Дали имаме проблем?

  • 906
  • 10
здравеите мами,въпроса по който се интересувам видях че е доста обсъждан,но дано моето питане да не сте го дискутирали,защото немога да го открия така или иначе..
детето е на 1 год.вече проходи обаче доста често пада  и то нараво ляга по гръб и си удря главата отзад. и като се има предвид че 2-3 като по-малка е тупвала от дивана и леглото...и вече си мисля че е време за един скенер.но как да се изтърся през невролога само с едни голи съмнения ,за профиластичен преглед.
живеем в свиленград и в софия сме ходили единствено в "Детска ортопедична клиника" към УСБАЛО "Проф. Бойчо Бойчев" кв."Горна баня. ако там няма невролог за който сте чували-вътре в града едва ли ще можем да се ориентираме.
кой трябва да убедя че е важно да се види малката от специалист?
Виж целия пост
# 1
Защо се съмняваш че имате проблем?Всички деца падат и си удрят главите - моето също.Ако има някакви симптони - сподели с педито а ако няма не разбирам защо се притесняваш.
Виж целия пост
# 2
Веднъж малката се нацели в един дървен ъгъл .... от Бърза помощ ми казаха , че ако не повръща или не е с прекалена сънливост -няма проблем .Така е с малки деца , не се притеснявай ... тоест вманиячавай.
Виж целия пост
# 3
мисля че наистина съмнявам излишно но имахме познати които преживяха ужасна трагедия-почина им момченцето на 2год. от тумор в мозъка-както си ходело и изведнъж падало и това усъмнило родителите че нещо не е наред и тръгнали по доктори.направо се разтрепервам и си мисля че е по-добре да съм спокойна и ако недаи си боже има нещо да се вземат мерки навреме.
Виж целия пост
# 4
Чакай сега, въпроса е за какво го водиш на лекар:

1. Заради честите падания може да има нараняване;
2. Пада много често и това те притеснява;

Точка 1 не е проблем според мен.
Точка 2 също не е проблем защото детенцето ти скоро е проходило. Малката падаше до към година и 6 месеца по-често, напоследък стана вече стабилна  Thinking
Виж целия пост
# 5
Ako е само защото е падало детенце не виждам смисъл от скенер. Все пак той не е без странични ефекти и облъчване.  Peace
Виж целия пост
# 6
Защо се съмняваш че имате проблем?Всички деца падат и си удрят главите - моето също.Ако има някакви симптони - сподели с педито а ако няма не разбирам защо се притесняваш.
Peace
Виж целия пост
# 7
Ще се пробвам за трети път. На около две и Ники имаше подобен проблем. Постоянно се спъваше и буквално не уцелваше вратата. Уплаших се, че има проблем с очите. Заведох го при личната и там направи същия номер. Изпрати ни на очен в МА. Докторът го прегледа прецизно и каза, че детето просто е разсеяно и му няма нищо. Отмина след няколко седмици.
Мисля, че е добре да споделиш с личната лекарка.
Виж целия пост
# 8
Ще се пробвам за трети път. На около две и Ники имаше подобен проблем. Постоянно се спъваше и буквално не уцелваше вратата. Уплаших се, че има проблем с очите. Заведох го при личната и там направи същия номер. Изпрати ни на очен в МА. Докторът го прегледа прецизно и каза, че детето просто е разсеяно и му няма нищо. Отмина след няколко седмици.
Мисля, че е добре да споделиш с личната лекарка.

Ама на Сиси бебето е на 1 годинка и току що е проходило най-вероятно, не е на 2  newsm78
Виж целия пост
# 9
мисля че наистина съмнявам излишно но имахме познати които преживяха ужасна трагедия-почина им момченцето на 2год. от тумор в мозъка-както си ходело и изведнъж падало и това усъмнило родителите че нещо не е наред и тръгнали по доктори.направо се разтрепервам и си мисля че е по-добре да съм спокойна и ако недаи си боже има нещо да се вземат мерки навреме.



Успокои се мила!!!!  bouquet
Психясваш! Преживяла съм го!!!!
Помъчи се да мислиш положително,ще помогнеш и на себе си и на детето!
Купи си и прочети книгата "Подсъзнанието може всичко,за деца!" мисля,че ще ти помогне!!!
Виж целия пост
# 10
мойта щерка като проходи точно така падаше. тръгне и забърза от щастие, че вече върви и бам назад по глава. много се чудех защо не пада по дупе, но след 2,3 месеца си ошлайфа падането
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия