я притесняват,дали някои е имал същите!
Не става въпрос ние да "изписваме" лечение....
Виж целия пост
# 6
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?
Къде прочете съвет? newsm78Ако визираш това, което съм написала в първия си пост, прочети пак целият въпрос на авторката Wink
Виж целия пост
# 7
Момичето е ново и няма нерви още да чете,явно бърза да си направи точки с публикации!  Peace
Виж целия пост
# 8
Как така ще пиеш Antelepsin три пъти дневно?  Shocked
Да не си се объркала?

Аз го пиех само вечер по половинка, и то ако не можех да заспя.
Това е много силно сънотворно. Много ясно, че ще ти се спи.
Поне Rivotril да беше...

Отиди и на друг психиатър!
Кураж!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Благодаря за куража:)))
Точно от това имах нужда-съвет от някой, който го е пил това хапче Simple Smile
Явно са ми предписали много силно сънотворно.На път съм да не го пия изобщо!Преди малко едва едва се събудих от него.Дори още се чувствам като зомби......Не мога да дойда на себе си!
Имам чувството,че тези лекари понякога си правят експерименти.
Виж целия пост
# 10
Тогава иди и кажи на лекаря как се чувстваш. Ако отидеш при друг рискуваш нов "експеримент".
Само не разбрах защо за паническо разстройзтво изписват сънотворно (аз мислех, че става въпрос за антидепресант).
Виж целия пост
# 11
Здравей:)
Изписаха ми сънотворното,защото не можех да спя по цяла нощ.Имах безсъние, трудно заспивах.Опитвах се да се успокоявам,но не се получаваше заспиването.Явно е било свързано с нервите.
Виж целия пост
# 12
Антилепсина го пия вече почти 3г.- 2х1/4, но той не лекува , а само подтиска симптомите Naughty Но при мен е належащо да го пия , защото получавам вестибуларни кризи и започва да ми се вие свят и повръщам, а като го взема оплакванията ми спират Rolling Eyes Взимай го само вечер една седмица по 1/4, и след това го увеличи на 2х1/4  постепенно се увеличава Thinking
Виж целия пост
# 13
Сега ми стана ясно.....Този лекар при който ходих не ми обясни кое лекарство за какво е Confused
Аз също имам симптом световъртеж, но освен това пия и антидепресант.Имам чувството обаче,че от антилепсина ми се доспива.А дали пък не е от антидепресанта?
Виж целия пост
# 14
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Имах предвид антидепресантите.
Виж целия пост
# 15
Здравейте:))
Мерси за мненията, които давате:)
Мисля, че всъщност преди да обсъждам лекарствата би трябвало да предприема изследвания. Прави сте, че първо трябва да се изключат много причини и да се направят изследвания.След това може да си коментираме ползата и вредата от лекарствата:)
Оказва се, че и от щитовидната жлеза могат да се получат подобни оплаквания, най-вече усещането за АДСКА умора, което изпитвам. След резултата мога със сигурност да твърдя нещо.
Виж целия пост
# 16
Имаш ли други симптоми освен безсъние,отпадналост,световъртеж...и ако нямаш такива ,защо паническо разстроиство...  Аз също от години ходя по лекари за подобни неща и съм на хапчета.За някакъв период се оправям,после пак наново и незнам до кога така-явно с нервите е така.Но като чета и ми се струва че трябва да смениш доктора . newsm78
Виж целия пост
# 17
Не, нямам други оплаквания
Това си е изцяло от нервите.....и жегите:) Мисля обаче, че има предразполагащи фактори и като се натрупа прекалено много и се получава нещо....като криза.Ти как мислиш?
При мен беше провокирано.Сега си спомням, че преди да ми стане така имах големи разправии и явно ми е било в повече.Има си хора с по-лабилна нервна система.
Виж целия пост
# 18
От Антилепсина аз например бях доволна,но го вземах само вечер и то половинка,обсъди дозата с лекаря,но иначе е нормално да ти се спи от него
Виж целия пост
# 19
Не, нямам други оплаквания
Това си е изцяло от нервите.....и жегитеSimple Smile Мисля обаче, че има предразполагащи фактори и като се натрупа прекалено много и се получава нещо....като криза.Ти как мислиш?
При мен беше провокирано.Сега си спомням, че преди да ми стане така имах големи разправии и явно ми е било в повече.Има си хора с по-лабилна нервна система.

   Ами това тогава си е невроза ,а не пани4еско разстроиство и според мен си за др. лекарство .Твоито е в по-слаба степен и си пази нервите 4е е лошо.При мен се изразява в кризи на душене като за последно,като имаш предвид 4е сум минала и по-леките варианти,но кризата се полу4ава като 4овек е спокоен ,а не баш вьв фазата на ядосване,но това при всеки е индивидуално ...трябва добур специалист,макар 4е и те изпробват докато оцелят медикамента,защото на всеки деистват разли4но Peace  има такива лекарства които те успокояват,а не да те приспиват
Виж целия пост
# 20
Антелепсин или Ривотрил,са все едно и също-клоназепам.За бензодиазепините са характерни 4 основни действия-седативно,сънотворно,антиепилептично и миорелаксиращо,като за отделното лекарство тези действия зависят от дозата и дозировката,а между отделните бензодиазепини има разлика в действието-някои са предимно дневни транквиланти,други-сънотворни,трети-миорелаксанти,в зависимост от заместителите в бензодиазепиновото ядро.
Според мен основното лекарство в твоя случай е Ципралекса,а Антелепсина ти е изписан като транквилант.Обсъди с лекаря си за промяна в дозировката,или замяната му с друг бензодиазепин Peace
Виж целия пост
# 21
Аз само бих препоръчала да попиташ лекаря си за Феварин,Ципралекса също много го изписват,но на доста мои познати без ефект..на мене отначало само Феварин ми беше изписан и до края само с него си карах и бях много доволна Peace,но се консултирай-самолечение в никакъв случай!
Виж целия пост
# 22
Да, забелязала съм,че кризата се получава не точно в момента когато съм се ядосала.Става ми по-късно същият ден или вечер преди да си легна.
А до диагнозата се стигна, защото всъщност ми ставаше най-зле в градския транспорт или в друго превозно средство.Ставаше така,че като се кача в кола и почваше да ме задушава(а когато бях изнервена от работата и изморена симптомите се влошаваха).  Аз не знаех защо е така и още повече се плашех. Всъщност започна да ми се получава това в най-големите жеги.
Виж целия пост
# 23
Да, забелязала съм,че кризата се получава не точно в момента когато съм се ядосала.Става ми по-късно същият ден или вечер преди да си легна.
А до диагнозата се стигна, защото всъщност ми ставаше най-зле в градския транспорт или в друго превозно средство.Ставаше така,че като се кача в кола и почваше да ме задушава(а когато бях изнервена от работата и изморена симптомите се влошаваха).  Аз не знаех защо е така и още повече се плашех. Всъщност започна да ми се получава това в най-големите жеги.
 
Виж целия пост
# 24
Антелепсин или Ривотрил,са все едно и също-клоназепам.За бензодиазепините са характерни 4 основни действия-седативно,сънотворно,антиепилептично и миорелаксиращо,като за отделното лекарство тези действия зависят от дозата и дозировката,а между отделните бензодиазепини има разлика в действието-някои са предимно дневни транквиланти,други-сънотворни,трети-миорелаксанти,в зависимост от заместителите в бензодиазепиновото ядро.
Според мен основното лекарство в твоя случай е Ципралекса,а Антелепсина ти е изписан като транквилант.Обсъди с лекаря си за промяна в дозировката,или замяната му с друг бензодиазепин Peace

Мерси за допълнителната информация,която ми даваш:)
Не можах да намеря обаче, какво означава МИОРЕЛАКСИРАЩО ДЕЙСТВИЕ НА ЛЕКАРСТВОТО? newsm78
Виж целия пост
# 25


Мерси за допълнителната информация,която ми даваш:)
Не можах да намеря обаче, какво означава МИОРЕЛАКСИРАЩО ДЕЙСТВИЕ НА ЛЕКАРСТВОТО? newsm78
Mиорелаксиращо дейсвие озн.отпускащо мускулатурата действие ,напр.при хиперкинезии или чести неволеви съкращения на мускулатурата.
Виж целия пост
# 26
Да, забелязала съм,че кризата се получава не точно в момента когато съм се ядосала.Става ми по-късно същият ден или вечер преди да си легна.
А до диагнозата се стигна, защото всъщност ми ставаше най-зле в градския транспорт или в друго превозно средство.Ставаше така,че като се кача в кола и почваше да ме задушава(а когато бях изнервена от работата и изморена симптомите се влошаваха).  Аз не знаех защо е така и още повече се плашех. Всъщност започна да ми се получава това в най-големите жеги.
 
          И при мен е така като сьм зле някои пьт не смея да мрьдна никьде сама  едвам сьм се прибирала,направо ще се задуша и много ме плаши това,макар да знам 4е ще отмине.Пия Ривотрил и сьм много добре,не ме приспива и има продьлжително деиствие.Преди време пих и xanaks,пак беше добре,но сега нещо Ривотрила по-добре ми деиства и ве4е го намалям постепенно докато го спра надявам се ...Успех дано да се оправиш бьрзо... Simple Smile
Виж целия пост
# 27
Да, забелязала съм,че кризата се получава не точно в момента когато съм се ядосала.Става ми по-късно същият ден или вечер преди да си легна.
А до диагнозата се стигна, защото всъщност ми ставаше най-зле в градския транспорт или в друго превозно средство.Ставаше така,че като се кача в кола и почваше да ме задушава(а когато бях изнервена от работата и изморена симптомите се влошаваха).  Аз не знаех защо е така и още повече се плашех. Всъщност започна да ми се получава това в най-големите жеги.
 

хм все едно аз съм го писала Sad сменихме офиса и това направо ме разби. с почти постоянен световъртеж съм. а в пълен трамвай не се качвам. автобусите и тролеите съвсем съм ги отказала. жегата и силната слънчева светлина определено ми влошават симптомите. мразя лятото Sad
а как си със самолетите? аз отказах пътуване до Щатите Sad реших, че няма да издържа.
Виж целия пост
# 28
Да, забелязала съм,че кризата се получава не точно в момента когато съм се ядосала.Става ми по-късно същият ден или вечер преди да си легна.
А до диагнозата се стигна, защото всъщност ми ставаше най-зле в градския транспорт или в друго превозно средство.Ставаше така,че като се кача в кола и почваше да ме задушава(а когато бях изнервена от работата и изморена симптомите се влошаваха).  Аз не знаех защо е така и още повече се плашех. Всъщност започна да ми се получава това в най-големите жеги.
 

хм все едно аз съм го писала Sad сменихме офиса и това направо ме разби. с почти постоянен световъртеж съм. а в пълен трамвай не се качвам. автобусите и тролеите съвсем съм ги отказала. жегата и силната слънчева светлина определено ми влошават симптомите. мразя лятото Sad
а как си със самолетите? аз отказах пътуване до Щатите Sad реших, че няма да издържа.
           и аз сум сьщата предстои ми пьтуване и направо си ме е страх   ще си гултам хап4етата и така  newsm78
Виж целия пост
# 29
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.
Виж целия пост
# 30
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?
Виж целия пост
# 31
Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?

Моят психиатър е и психотерапевт. И много се радвам, че не просто ми "подхвърля" някакви хапчета /имах лош опит с такъв/, а и разговаряме на дълго и широко. При нея съм ревала, смяла съм се, знае доста за мен. Смятам, че това е сполучливото решение - медикаментозна и психотерапия, защото проблемите се коренят много по-дълбоко откъдето хапчетата могат да стигнат.
Виж целия пост
# 32
Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?

Моят психиатър е и психотерапевт. И много се радвам, че не просто ми "подхвърля" някакви хапчета /имах лош опит с такъв/, а и разговаряме на дълго и широко. При нея съм ревала, смяла съм се, знае доста за мен. Смятам, че това е сполучливото решение - медикаментозна и психотерапия, защото проблемите се коренят много по-дълбоко откъдето хапчетата могат да стигнат.

Давам ти съвет, от който може и да не се възползваш!Аз пих хапчета една година и междувременно провеждах и терапия, чувствах се прекрасно, да, ама не!Спрях ги по схема и по мое жилание, защото усещах, че блокират това, което съм изтласкала!Сега продължавам само с психотерапия и вярвам за себе си , че само това е начина! Опитай без хапчета!Знам, че е нетърпимо понякога, но трябва да се мине през тези мъки!
Виж целия пост
# 33
Давам ти съвет, от който може и да не се възползваш!Аз пих хапчета една година и междувременно провеждах и терапия, чувствах се прекрасно, да, ама не!Спрях ги по схема и по мое жилание, защото усещах, че блокират това, което съм изтласкала!Сега продължавам само с психотерапия и вярвам за себе си , че само това е начина! Опитай без хапчета!Знам, че е нетърпимо понякога, но трябва да се мине през тези мъки!

Благодаря за съвета  Peace. Аз също не съм почитател на хапчетата, но нямаше просто как.
За първи път преживях тия неща преди 5 год. Нещата бяха не просто нетърпими, а ужасни. Не искам да изпадам в подробности, че като разказвам пак го преживявам /бр-р-р/ . Слава богу за няколко месеца се възстанових и с много усилия от моя страна успях да продължа напред. За съжаление обаче преди около 10 месеца това ме връхлетя отново. Този път в много, много по-лека форма, а и всичко ми беше до болка познато. И този път не стана без хапчета. Дозите бяха /казвам бяха защото след няколко дни ги спирам по схема/ минимални и то благодарение на волята ми да се справя. Лошото при мен е , че съм хипер чувствителна и впечатлителна.  И ми е крайно противопоказна рутината, еднообразието и безделието. А и съм много екстровертен тип. Първия път когато започнаха проблемите бях безработна, а втория път- по майчинство. Иронията е в това, че винаги съм се интересувала от психология и съм купувала и четяла такива книги. Сега знам доста неща от собствен опит  Confused.

Ти сега как се чувстваш? Имаш ли нервно-вегетативни симптоми?
Виж целия пост
# 34

Ти сега как се чувстваш? Имаш ли нервно-вегетативни симптоми?

Имам да, както си вървя и изведнъж все едно губя почва под краката си, но и това си има обяснение и причина!А ти?
И да ти кажа колкото по-навътре дълбаем с моя терапевт, толкова по-свирепи стават симтомите!Виждам, че наближаваме капсулирания спомен, а той ми е от най-най-ранно детство и почва да ми изплува!
ти успяваш ли да вървиш съм причината за състоянието ти?
Виж целия пост
# 35
Аз съм със световъртеж, тук -там тахикардия, изтъпване на крайниците, в най-лошите случай гадене. Мога да се похваля, че все по-успешно ги игнорирам. И да естествено си има причина и обяснение, но именно тези симптоми ме "тровеха" най-много. Физическия дискомфорт много ме дразни... характер. 
Виж целия пост
# 36
Аз съм със световъртеж, тук -там тахикардия, изтъпване на крайниците, в най-лошите случай гадене. Мога да се похваля, че все по-успешно ги игнорирам. И да естествено си има причина и обяснение, но именно тези симптоми ме "тровеха" най-много. Физическия дискомфорт много ме дразни... характер. 

Учудвам се, че въпреки хапчетата имаш симтоми!Но всъщност няма нищо чудно, защото ти знаеш, че причината напира да излезе!
Виж целия пост
# 37
Споменатите симптоми ми се появяват, когато не съм на хапчета или както сега когато съм на съвсем ниска/ символична доза, но са много леки. Определено нищо общо с преди.
Относно причината за състоянието ми, аз също смятам, че се корени  в детството и по специално в някои родителски грешки /много по Фройд ама е така/, а и в по- лесно възбудимата ми и тревожна нервна система.
Виж целия пост
# 38
Споменатите симптоми ми се появяват, когато не съм на хапчета или както сега когато съм на съвсем ниска/ символична доза, но са много леки. Определено нищо общо с преди.
Относно причината за състоянието ми, аз също смятам, че се корени  в детството и по специално в някои родителски грешки /много по Фройд ама е така/, а и в по- лесно възбудимата ми и тревожна нервна система.
Стискам ти палци!И на себе си!
Виж целия пост
# 39
Стискам ти палци!И на себе си!

 И аз ти желая успех ! Няма да се даваме !
Виж целия пост
# 40
хм все едно аз съм го писала Sad сменихме офиса и това направо ме разби. с почти постоянен световъртеж съм. а в пълен трамвай не се качвам. автобусите и тролеите съвсем съм ги отказала. жегата и силната слънчева светлина определено ми влошават симптомите. мразя лятото Sad
а как си със самолетите? аз отказах пътуване до Щатите Sad реших, че няма да издържа.
[/quote]


Не съм летяла със самолет,но мисля, че хапчетата действат много добре.Вече успявам да пътувам с градския транспорт без да ми пука:) Донякъде аз сама го превъзмогнах и се самонавивах да съм спокойна.Казвах си, че нищо ми няма и след малко всичако беше ОК.Но и хапчетата изиграха добра роля.
Виж целия пост
# 41
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Здравей:)
На мен АНтелепсина ми помогна до такава степен,че да мога да заспивам вечер.Аз изобщо не мажех да заспивам.Както каза баница йованица:"За бензодиазепините са характерни 4 основни действия-седативно,сънотворно,антиепилептично и миорелаксиращо".Но успокоение на напрегнатата нервна система в определени ситуации дава Ципралекса. Освен това,както ти казваш не само хапчетата помагат, но и анализата на ситуацията, която е довела до това състояние.Мисля, че дори ти самата можеш да стигнеш до някакъв извод за причините.
При мен засега е по-добре,но много ми пречи факта, че от тези антидепресанти съм малко сънлива.но няма начин-трябва да се пият.Поне засега.После може да се премине на билки и......всичко е в твоите ръце:)
 
 
Виж целия пост
# 42
Мислех да пускам отделна тема,но сега видях,че се разисква това,което и мен ме връхлетя преди 1-2 години.Често се задушавам,особено в жегите и при мъгла,същото е и като съм в затворени пространства,страх ме е да отида дори в друг град,чувствам се като инвалид,нуждая се от помощ,но не зная към кого да се обърна...
Виж целия пост
# 43
Мислех да пускам отделна тема,но сега видях,че се разисква това,което и мен ме връхлетя преди 1-2 години.Често се задушавам,особено в жегите и при мъгла,същото е и като съм в затворени пространства,страх ме е да отида дори в друг град,чувствам се като инвалид,нуждая се от помощ,но не зная към кого да се обърна...

към психотерапевт!
Ако искаш пиши ми на лични и ще ти дам координати!
Виж целия пост
# 44
При мен засега е по-добре,но много ми пречи факта, че от тези антидепресанти съм малко сънлива.но няма начин-трябва да се пият.

Не всички антидепресанти те правят сънлив. Тези които съм пила изобщо не ми действаха по този начин, Лудиомила даже ме "вдигаше". Освен от вида на антидепресанта действието зависи много и от дозировката. За това е много важно да се пие правилния антидепресант.
Не бих понесла да пия нещо което ме прави сънлива или ме кара да се чувствам като парцал.
И още нещо Антелепсина не е антидепресант, както и Ривотрила. Това са лекарства предимно давани при епилепсия, психиатрите ги изписват за да тушират симптомите,които са предизвикани от тревожност, докато започне да действа антидепресанта.
 За това, ако  Антелепсина не ти действа добре говори с психиатъра си, да го смени или да коригира дозата. При ПР, съвсем не е за препоръчване да се чувстваш дискомфортно.
Виж целия пост
# 45
При мен засега е по-добре,но много ми пречи факта, че от тези антидепресанти съм малко сънлива.но няма начин-трябва да се пият.

Не всички антидепресанти те правят сънлив. Тези които съм пила изобщо не ми действаха по този начин, Лудиомила даже ме "вдигаше". Освен от вида на антидепресанта действието зависи много и от дозировката. За това е много важно да се пие правилния антидепресант.
Не бих понесла да пия нещо което ме прави сънлива или ме кара да се чувствам като парцал.
И още нещо Антелепсина не е антидепресант, както и Ривотрила. Това са лекарства предимно давани при епилепсия, психиатрите ги изписват за да тушират симптомите,които са предизвикани от тревожност, докато започне да действа антидепресанта.
 За това, ако  Антелепсина не ти действа добре говори с психиатъра си, да го смени или да коригира дозата. При ПР, съвсем не е за препоръчване да се чувстваш дискомфортно.


Здравей
При мен всъщност основният проблем (освен задуха и световъртежа) беше трудното заспиване.Поради тази причина явно са ми предписали антелепсин със сънотворно действие.
Прочетох и за на серотонина,но това обяснява само проблема с трудното заспиване и депресията.
При мен има и още нещо-изследванията ми на щитовидната жлеза показват стойност за TSH 4,57 а границата е 4,67 Sad  Днес излязоха тези изследвания и съм притеснена.Мисля,че това обяснява уморяемостта ми.
Виж целия пост
# 46
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

Има вече на пазара нов препарат Ментадол,хапчета за смучане,действа успокояваще,продава на цилиндрични флакони по 24 таблетки,пробвайте!има по аптеки ,Българско производство
Виж целия пост
# 47
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

Има вече на пазара нов препарат Ментадол,хапчета за смучане,действа успокояваще,продава на цилиндрични флакони по 24 таблетки,пробвайте!има по аптеки ,Българско производство
          ТОзи ментадол с каква рецепта е кажи нещо пове4е моля newsm78
Виж целия пост
# 48
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

Има вече на пазара нов препарат Ментадол,хапчета за смучане,действа успокояваще,продава на цилиндрични флакони по 24 таблетки,пробвайте!има по аптеки ,Българско производство
          ТОзи ментадол с каква рецепта е кажи нещо пове4е моля newsm78

http://www.grinton.eu/Menthadol.htm
Виж целия пост
# 49
Момичета, в темата "Какво излекувахте с хомеопатия" има споделен опит за успешно лечение на заболявания с подобни симптоми.
Виж целия пост
# 50
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

Има вече на пазара нов препарат Ментадол,хапчета за смучане,действа успокояваще,продава на цилиндрични флакони по 24 таблетки,пробвайте!има по аптеки ,Българско производство
          ТОзи ментадол с каква рецепта е кажи нещо пове4е моля newsm78

http://www.grinton.eu/Menthadol.htm
    Това е хранителна добавка ,която в слу4ая не би подеиствала наи-успешно  ,за хора които забили на сериозни медикаменти
Виж целия пост
# 51
Някои пил ли е АТАRAX 25mg  ,и какви са впе4атленията newsm78
Виж целия пост
# 52
Maq, как пиеш Ривотрил? По колко взимаш на ден? Аз не мога да спя, имам този проблем от много години, на мен ми го изписаха   - по половин хапЧе от 0,5 мг вечер преди лягане. Беше ми добре с него, но спря да ми действа. Лекарката ми каза да не увеличавам дозите. Бях опитала и рецептите на Петър Димков за безсъние и имаше ефект, но спрях да ги прилагам и ще пак ще трябва да започна.
Виж целия пост
# 53
пиех го сутрин и ве4ер по 1от 0,5мг и се 4уствах добре.След това го намалих на 1/2.Но  аз си спя добре,нямам проблем .Сега ве4е го спрях,някои пьт при нужда го пия само.
Виж целия пост
# 54
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
Виж целия пост
# 55
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!
Виж целия пост
# 56
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!

Напълно съм съгласна със Сабина. Преминала съм през това. На мен лично Антелепсина ми действаше отвратително, за разлика от Ривотрила.

shampur, не знам какъв е твоят случай, но ако искаш мога да ти изпратя Антелепсин 1. Останали са ми 26 таблетки, понеже ми го смениха след първите няколко дни, както казах действаше ми отвратително. Ще ти пиша на e-mail.
Виж целия пост
# 57
Здравейте и честит празник на всички!Тъй като и аз имах такъв проблем преди години искам да споделя личния си опит.Ходих тогава на лекар и също ми изписаха антидепресант ,пих го известно време но резултат нямаше .Реших да пробвам друг вид лечение - иглотерапия и билко лечение.За щастие се оказа правилния избор и вместо да се пристрастявам и цял живот да пия лекарства сега се чувствам перфектно и не съм зависима от хапчетата.  Simple Smile Ако проявявате интерес мога да ви дам координатите на лекаря който ми помогна.
Виж целия пост
# 58
Zdraveite,az prejiviah veche dva perioda s pristapi na panika v moiat jivot.Moiat savet e da namerite dobar psihiatar, koito da vi naznachi lechenie i dobar psiholog s kogoto da imate sesii.Inache men me opraviha lekarstva predpisani mi v Hollandia i poseshtenia pri psiholog.Kogato tova mi se sluchi za parvi pat predi 8 godini v Bg.obikolih mnogo doktori bez rezultat.Sega moje bi neshtata sa se promenili taka che opitvaite i triabva mnogo da razgovariate s doktorite za vsichko koeto chuvstvate.Inache lekarstvoto koeto na men bezuslovno mi  pomogna se kazva Fevarin.Periodat na adaptacia kam nego e mnogo truden i trae okolo mesec,no si zaslujava.Jelaia vi mnogo uspeh!!!
Виж целия пост
# 59
Мен ме сполетя преди 2 години тоя кошмар,пих Ksetanor и Xanax докато ги пиеш всичко беше ОК,но като ги спрях всичkо започна отново.И сега не пия нищо опитвам се да се контролирам сама и ми се иска да опитам нещо от народната медицин. Едно, че лекарствата са силни, а и ефекта е докато се пият.Психиатърката при която ходих ми каза"Лекарствата вършат 10% от работата другите 90% зависят само от теб".И наистина е така въпроса е да намериш верния път. newsm10
Виж целия пост
# 60
Момичета, много е рисковано да обменяте съвети за прием на психотропни вещества - те не са витамини все пак. Най-доброто, което можете да направите за себе си, е да зададете тези въпроси на лекуващия ви психиатър - все пак за това му плащате Peace

Подкрепям напълно мнението, което прочетох в темата, че лечението на ПР и като цяло на тревожните разстройства е крайно нетрайно и непълноценно без психотерапия. Ако психиатърът Ви не провежда психотерапия, а само Ви изписва лекарства, потърсете психотерапевт - той ще допълни приема на лекарства до степен след време да ги спрете и да заживеете без медикаменти и без ПР.

Успех Hug
Виж целия пост
# 61
Моля Ви кажете който е пил Атаракс 25 мг. много ли е силен и помага ли изобщо,че на мен ми го изписа гастроентренолога,понеже имам и язва и ми е много нервно почти постоянно!!Моля помогнете,кажете какво мислите  PraynigБлагодаря предварително!!
Виж целия пост
# 62
Моля Ви кажете който е пил Атаракс 25 мг. много ли е силен и помага ли изобщо,че на мен ми го изписа гастроентренолога,понеже имам и язва и ми е много нервно почти постоянно!!Моля помогнете,кажете какво мислите  PraynigБлагодаря предварително!!

Меги, не е въпросът в това дали Атараксът е силен, а кой ти го изписва. Откога гастроентеролозите в България започнаха да изписват психотропни лекарства Whistling...Аз лично не бих писа психотропно лекарство, изписано ми от лекар, различен от психиатър.
Виж целия пост
# 63
em az piq ataraks pt 4,5 dena no ne yse6tam nqkakaf efekt za sega :thinking:BFF
Виж целия пост
# 64
Здравейте и честит празник на всички!Тъй като и аз имах такъв проблем преди години искам да споделя личния си опит.Ходих тогава на лекар и също ми изписаха антидепресант ,пих го известно време но резултат нямаше .Реших да пробвам друг вид лечение - иглотерапия и билко лечение.За щастие се оказа правилния избор и вместо да се пристрастявам и цял живот да пия лекарства сега се чувствам перфектно и не съм зависима от хапчетата.  Simple Smile Ако проявявате интерес мога да ви дам координатите на лекаря който ми помогна.
Проявявам! Дано продължаваш да четеш форума. newsm78
Виж целия пост
# 65
zdraveite na vsi4ki moje li niakoi da pi6e ne6to za atarax
Виж целия пост
# 66
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!

Напълно съм съгласна със Сабина. Преминала съм през това. На мен лично Антелепсина ми действаше отвратително, за разлика от Ривотрила.

shampur, не знам какъв е твоят случай, но ако искаш мога да ти изпратя Антелепсин 1. Останали са ми 26 таблетки, понеже ми го смениха след първите няколко дни, както казах действаше ми отвратително. Ще ти пиша на e-mail.
Виж целия пост
# 67
koi e psihiatara pri koito si bila
Виж целия пост
# 68
Момичета и аз съм на същото дередже - тревожност и паники, които доведоха и до лека депресия. Хубавото е че си намерих много добър психиатър/ с първия не уцелих/ . Много е важно да се "нацели" не само спомагателния, но и основния медикамент. Пила съм и Антелепсин / действаше ми отвратително, защото много ми смъкваше кръвното/ и Ривотрил /много съм добре с него/, а като основни Анафранил и Лудиомил. Но личността на психиатъра е много важна. Трябва да му имате доверие и да може да разчитате на него / аз съм звъняла на моята по няколко пъти на ден, по няколко дни в седмицата/, защото психотерапията е важна част от лечението. Номера не е само да се изпишат шепа хапчета.
Желая на всички в това състояние трайно възстановяване, защото знам колко е мъчително.

Ivap, за каква психотерапия говориш, ти нали ходиш при психиатър, който ти изписва хапове, а не при психотерапевт!или аз нещо не разбирам?
Здравейте ,трябва ми незабавно АНТЕЛЕПСИН1,но ми казаха ,че е спряно от производство и немога без него.
Ако някай има информация къде мога да го намеря нека да ми пише на емейла:katyakirilova@mail.bg
Пробвах различни заместители но неми помагат: Диаксит,Ривотрил,Ксерокстат и др.
Благодаря ви предвартелно.
По-добре е да не го пиеш! Лекарството е тежко и не е хубаво организма ти да привиква към него. Освен това е силно сънотворно и въобще не знам какво общо има с Деанксита и Ксероксата, които са антидепресанти. Не може едното да замества другото. Приемат се паралелно (Ривотрил/Ксанкс/Антелепсин плюс антидепресант Деанксит/Ксероксат/Ксетанор или....), по схема, докато останеш само на антидепресант и отшуми безсънието. Приемът на Антелепсин е поддържаща терапия и не лекува нищо - само потушава симптомите, докато се натрупа серотонин в организма. Намери си читав лекар е моя съвет!

Напълно съм съгласна със Сабина. Преминала съм през това. На мен лично Антелепсина ми действаше отвратително, за разлика от Ривотрила.

shampur, не знам какъв е твоят случай, но ако искаш мога да ти изпратя Антелепсин 1. Останали са ми 26 таблетки, понеже ми го смениха след първите няколко дни, както казах действаше ми отвратително. Ще ти пиша на e-mail.

Виж целия пост
# 69
Здравейте и честит празник на всички!Тъй като и аз имах такъв проблем преди години искам да споделя личния си опит.Ходих тогава на лекар и също ми изписаха антидепресант ,пих го известно време но резултат нямаше .Реших да пробвам друг вид лечение - иглотерапия и билко лечение.За щастие се оказа правилния избор и вместо да се пристрастявам и цял живот да пия лекарства сега се чувствам перфектно и не съм зависима от хапчетата.  Simple Smile Ако проявявате интерес мога да ви дам координатите на лекаря който ми помогна.
Виж целия пост
# 70
mnogo chte sam ti blagodarna ako mi kaje6 koi e lekarq,sestra mi e sas sa6tite problemi
Виж целия пост
# 71

Ако въпроса ти се отнася до мен... д-р Господинова. Но да предупредя, говоря за Габрово.
Виж целия пост
# 72
А защо не опиташ с хомеопатия ? Аз имах ПР и го излекувах точно така.Вече трета година се чуствам перфектно,симптомите така и не се завърнаха отново...  Simple Smile Пиех и антидепресанти преди това,но освен да се почуствам по-зле,нищо друго не стана.
Виж целия пост
# 73
Здравейте! Аз също изпитвам страхове,страх ме е  да се возя в превозни средства които са обществени защото може да ми стане лошо.Страх ме е да излизам по улиците без да съм пила лексотан,страх ме е да пия ново лекарство което не съм пила да не ми стане лошо или да съм алергична към него.Порди тази причина почвах да пия ципралексин ,деанксит,но все ги спирах защото се чуствах зле.Мъжът ми иска да отидеме на почивка в Анталия а мене ме е страх от дългия път а и разбрах че там през юли месец е много горещо и незная как ще ми се отрази горещината, но най важното е че просто ме е страх. Личният ми лекар ми изписа Грандексин и въпросът ми е някой пил ли го е, но заедно с лексотан.Явно трябва да отида отново на психиатър,но като не смея да пия лекарствата!Как да се преборя с този страх незнам! Дайте някакъв съвет!!Иследваха ми щитовидната жрлеза имам понижена функция,
Виж целия пост
# 74
Извинявмайте, нещо натиснах и не си довърших мисълта,изписаха ми елтирокс ,пих един месец и хормоните ми влязоха в норма,естествено продлжавам да го пия но не се чуствам по добре.Изпитвам и страхотна умора и ако не легна половин или един час имам чуството че ще умра.Надявам се някой да ме посъветва какво да правя!
Виж целия пост
# 75
Извинявмайте, нещо натиснах и не си довърших мисълта,изписаха ми елтирокс ,пих един месец и хормоните ми влязоха в норма,естествено продлжавам да го пия но не се чуствам по добре.Изпитвам и страхотна умора и ако не легна половин или един час имам чуството че ще умра.Надявам се някой да ме посъветва какво да правя!

Посети психиатър-психотерапевт!
Виж целия пост
# 76
Само да добавя за ЦИПРАЛЕКС-а - аз съм само на него и ми е много добре, а като се има предвид преживяната белодробна емболия от мен и последвалия стрес, направо съм супер, но го пия вече година и половина. Не знам как някои са писали, че за няколко месеца се оправят -доколкото знам лекарствата не се спират поне година, за да не се върнат симптомите. Специално обаче Ципралексът е доста добър, защото е Инхибитор на серотонина в мозъка и по никакъв начин не действа седативно и успиващо, а напротив - създава условия за повече серотонин - "хормона на доброто настроение" Laughing
Виж целия пост
# 77
lisa_sf ,

ПОискай второ лекарско мнение . Лекарствата са , за да помагат , а не да причиняват неприятни странични ефекти .Макар че при някои тези ефекти са неизбежни .  Най- напред трябва да се намали дозата според мен ,  но пак след консултация със специалист !
Виж целия пост
# 78
ЗДравейте.от две седмици сьм сьс сьщата диагноза-паническо разтройство. до вчерашния прелед не приемах нещата на сериозно,но от вчера доста се стреснах. Преди две седмици беше пьрвия ми преглед при невроложката-изписа ми Деанксит и Симпатил и витамини. Пих ги по схема 10 дни,но не мисля,че имаше подобрение. При мен най-голямото оплакване са пристьпи на болка в сьрдечната област-появяват се внезапно, много силна,остра болка в сьрдечната област,вьздух не мога да си взема,понякога преминава за няколко минути ,но в неделя получих такьв пристьп,който ме дьржа до вчера по обяд,сьщо така ми се е случвало да се задуша,след един скандал,цялата треперех и не можех да си взема вьздух. Вчера лекарката ми изписа пак сьщите лекарства по нова схема ,които трябва да пия до края на август,ако няма подобрение ще ме прати на психиатьр. Cry Аз сьм едва на 26 г и нещо не мога да си се представя при психиатьра.

тези лекарства силни ли са? лекарката ми пепорьча да си взема 3 седмици отпуска,но нямам вьзможност. Ще мога едва септември. Някой от вас пил ли е Деанксит? На мен ми идва силничко. Кажете ми нещо повече за тази диагноза.

Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 79
kremena, първо не се шашкай паническото разстройство се лекува.

Като препатила и много попрочела бих те посъветвала да не чакаш да свърши втория курс на лечение назначен ти от невроложката, ами да отиваш на психиатър-психотерапевт. Не се притеснявай от това да посещаваш такъв лекар. Паническото разстройство се наблюдава предимно при млади хора и е много масово. Някои хора се оправят само с посещения при психолог. Но в повечето случаи се налага и приемането на лекарства.

Деанксит съм пила, да. Изписват го за добро утро и то предимно невролозите  Wink. Психиатър на дали ще изпише Деанксит. Не е силно въобще, продава се без рецепта и по мои наблюдения доста хора се самолекуват с него . Аз не вярвам да ти помогне, е няма да ти навреди.

Обърни се към подходяшия лекар психиатър-психотерапевт, който не само да ти изпише хапчета, а и да открие причината за състоянието ти, с когото да можеш да поговориш, за всичко което те тревожи.

Ако имаш още въпроси, питай! 
Виж целия пост
# 80
Хора паническото разстройство не се лекува с медикаменти-те само временно потушават острите и неприятни симптоми,след като спрете с медикаментите симптомите пак се появяват.Паническото разстройство се лекува с помощта на психолог,психотерапевт или терапия при психиатър.Казвам ви го от личен опит.Аз съм изпила една аптека лекарства за  ПР какви ли не и то много силни месец и половина от тях не съм ставала от леглото,не искам да ги изброявам защото са прекалено много,а и са прекалено силни.ако някои иска нещо да знае да пита Simple Smile
Виж целия пост
# 81
Хора това е най-мъчителното нещо,което може да съществува наистина.И никой не го знае по-добре от хора,които са го изпитали,нито психиатри,нито лекари,абсолютно никой.А до колкото за хапчетата,така е ...ще ги гълтаме докато не си вдъхнем достатъчно сила и не разрешим проблема от каде идва и защо,когато той се разреши всичко ще изчезне напълно и няма да се върне.Но трудната част е точнотам-намирането на проблема,от каде идва и защо.А доколкото за лекарствата,на всеки човек различните медикаменти влияят по различен начин и аз ви съветвам не опитвайте нищо на собствена глава.Това са изключително силни и опасни лекарства ,с които не можете да си играете,а и другото което е,за тях ви трябват зелени рецепти,а те не могат да будат изписвани от други лекари освен психиатри или невролози.Страх,паника,постоянен световъртеж,неспокойство,депресия и какво ли още не,направо е ужасно и неописуемо мъчително.Успех на всички с тази диагноза,по-скоросхно възстановяване Simple Smile
Виж целия пост
# 82
silviq Искам да те поитам ти излекува ли си и знаеш ли добър психолог или психотерапевт?Благодаря ти предварително за инфото Simple Smile
Виж целия пост
# 83
Здравей Меги.Прочетох някои неща,които си побликувала и останах така доста изненадана,мила искам да ти дам един съвет и аз в началото бях много отчаяна,но след време всичко ще се оправи,стига да положиш усилия,защото наистина трябва много да дадеш от себе си,за да се възстановиш,защото човек с такава диагноза до сега от нищото не се е оправил Simple Smile да знаеш,трябва самичка да си дадеш както се казва малко зор и да си намериш добър специалист ,които наистина да ти помогне.Съветът ми е да не питаш в разни сайтове за този и онзи лекар,защото не можеш да се довериш на хората и на това,което пишат тук Simple Smile а и другото,което е за всеки лекар можеш от различни хора да чуеш различни отзиви,което е още по-объркващо Simple Smile Аз знаеш ли какво направих,а и след това ако искаш да се лекувш при психиатър тези неща самият лекар ще ти ги изисква.Сега ме послушаи и чети внимателно,за да не питаш този и онзи при кои лекар за еди какво си трябва да отидеш.Ей аз съм само на 20 Simple Smile стегни се малко.Още не бях завършила и още нищо не съм видяла в тоя живот,а ми се появи ПР в началото на 12-ти клас,знаеш ли беше много мъчително,ако искаш някой път мога да ти разкажа.А сега за съвета ми: отиди при личната си лекарка и поискай да ти даде направления за всички важни изследвания,тя знае какви.След което си ги направи,през това време си потърси добър психиатър,който да се заеме с проблема ти и той сам ще ти поиска изследваниятам,за да знае с какво лечение да започне.желая ти успех и имай малко повече сила и вяра,имаш семейство Wink бори се за него Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Ami .............. taka edva li shte moga da ti obqsnq kakvo predstavlqva sreshtata s edin lekar,ne po razlichen ot vsichki drugi lekari,kato kardiolozi,nevrolozi,ortopedi,hirurzi,ochni lekari,zubolekari....no prosto zashtoto e psihiatur vsichki si mislqt,che e nai-ujasnoto neshto na sveta,veche ti napisah-tova ni e problema na nas bulgarite.V cqla Evropa horata sa napulno zdravi,a si imat lichni psiholozi i psihiatri,za da se raztovarvat ot natovarenoto ejednevie,po tazi logika znachi te vsichki trqbva da sa ludi,ne mislish li.Izobshto ne trqbva da se pritesnqvash ot sreshatata ti s psihiatur i te sa hora kato vsichki ostanali i osven da ti pomogne ,drugo nqma da napravi,a te osven lekari ostavat i priqteli na horata,pone pri men e taka,moga da izlqza  s psihiatura mi ili s psiholojkata mi na kafe suvsem spokoino i da im razkazvam kak mi e minal vcherashtniq den ili nqkoi problem primerno,a kato si predstavish,che ne sme v lekarskiq kabinet, a sedim na edna glavna ulica pulna s kafeta i nikoi okolo teb ne znae te kakvi sa ,ti kakuv si i za kakvo govorite.Ne se pritesnqvai mila nikade nqma da ti se izpishe na cheloto,che hodish na psihiatur.Az lichno mnogo se pritesnqvah ot tozi fakt v nachaloto,no togava nishto ne znaeh i az kato vsichki si kazvah i placheh- "zashto trqbva da hodq na psihiatur,az ne sum luda" no sled vreme shte vidish ,che ne e taka Simple Smile znaesh li pri lekarq pri kogoto az hodq,hodqt i hora ,koito imat edno obikonoveno visoko kruvno nalqgane i se lekuvat pri nego.Togava kogato tozi muj mi kaza zashto chaka pred kabineta i az se uchudih i go popitah,no zashto pri takuv lekar Simple Smile a toi mi otgovori-"ako pitash men mlada gospojice,tova e lekarqt,koito moje da izlekuva vsichki bolesti na sveta"..........popitah go zashto taka misli,a toi mi otgovori-zashtoto vsichki bolesti,koito spoletqvat choveka se duljut na psihichna osnova ,vsichko ti e zalojeno v psihikata i kogato misleneto i suznanieto ti pozvolqt dadena bolest da dostigne do nego i to si otvori shiroko vratite za da q prieme,togava se razbolqvat horata ot kakvo li ne.Ako imash napulno zdrava i jelezna psihika,nqma da imash nito problemi s kruvnoto,nito sus surceto,nito sus kruvnata zahar i kakvoto tam se setish.Moq suvet e da si namerish dobur psihiatur,koito da ti izpishe pravilno lechenie i ednovremenno s tova da potursish i pomoshta na psihoterapevt Simple Smile ednoto bez drugoto ne moje.A dokolkoto za tova ,che simptomite sa ti otshumqli veche 3-ta sedmica,iskreno ti se radvam i ti zavijdam blagorodno,no ne iskam da te razocharovam,che PR ne trae tolkova kratko.....ima hora,koito uspqvat da se izlekuvat za 6 meseca,ima hora ,koito se lekuvat za godina,ima i takiva ,koito za 2,no ima hora,koito ne uspqvat s godini da se izlekuvat,taka che ....kuraj i turpenie,ako nqmash turpenie,nqma da uspeesh.Az samo ne razbrah zashto hodish na nevrolog i zashto trqbva da chakash tq da te izprati na psihiatur,ako si cenish zdraveto i iskash da se opravish ti sama trqbva da otidesh,a ne da chakash nqkakva nevrolojka da te izprati na takuv lekar i povqrvai mi ako naistina sa ti postavili vqrna diagnoza PR-ti s za psihiatur i nai-veche psihoterapevt,tova e problem,koito se razreshava s govorene,mnogo,mnogo govorene,razni nachni na psihologa,a ne s hapcheta.Hapchetata sa samo za nachalo,za da potushat nai-ostrite simptomi i ako ednovremenno s tova hodish na psihoterapevt sled vreme kato mahnesh hapchetata,povqrvai mi shte se chuvstvash kato nov chovek i shte si napulno zdrava,no ako samo gultash hapcheta i ne rabotish po problema,kogto reshish da mahnesh hapchetata,vsichko shte se vurne otnachalo,minala sum veche prez vsichki etapi na taq jestoka i muchitelna diagnoza i vsichko tova,koeto ti kazvam,go kazvam ot lichen opit .
Виж целия пост
# 85
zdraveite na vsi4ki az s16to s1m na antidepresant moqt e seropram izpisan mi e za pani4esko raztroistvo.zna4i na mene mi otkriha pani4esko raztroistvo s pani4esski pristapi.be6e mnogo gadno no ve4e 5 g go piq tozi antidepresant i s1m dovolna hodq pri d-r Merdjanova  gr.varna  Hug
Виж целия пост
# 86
[mnogo iskam ve4e da go spra za6toto nqam ve4e problemi pone takiva kakvvito bqha no vseki p1t kogato se opitvam da go spra zapo4vat psihi4eskite krizi v smisal vny6enieto ot koeto az nai mnogo stardam i nz kak da se ot1rva .moqta psihiat1rka mi be6e kazala 4e kogato my doide vremeto da se spre seroprama ne bi trqbvalo da mi stava lo6o v smisal iq simptomi ne trqbva da gi imam i tq mi be6e kazala 4e kogato doide momenta da gi spra 4e 6te zapo4na da zabravqm da gi piq i taka.na men dosta 4esto mi se e sly4valo da gi zabravqm dokato v na4aloto ot ve4erta si prigotvqh xap4eto samo i samo da ne zabravq da go piq na drygiq den.a i s1shto taka psihiqt1rkata mi kaza 4e obiknoveno prod1ljitelnosta na taq bolest p.r prod1ljava do 7-8g i to le4enie bez prek1svane no tova e nai hybavoto ot cqlata rabota 4e kogato se izlekyva6 np1lno ot neq tq ve4e ne se vr1shta ne moje6 da se razbolee6 pak ot neq.a nqki pil li e seropram az s1m na tqx dozta mi e 1 xap4e na den ot 20mg.kogato bqh bremenna 2004g s16to pieh no mnogo minimalna doza po polovin xap4e prez den .togava si mislq 4e e bil momenta da gi spra no be6e o6te tv1rde rano az zapo4nah da gi piq 2003g septemvri a zabremenqx 2004 mart .tova e nai gadnata bolest za6toto s neq si nito bolen nito zdrav .osobeno tiq pristapi s zady6avaneto sa nai ko6marni . newsm78
Виж целия пост
# 87
[mnogo iskam ve4e da go spra za6toto nqam ve4e problemi pone takiva kakvvito bqha no vseki p1t kogato se opitvam da go spra zapo4vat psihi4eskite krizi v smisal vny6enieto ot koeto az nai mnogo stardam i nz kak da se ot1rva .moqta psihiat1rka mi be6e kazala 4e kogato my doide vremeto da se spre seroprama ne bi trqbvalo da mi stava lo6o v smisal iq simptomi ne trqbva da gi imam i tq mi be6e kazala 4e kogato doide momenta da gi spra 4e 6te zapo4na da zabravqm da gi piq i taka.na men dosta 4esto mi se e sly4valo da gi zabravqm dokato v na4aloto ot ve4erta si prigotvqh xap4eto samo i samo da ne zabravq da go piq na drygiq den.a i s1shto taka psihiqt1rkata mi kaza 4e obiknoveno prod1ljitelnosta na taq bolest p.r prod1ljava do 7-8g i to le4enie bez prek1svane no tova e nai hybavoto ot cqlata rabota 4e kogato se izlekyva6 np1lno ot neq tq ve4e ne se vr1shta ne moje6 da se razbolee6 pak ot neq.a nqki pil li e seropram az s1m na tqx dozta mi e 1 xap4e na den ot 20mg.kogato bqh bremenna 2004g s16to pieh no mnogo minimalna doza po polovin xap4e prez den .togava si mislq 4e e bil momenta da gi spra no be6e o6te tv1rde rano az zapo4nah da gi piq 2003g septemvri a zabremenqx 2004 mart .tova e nai gadnata bolest za6toto s neq si nito bolen nito zdrav .osobeno tiq pristapi s zady6avaneto sa nai ko6marni . newsm78

Моля те пиши на кирилица. Така много трудно се чете. Пила съм Серопрам, но не можах да разбера точно какво те интересува!
Виж целия пост
# 88
mnogo s1jalqvam no s1m s edinl aptop koito nqma kirilica ima samo laltinica.koe to4no ne razbra ili vsi4ko newsm78
Виж целия пост
# 89
ami az ot li4en opit znam za 1-2 meseca kato pie6 antidepresant ne moje6 da se izlekyva6 a naprotiv dori v na4aloto simptomite se zasilvat trqbva da gi pie6 mnogo pove4e 4e da oseti6 rezyltata Naughty
Виж целия пост
# 90
ami az ot li4en opit znam za 1-2 meseca kato pie6 antidepresant ne moje6 da se izlekyva6 a naprotiv dori v na4aloto simptomite se zasilvat trqbva da gi pie6 mnogo pove4e 4e da oseti6 rezyltata Naughty

Разбира се че не можеш да се излекуваш за 1-2 месеца. Лечението на тези проблеми е бавно и комплексно :хапчета+психотерапия. Първите няколко седмици от започване на лечение се засилва тревожността, пише го и в листовката на съответното лекарство, но това отминава.

Относно кирилицата, когато публикуваш отговор в края на лентата където пише начало,помощ,търсене и т.н. има едно квадратче. Ако кликнеш на него ще можеш да сменяш латиницата с кирилица. 
Виж целия пост
# 91
Здравейте искам да попитам xanaxa  0.25 mg след колко време почва да деиства аз от вчера на обед  започнах да го пийя и от половинка се  трупясах яко.Уж не приспивал  newsm78 поне така четох в друг форум.Най-вече ме интересува кога най сетне ще спра да изпитвам страх  #Cussing outи паничаските атаки да спрат най сетне.Главоболието и световъртежите ме побаркват.Направо сам срината без самочувствие изпитвам чувство за вина и постояно си внушавам  глупости.
Виж целия пост
# 92
Здравейте искам да попитам xanaxa  0.25 mg след колко време почва да деиства аз от вчера на обед  започнах да го пийя и от половинка се  трупясах яко.Уж не приспивал  newsm78 поне така четох в друг форум.Най-вече ме интересува кога най сетне ще спра да изпитвам страх  #Cussing outи паничаските атаки да спрат най сетне.Главоболието и световъртежите ме побаркват.Направо сам срината без самочувствие изпитвам чувство за вина и постояно си внушавам  глупости.

Няма да минеш само с Ксанакс, тябва ти и антидепресант и психотерапия. Ксанакса само овладява симптомите и е спомагателния медикамент.
Поговори с психиатъра, който те лекува. Надявам се, че имаш такъв, а не пиеш хапчета на своя глава!
Виж целия пост
# 93
Естесвено че сам била на психиатър к"во ли не пих ривотрил софанакс лудолмил мисля че беше но от последните  две направо незнам къде се намирам  Shocked а ривотрила парвата седмица добреи ми идваше но цикала ми идваше два пъти през 7 дена ooooh! аз пък си мисля че в момента пия антидеприсант за първи път ми се налага да пия подобен род лекарства и затова.и кой са тези анти деприсанти аз съм така от 3 години и се влушавам вместо до се оправям #Crazy
Виж целия пост
# 94
Здравейте момичета да се похвалия че успях да се пребора с т`ва мъчение наречено депресия.Просто триябва да не си го слагаш на сърце и да мислиш повече за себе си и да не се разтройвате за чужди грешки както беше в моя случаи.Лекарствата с нищо не ми помогнаха всичко е в главата.Преусмислих живота си и взех си поуките.Успех на всички.
Виж целия пост
# 95
Здравейте момичета да се похвалия че успях да се пребора с т`ва мъчение наречено депресия.Просто триябва да не си го слагаш на сърце и да мислиш повече за себе си и да не се разтройвате за чужди грешки както беше в моя случаи.Лекарствата с нищо не ми помогнаха всичко е в главата.Преусмислих живота си и взех си поуките.Успех на всички.

Абослютно вярно. Наслаждавай се на всяка минута "свобода". Hug
Виж целия пост
# 96
някои ако се е излекувал от лекарства нека ми пише.аз 4етох единствено 4е като ги спрат става по-лошо.аз не съм на лекарства и съм много зле търся все друг на4ин но накрая ще загина.близки граници на кръвното изтръпване.лекувах се и с хомеопатия но нищо казват ми търпение но хора които не са в това положение.незнам хора сутрин се събуждам в 4ри и то от страх ама ненормален а извън границите на поносимостта.абсолютно нямам идея ве4е.но и с кап4ета е временно нали?! Peace
Виж целия пост
# 97
Съвсем се обърках от хапчета и дозировки, записвам си и пак не мога да се оправя, сега незнам с кои да започна и по каво да разбера дали един доктор е добър или не.
Виж целия пост
# 98
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

Виж целия пост
# 99
не зная към кого вече да се обарна, вече имам паника като видя :човек: ,с  бяла престилка.... Shocked  Ако някой би могъл да ми помогне със съвет или да ми препоръча "добър" лекар , ще му бъда благодарна! В депресия съм от 6 год., но до преди да изпадна в този ад, не знааех какво означава тази дума....разбрах едва тогава, когато започнах да губя килограмите си с обилно изпотяване,и едва тогава се установи че имам заболяване на щитовидна жлеза...уви беше касно и попаднах директно под скалпела.От този момент започнаха мъките, 5 год. пия ривотрил,нищо друго не ми помага,,,,бях като опитно ;зайче; за психиатрите...смених около 5,6 антидепресанта ,от които :щях да умра;, оказа се че повечето от тях са противопоказни за моето заболяване...от този момемн , до ден днешен се чувствам инвалид...и лошото е че никой не ти вярва...имам усешането че полудявам...моля Ви, за съвет ,каде да отида за помощ защото вече не издаржам... #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 100
не зная към кого вече да се обарна, вече имам паника като видя :човек: ,с  бяла престилка.... Shocked  Ако някой би могъл да ми помогне със съвет или да ми препоръча "добър" лекар , ще му бъда благодарна! В депресия съм от 6 год., но до преди да изпадна в този ад, не знааех какво означава тази дума....разбрах едва тогава, когато започнах да губя килограмите си с обилно изпотяване,и едва тогава се установи че имам заболяване на щитовидна жлеза...уви беше касно и попаднах директно под скалпела.От този момент започнаха мъките, 5 год. пия ривотрил,нищо друго не ми помага,,,,бях като опитно ;зайче; за психиатрите...смених около 5,6 антидепресанта ,от които :щях да умра;, оказа се че повечето от тях са противопоказни за моето заболяване...от този момемн , до ден днешен се чувствам инвалид...и лошото е че никой не ти вярва...имам усешането че полудявам...моля Ви, за съвет ,каде да отида за помощ защото вече не издаржам... #Crazy newsm78

Заповядай в тази тема, ще получиш съвети и подкрепа : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357514.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия