Проблем с храненето

  • 894
  • 5
Здравейте Мили майки
Имам проблем със сина си който е на 5 години и половина и не иска нищо да яде освен намазана филия с майонеза или пастет и то когато хляба е топъл,и другото нещо което е кисело мляко в шише с биберон,
Ако има някой такъв проблем като моя нека да ми пиши,
Виж целия пост
# 1
Здравей ani1978,
от другите ти постове разбирам, че детето има по-комплексни проблеми, които може да са индикация за сензорни дефицити или нарушения от аутистичния спектър.
Бих те посъветвала да се направи комплекно изследване на психологичната сфера от многопрофилен екип.
Дано и мамите ти дадат съвет, а ходихте ли на логопед, както ви е препоръчала Нина, или на друг специалист?
Виж целия пост
# 2
Моето дете (5г) също има много аутистични черти и една от тях е избирателното хранене. До известна степен реших прблема, като премахнах изцяло някои храни. След четиридневен глад прояде. Сега в щкафа и хладилника държа само здравословни за нея храни, ако не иска да яде, изчаквам, докато си поиска нещо от там.
Виж целия пост
# 3
здравей ани1978, и аз смятам, че вашият проблем има по-широк диапазон, добре е да се консултирате, с логопед, с психолог, с хранителен терапевт. Не губете време, защото вече сте на 5  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 4
Детето трябва да се види от специалист!
Причини може да има хиляди меко казано.
Моето дете /то е със СИД и аутистични черти - но за сега без диагноза аутизъм/ прояде когато се научи да пипа храната с ръце и след почти 6 месеца терапия да му намалят сетивността в устата...Според терапевтката ни - изключително бързо е станало.

Но той до 2рата си година ядеше каквото свари...После рязко ограничи храните и накрая ядеше само месо и мляко в продължение на повече от 2 години.Аз си мислех, че просто е капризен, защото щом няма проблем да яде пражоли, значи може да дъфче добре  Mr. Green На дем изпиваше по около 3 литра мляко и минимум 500гр. месо /примерно печено пиле, телешка пражола и т.н./ Неможеше да говори - веднага се оправдавах с това, че е 3 езичен.... Е, паднах от високо. Ама вече се качваме по стълбата нагоре Simple Smile
По пътя към проядането на зеленчуците и плодовете минахме през период, през който нищо не ядеше доста дълго време /дори и любимото месо/..така, че този проблем, при по-големите деца не е решим бързо и лесно.
Виж целия пост
# 5
браво на мама Деси, много сте ми далеч, имаче до сега да съм ви видяла:)). Оаче можем да направим видео възка след 20.09, самп с часовите разлики да я нагласим някак си Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия